Doğal Şampuan Önerisi (Prozinc Plus - Prominox - Minoxil Forte - Zigavus Extra Plus)

Bu konuyu okuyanlar

Ahbârî

Müdavim
Reaksiyon puanı
345
Cevap için teşekkürler hocam. Minoxil Spreyi saçlarımda bu dökülme sorununu fark ettiğim ilk zamanlarda araştırmıştım ama kullanıcı yorumlarında sürekli kullanım gerektirdiği ve bıraktığında da saçlarının eski haline döndüğü (hatta daha da kötü olduğu) fazlası ile söylenince hiç yanaşmadım. Zira kendisi folikül (kıl kökü)'ü besleyen kılcal damarları genişletmek sureti ile saçlara hacim kazandırmayı amaçlayan bir ilaç ve çoğu kullanıcıda baş dönmesi, baş ağrısı da yaptığı söylemler arasında. Ben şu anda bu ürünü, sadece sakallarımdaki bazı seyrek noktaları tekrar gürleştirsin diye 2 gündür kullanıyorum. Tesadüfen sen bunun ismini verince paylaşayım dedi. Zira ürün, kıl kökü olmayan bir yerden kıl çıkartmıyor, sadece var olan kıl kökünü dediğim yöntem ile beslemeye çalışıyor. Ben saça kullanmayı düşünmüyorum. Sakallarımda bu tüpü bitirip gözle görülür bir sonuç olup olmadığına baktıktan sonra yeter mi devam mı karar vereceğim.

Ekli dosyayı görüntüle 23857

Şampuan olarak da Kadolin'de seçeneklerim arasına girdi. Bugün yarın bu konudaki, kafama esen Hamadi, Otacı, Kadolin, Prozinc, Prominox, Zigavus, Bioxcin ürünlerinden birini sipariş ederim ve içime şu ana kadar en çok sinen de Hamadi oldu. Bakalım artık. Değerli tavsiyeleriniz için tüm arkadaşlara canı gönülden teşekkür ediyorum.
yol yakınken dön.

radyoaktif

Asistan
Reaksiyon puanı
31
Minoxil hakkında bende öyle duymuştum ama bu bünye den bünyeye farklılık gösteriyormuş yani kullanan arkadaşlar doktor gözetiminde mutlaka kullanmalı.Minoxil'i sakala kullanmanı kim söyledi? Ayrıca sakala da sürdüğün zaman yan etki olmayacak mı? Son olarak da kadolin tek şampuan değil o sınıfında yalnızca bir şampuan.Onun gibi synı sınıfında 7,8 tane şampuanı var çeşit çeşit her bünyeye saç yapısına uygun.
--- Gönderi Güncellendi ---
Minoxil hakkında bende öyle duymuştum ama bu bünye den bünyeye farklılık gösteriyormuş yani kullanan arkadaşlar doktor gözetiminde mutlaka kullanmalı.Minoxil'i sakala kullanmanı kim söyledi? Ayrıca sakala da sürdüğün zaman yan etki olmayacak mı? Son olarak da kadolin tek şampuan değil o sınıfında yalnızca bir şampuan.Onun gibi synı sınıfında 7,8 tane şampuanı var çeşit çeşit her bünyeye saç yapısına uygun.

Minoxil, kıl kökü olan her yere sürülebilir hocam. Yeter ki o bi bölgendeki kılların gürleşmesini iste yani saçla sınırlı bir şey değil. Kaldı ki sakala kullanımda, saça kullanımdan daha çok olumlu yorum okudum. Ayrıca saç derisi, yanak derisine göre daha hassas ve beyna yakın noktada. Yanak derim sert ve 2 gündür oruçlu bi şekilde kullanmama rağmen baş dönmesi olmadı. Saç için kullanıp bunun olduğunu söyleyen çok, sakal için kullanıp herhangi bir yan etkisini gördüm diyen duymadım.

Kadolin konusunda hangi şampuanı öneriyorsun, saç yapılarımız aynı ise?

BatuhanKoçak

Asistan
Reaksiyon puanı
70
Minoxil sakal olayını bende deneyeceğim.

Benim saçım yağlı ve biraz da kepek.Mesela güneşe çıktığım zaman hemen kabuk bağlar kaşınırdı tabi bu elidor şampuanını kullandığım zamanlarda.Kadolin ve sedoline geçince dönüşümlü olarak kullandığım da öyle şeyler tarihi eser oldu.En güzeli de şu oldu saçının rahatladığını hissediyorsun.

Bepob

Müdavim
Reaksiyon puanı
302
Minoxil sakal olayını bende deneyeceğim.

