Dolar nereye doğru gidiyor?

Bu konuyu okuyanlar

erhanova

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Son günlerde kafama daha da fazla takılan konu. Hayır 1-2 haftadır bir düşme bandındaydı ama USDTRY analizlerine baktığımda millet hep yukarı yönlerden bahsediyor. Özellikle 2019 ilk çeyrek karışacak diyorlar. E hal böyle olunca, bu durum bizim elektronik fiyatlarına da daha ne kadar yansıyacak kestirmesi çok zor.

Sektörden arkadaşların fikirleri varsa paylaşabilirlerse çok iyi olur.

Sucrofe

Müdavim
Reaksiyon puanı
677
Hocam, bana kalırsa çok zor günler bizi bekliyor ama şanslıyız, kıraathanede kek yiyeceğiz.

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
Çok güzel olacak. On numara olacak. Deli dehşet zevkli olacak. Her şey yeterince zam almışken her zaman olduğu gibi genel yıl sonu zammı gelecek birde. Aldığın maaş ise aynı kalacak. Bak buraya yazıyorum asgari ücret şu an 1535,47 TL iken max 1650 TL olacak + agi desen 1717 falan yapar. O da 2013 yıllarında aldığın 900 TL asgariden daha değersiz şu an.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Enflasyon artışında Dünya ikincisiyiz ki bu daha halka söylenmeyen kısmı. Çok büyük bir kriz kapıda bakalım halimiz ne olacak. Artık cebimizdeki 1 kuruş bile boşa harcanmayacak cinsten.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,115
akşam yediğin kekler sabah tırmalar gödenü...

Rint

Müdavim
Reaksiyon puanı
360
Durumlar iyi değil... Teknoloji almayı düşünmeyeceksin ki fiyatını kafaya takasın. 2019 bakanında açıkladığı gibi very hard olacak!

Bankalar dışardan aldığı ucuz sendikasyon kredilerini bize çok ciddi karlarla dağıttı, bizde betona gömdük o sıcak parayı... Verilere bakabilirsin. Bankacılık sektörü nasıl kar etmiş... Şimdi devletin en büyük korkusu bankaların aldığı borçları artık döndürememesi... Ancak iş bankası ve akbank şimdilik buldular krediyi, borçları kadar boçlandılar. Bide memleketi komple enayi yerine koyan durumlar var; Türk Telekom meselesi mesela, adamlar resmen bizi hortumlayıp gittiler.

Neler neler varda...İnsan konuştukça moreli bozuyor. Hele zihniyet; ben hep 50 tl mazot alıyorum kafasında oldukça daha çok şey yaşarız.

Son düzenleme:

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Enflasyon artışında Dünya ikincisiyiz ki bu daha halka söylenmeyen kısmı.
Gelişmekte olan ülkeler baz alındığında ne yazık ki aynen öyle; Arjantin'den sonra en yüksek enflasyon oranına sahip ikinci ülkeyiz, üstelik pek güven vermeyen TÜİK'in açıkladığı rakamlara göre.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,115
paraları hamamlara,saraylara dökmeseler daha taşa bina dikmeseler kriz olmazdı ama kaçak saraylar uçak muçakla batırıyorlar memleketi.

Son düzenleme:

Emir Timur

Doçent
Reaksiyon puanı
445
Geçtiğimiz senelerde Lale devrini yaşadık, sıra Patrona Halil isyanında.

kmurat

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,710
Tahminim Dplar 6 tl civarında bir süre çakılı kalır. Önümüzdeki Mayıs ayında yön belli olur.

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
Bir cenaze doları 2ye düşürecek. Rez.

honline

Müdavim
Reaksiyon puanı
296
Biliyorum ama söylemicem.

kmurat

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,710
Dolar şimdiye kadar hiç düşmedi. Çıktığı yerde bir sonraki hamlesi gelene kadar sabit kaldı. 6 liranın altına kolay düşmez. Hayal kurmanın bir yararı olmaz. Almak istediğiniz bir şeyi bugün alamazsanız, yarın yeni kurdan almak zorunda kalırsınız. Bu gün gördümki pek takan da yok. Herkes marka seçiyor ve alıyor. Demekki züğür olana her gün kriz.

erhanova

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hayır insanlar iki analiz görsün incelesin diye link bırakıyoruz. Moderasyon sağolsun hemen patlatıyor!? Nedir bu telaşınız Allah aşkına, gören de ayıplı içerik paylaştık zanneder.

demşirdevre

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aynen doların falan yakın zamanda düşeceği yok gibi. Yatırım yapmak isteyen arkadaşların 2010 öncesi krizde sarsılan ve toparlanma aşamasında olan yerlere yatırım yapmanızı tavsiye ederim. Mesela Karadağ, bence şuan yatırımın en mantıklı olduğu yerlerden birisi. kaldı ki yakın zamanda Avrupa birliğine girme gibi bir durumu mevcut. Ayrıca Her geçen gün emlak piyasasıda yükselmekte Buradaki makalede bunu görmek münkün, en basitinden Karadağ'da yapılacak bir yatırımla alınan gayrimenkulün bikaçyıl sonra yüksek karla elden çıkarılması çok gözle görulmeyecek bir olasılık değil bence araştırmanızı tavsiye ederim. kriz öncesi ve sonrası durum hakkında bilgi sahibi olam önemli. Belkide ben yanlışım görüş ve önerilerinizi bekliyorum.

erhanova

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Dostum Karadağ iyi seçenek de. Yatırım sadece parayı yatırım geçmekle olmuyor ki. Şayet Türkiye'de olacaksın, yatırımın için illa orada biriyle anlaşman gerekiyor ki, durumları takip etsin. Bir çeşit kapında bi emlakçı olması lazım.

kmurat

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,710
Bilmediğiniz bir işe yatırım yaparsanız, Kumar oynamış olursunuz. Size dağ başından bir arsa kakalarlar, önür boyu o parayı bir daha oradan kurtaramazsınız. İçinde olduğunuz bir işe yatırım yaparsanız, nereye para yatırdığınızı biliyor olursunuz.

mzafa

Asistan
Reaksiyon puanı
45
Umarım Aliekspresten sipariş verebilecek duruma gider.

Uzun vadede hepimiz ölüyüz.

demşirdevre

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Haklısınızda, Gerekli kontak bulduktan sonra ve araştırmayı yaptıktan sonra pek fazla bir risk görmüyorum. Turizm alanı olduğu için ve geleceği açık görüldüğü için herzaman elinden çıkarabilirsin bence tabi daha fazla araştırmak lazım.

kmurat

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,710
Araştırmak ve güvenmek yeterli bir denetim değil. Kendin başında durmuyorsan, her şey olabilir. Konu para olunca gerçekten her şey olabilir.