Donma, Kilitlenme, Kasma !

Bu konuyu okuyanlar

İbrahim010

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Arkadaşlar öncelikle merhabalar, bilgisayarımda bazen sık sık 5-10 dakka arayla bazen 4-5 saat arayla donma, kilitlenme problemi yaşıyorum. Reset atmadan düzelmiyor, sadece fare hareket ediyor ama hiçbişeye müdahale edilemiyor. Bilgisayarı yeniden başlattığımda ise ağır bi kasmayla ve yine kilitlenme, donma gibi bi sorunla karşılaşıyorum. 3-4 kez yeniden başlatmak zorunda kalıyorum. Ben harddisk'ten şüpheleniyorum ama tabiki daha bilgili insanlar vardır. Öncelikle bilgisayar çalışırken kasadan bi onrası donma, kilitlenme kasma vb. Yardımcı olacak arkadaşlara çok teşekkür ederim.

Sistem Bilgilerim :

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    15.5 KB · Görüntüleme: 227
  • s.PNG
    s.PNG
    9.2 KB · Görüntüleme: 495

superboy9

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Muhtemelen harddisk sorunudur ama kilitlenme olayı felan bende de oluyordu ama çok az dı. Bide svchost virüsü olabilir GPU izle eğer hep yüksek de ise muhtemelen virüs den kaynaklanıyor

İbrahim010

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Muhtemelen harddisk sorunudur ama kilitlenme olayı felan bende de oluyordu ama çok az dı. Bide svchost virüsü olabilir GPU izle eğer hep yüksek de ise muhtemelen virüs den kaynaklanıyor

Öncelikle Yorumun için teşekkür ederim, virüsten kaynaklandığını zannetmiyorum. Bunu düşünerek sistem dosyalarında bi hata mı var aceba diye format atmama rağmen devam ediyor sorun. Harddisk kaynaklı olduğunu düşünüyorum bilişim okumuş bi insan olarak ama tam da emin olamıyorum tabi ki işin daha bilgili insanları vardır, yardım bekliyorum.

Hopeツ︎

Go for the EYES BOO. Go for the EYES! ?
Reaksiyon puanı
2,268
Format atmanıza rağmen sonuç alamamışsınız durum muhtemelen donanımsal... Yani öyle görünüyor.