Domain veya Hosting Alırken Ne Gibi Şeylere Dikkat Etmeliyiz ?

Bu konuyu okuyanlar

ready2dietr

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Merhaba SDN Forum üyeleri ve yetkilileri malum yeni domain veya hosting alan kardeşlerimiz oluyor. Yeni internet girişiminede başladığı için bir takımlar sorun olabiliyor. Bende bu konuda ister SDN forum üyeleri olsun ister olmasın tüm kardeşlerime bu konuda elimden geldiği şekilde anlatacağım. Şayet bir eksiğim olursa da yorum olarak bildirirseniz sevinirim :)

1-) Domain ve Hosting almadan önce o satışı yapan şirket,bilişim vb. gibi yerler güvenilir midir değil midir onu internette araştırarak forumlarda,bloglarda,sosyal paylaşım ağlarında bu gibi şeyleri bilen arkadaşlarımıza danışabilirsiniz veya sitenin kendi o müşteri yorumlarından öne çıkarak oradan da kontröl edebilirsiniz.

2-) Siteyi alacağınız yerin vergi levhası veya ys belgesi var mı onu kontröl edeceksiniz. YS BELGESİ NEDİR (YS belgesi vergi levhası gibi aynı işletme yapabilmek için yapılan bir faliyettir.) Sitenin ys belgesi var mı yok mu kesinlikle kontröl edin. Çünkü yoksa sahte işletme yapıyor. Yaptığı taktirde de bilişim suçlarına bildirebilirsiniz.

Peki o işletme sahibinin ys belgesi olup olmadığını nerden görebilirim ?

Domain veya Hosting satışı yapan firmanın sitesine girdiğinizde ana sayfada, en altta veya tüm yerleri aradığınızda YS BELGESİ FALİYET NO şeklinde bir şey çıkar onun altında da rakamlar bulunmaktadır. Böylece rahatlıkla alabilirsiniz.

3-) Bazı domain veya hosting satışı yapan firmaların hostingleri iyi olmayabiliyor. Örneğin; yeni site açtınız, ve bu sitede çok fazla ziyaretçesi bulunmayan veya konu pek fazla bulunmayan bir siteye giriş yaptığınızda 2 saat siteye girmiyor ve hata verebiliyor. Bu yönden de forum,bloglara sorabilirsiniz.

4-) Sitenize herhangi bir saldırı veya bir söz konusu olduğunda sizi suçlu tutma durumunda olabilirler.

Bu dediklerimi uygularsanız gerçekten çok rahat edeceksiniz. Ben kaç yıldır bu site işleriyle uğraşıyorum. İsimTescil ve Webadam Firmaları gerçekten çok iyi ve çok kaliteli

ready2dietr

Asistan
Reaksiyon puanı
0
[MENTION=158637]angel75[/MENTION] konu sabitlenebilir mi ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bazı domain veya hosting satışı yapan firmaların hostingleri iyi olmayabiliyor. Örneğin; yeni site açtınız, ve bu sitede çok fazla ziyaretçesi bulunmayan veya konu pek fazla bulunmayan bir siteye giriş yaptığınızda 2 saat siteye girmiyor ve hata verebiliyor. Bu yönden de forum,bloglara sorabilirsiniz.

Parende_N

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Güzel anlatım olmus teşekkürler

ready2dietr

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Yazımın kaldırımlmasını istiyorum.

eren akkaya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Güzel Hosting firmasından hosting aldım nasıldır kullanan var mı? Ben yeni duydum firmayı

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
Türk firmalarının çoğu reseller. Alacaksanız, ingilizceniz varsa adam gibi yurt dışı firmalarına yönlenin.

radtiyeraprap

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
9
Güzel Hosting firmasından hosting aldım nasıldır kullanan var mı? Ben yeni duydum firmayı
Bilmiyorum son durum ne aldınız mı ama ben kullanıyorum hocam. Gayet de memnunum. Piyasada çok hosting firması var ama bu tarz kaliteden ödün vermeyen firmaları övmek gerekiyor. Millet de kendi kullandığı firmayı sanki başkaları kullanınca kötü olacak diye vermiyor kimseye :D Garip bir şekilde çok yerde gördüm bu mevzuyu.

我喜欢人

Asistan
Reaksiyon puanı
75
merhaba blue host düşünüyorum çok bilinen ve kaliteli diye duydum ,sebep o.

ama memnun kaldığınız diğer hosting hizmeti veren başka şirketler biliyorsanız ben öneriye açığım (yabancı olabilir tabiiki 2 taneden fazla yabancı dil hakkında bilgi sahibiyim)

not: elbetteki bu yorumda hiçbir surette reklam vs tanıtım amacı yoktur ancak bu konuda ihtilaf oluşursa editör dilediği zaman yorumumu kaldırabilir. Hatta bunu ben rica ediyorum.