Dolar düşüşü etkileri

Bu konuyu okuyanlar

mridvanbas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Arkadaşlar son zamanlarda dolar az da olsa düşüşe geçti , öngörülen daha da düşmesi. Sorum şu ; dolar düşüşü telefon fiyatlarını etkiler mi , ne kadar etkiler , telefon almak için en uygun zaman sizce ne zaman ?

2250 lira civarında bir telefon almayı düşünüyorum. Cebime fayda sağlayacak bir düşüş olur mu ?

Cevap yazan arakdaşlara şimdiden teşekkürler.

DarkMatter

Doçent
Reaksiyon puanı
241
Aldığıniz telefona da bağlı. İthalatçı cihazlar daha hızlı duşerler.

Durmuşkandemir

Profesör
Reaksiyon puanı
1,098
Aynısını bende araç fiyatları için bekliyorum doları mana edip abarttılar fiyatı ne olacak bakalım

mridvanbas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3

Durmuşkandemir

Profesör
Reaksiyon puanı
1,098
Sorunuza geleyim note fe one plus 5t düşüne bilir siniz

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,375
Sorunuza geleyim note fe one plus 5t düşüne bilir siniz
OnePlus 5T'nin fiyatı düşmedi.
Nokia 8 karşılaştırma videolarından gördüğüm kadarıyla multi-task'te biraz zayıf kalıyor , ilk tercihim olmaz sanırım . Ancak ikna etmek isterseniz karşı tezlerinize hazırım :)
3.5mm jak girişi mevcut. Xiaomi mi 6'da bu yok. Güncelleme desteği hızı olarak bir tık daha iyi diyebilirim. Daha büyük bir ekrana sahip.

mridvanbas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
OnePlus 5T'nin fiyatı düşmedi.

3.5mm jak girişi mevcut. Xiaomi mi 6'da bu yok. Güncelleme desteği hızı olarak bir tık daha iyi diyebilirim. Daha büyük bir ekrana sahip.

Bluetooth kulaklık kullandığım için jak girişini sıkıntı etmiyorum. Ancak Nokia 8'in batarya performansı da beni yarı yolda bırakır diye korkutuyor. Şu anki telefonumla yaşadığım en büyük sıkıntı multi tasking ve pil ömrü zaten. Nokia 8 de tam bu konularda geride :/

inann

Profesör
Reaksiyon puanı
953
Bluetooth kulaklık kullandığım için jak girişini sıkıntı etmiyorum. Ancak Nokia 8'in batarya performansı da beni yarı yolda bırakır diye korkutuyor. Şu anki telefonumla yaşadığım en büyük sıkıntı multi tasking ve pil ömrü zaten. Nokia 8 de tam bu konularda geride :/
3090 mah batarya bence gayet yeterli. bu arada multi tasking ne?

mmcaglar01

Asistan
Reaksiyon puanı
76
Dolar düşmedi ki. Hala 4.5-4.6 civarında. Ciddi bir fark görmek isterseniz tekrar 3.5a filan düşmeli onun dışında beklemenize değmez. Ayrıca şu an ki durumumuzu değerlendirince hükümet ve halk bu politika ile doları zor düşürür. Yükselmese bari diyelim :D

Masterfa11

Asistan
Reaksiyon puanı
66
Dolar düşmez daha da. Artık 4’ün altında görebileceğimizi düşünmüyorum. Ayrıca akşam haberlerinde doların 5’i bulacağı söylendi. Önceden de 4’ü 4.5’i bulacak derlerdi de inanmazdık. Alacaksanız telefonu şu an almak iyi gibi. Benim aklımda şey de var kasım ayındaydı galiba black friday oluyordu black friday yine bu sene olur mu onu merak ettim teknolojik ürünlerin fiyatları düşüyor muydu hiç hatırlamıyorum bilgisi olan varsa yönlendirebilir.

---- Mesajlar birleştirildi ----

3090 mah batarya bence gayet yeterli. bu arada multi tasking ne?
Hani ayfonlarda orta tuşa 2 kere basınca açık olan uygulamalar gösterilir. Androidlerde de ya sanal tuşa basılır ya da fiziksel tuşa. O programlar arası geçişe multitasking deniyor.

Son düzenleme:

KNMX

Dekan
Reaksiyon puanı
3,747
Xiaomi Mi Mix 2 önerebilirim :)

mridvanbas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Xiaomi Mi Mix 2 önerebilirim :)
Kafam zaten karışık , yapmayın lütfen :) . Foruma girmeden önce Mi 6 alacağım , dolar düşer mi acaba diye düşünüyordum. Şimdi 3 5 telefonun bütün incelemelerini izliyorum :(

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,375
Kafam zaten karışık , yapmayın lütfen :) . Foruma girmeden önce Mi 6 alacağım , dolar düşer mi acaba diye düşünüyordum. Şimdi 3 5 telefonun bütün incelemelerini izliyorum :(
Şuan için en uygun cihaz Nokia 8.

yer6

Profesör
Reaksiyon puanı
54
Dolar düştü mü :) Umarım dediğiniz gibi olurda düşer.

honline

Profesör
Reaksiyon puanı
296
Elindeki para TL ise en uygun zaman hemen şimdi alman, doların düştüğü felan yok 3 ileri bir geri adım atması düşmek değildir iyimser düşünceyle dolar düşmez, kötümser düşünceyle dolar yükselmez.
Yada elindeki parayı dolar olarak bekletlirsen kur farkı telefon zamları seni etkilemez.

KNMX

Dekan
Reaksiyon puanı
3,747
Elindeki para TL ise en uygun zaman hemen şimdi alman, doların düştüğü felan yok 3 ileri bir geri adım atması düşmek değildir iyimser düşünceyle dolar düşmez, kötümser düşünceyle dolar yükselmez.
Yada elindeki parayı dolar olarak bekletlirsen kur farkı telefon zamları seni etkilemez.
Son dediğiniz şey gayet mantıklı.

mridvanbas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3

Konuyu yazdığımda dolar iki gündür ufak da olsa düşüşteydi ya da ben öyle gördüm. Bir umut dedim .. belki … ama yine yükselmeye başladı.

honline

Profesör
Reaksiyon puanı
296
Konuyu yazdığımda dolar iki gündür ufak da olsa düşüşteydi ya da ben öyle gördüm. Bir umut dedim .. belki … ama yine yükselmeye başladı.
Doların düşmesini gerektirecek hiçbir ekonomik gelişme yok tahminim bu yonfe

michuozawa

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
493
dolar kolay kolay düşmez artık.
düşerse etkisi de stoklar bitine kadar görülmez. :)