Benim saçım yağlı ve biraz da kepek.Mesela güneşe çıktığım zaman hemen kabuk bağlar kaşınırdı tabi bu elidor şampuanını kullandığım zamanlarda.Kadolin ve sedoline geçince dönüşümlü olarak kullandığım da öyle şeyler tarihi eser oldu.En güzeli de şu oldu saçının rahatladığını hissediyorsun.

Benimde size benzer sorunum var bende kadolin iyi gelir diye bir kutu alıp deneyeceğim. Peki sls paraben parfum var mı içinde?

BatuhanKoçak

Asistan
Reaksiyon puanı
70
Benimde size benzer sorunum var bende kadolin iyi gelir diye bir kutu alıp deneyeceğim. Peki sls paraben parfum var mı içinde?

O konuda hiç bir bilgim hiç araştırmadım.Paraben Parfum ne oluyor?
minoxil. nette biraz okursan görmüşsündür. bırakmaman lazım. ki bu da çok zor. bir yere kadar kullanıyorsun, sonra saçlar yine dökülüyor ve vücudunun her yerinde çıkan kıllar sana hediye olarak kalıyor.

Çok az kullandım Allaha şükür.Sakala sürüldüğü zaman hiç bir yan etki yapmıyormuş genen olarak.

Bepob

Müdavim
Reaksiyon puanı
302
O konuda hiç bir bilgim hiç araştırmadım.Paraben Parfum ne oluyor?

Paraben parfum sls ve bu tür maddeler kimyasal içeren maddeler. Yani şampuan iyi gelse de içinde bu tür maddeler olunca bir süre sonra zarar da veriyor saçı inceltiyor daha dökülebilir hale getiriyor. Rica etsem içerindeki maddeleri resim olarak atabilirmisin?

awyen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Sarımsaklı şampuan(sarımsak kokmaz) ve çörek otu şampuan bu şampuanların ikisi de Tüm saç tipleri içindir. Ben çörekotu şampuanını kullandım. Çok memnunum. Aşırı saç dökülmesi ve yağlıydı gitti bitti. kepek vardı ve yeni yıkamış olsam bile kaşıntı olur du. 1. yıkamadan itibaren faydasını görürsünüz.
farmasi-vitalizing-%C3%A7%C3%B6rek-otlu-%C5%9Fampuan-e1499239442891-149x300.jpg

Arkadaşlar iyi günler. Hafif yağlı ve ince telli bir saç yapım var, kepek problemim yok, sadece dökülmeye bağlı olarak saçımda hafif seyreklik hissi yaşıyorum. Buna binaen normal şampuanları bıraktım ve 7 aydır Zigavus Extra Plus sarımsak özlü şampuan kullanıyorum ve son şişesi de bitmek üzere. Bu şampuanla saçımı 2 günde bir yıkıyorum. İlk yıkayışta hemen durulayıp ikinci yıkayışta şampuanı saçımda 5dk bekletip yıkıyorum.

Bu şampuandan şikayet etmesem de, saçımdaki dökülmeyi durdurduğunu düşünmüyorum zira her ne kadar günde 100-150 saç dökülmesi normal karşılansa da, zigavusu kullanmadan önceki ile kullandıktan sonraki saç dökülmemde herhangi bir fark göremedim. Ama günahınıda almak istemiyorum zira acaba hiç kullanmasaydım daha mı fazla dökülecekti diye de düşünüyorum.

Neyse yeniden doğal şampuan alacağım için bu sefer listeme 2 farklı ürün daha ekledim. Zigavusun dışındaki bu iki ürünü kullanan arkadaşlar yorum yaparsa sevinirim. Kişiden kişiye değişse de Prozinc Plus için doktor tavsiyesi diyen de var, saçlarımı çok inceltti diyende var, döktü diyen de var, çok iyi geldi diyende. Prominox da aynı şekilde.

Sizce gene Zigavustan devam mı etmeli, yoksa değişikliğin vakti geldi mi?

Birde bu ürünleri, eczaneler yerine internetten sipariş etmem mantıklı mı? Zira zigavusu ve Prominox'un 250ml x 3'lü paketini eczaneler, neredeyse internet fiyatına (40-50TL arası ) sattığı için bunlar gene eczaneden alınır ama misal Prozinc Plus da her yerde aynı fiyatta gibi (60-70TL arası) Lakin BIOXCIN Forte 250ml x 3'ün eczane ile internet fiyatı arasında 20,30TL fark var. Eğer önerilerinizde Prozinc Plus ağır basarsa bunu daha ucuza sipariş edebileceğim güvenilir site de önerebilirsiniz.

8d0mNV.png

DdVoyz.png

mkjqJV.jpg

ERnQPn.png
farmasi-vitalizing-%C3%A7%C3%B6rek-otlu-%C5%9Fampuan-e1499239442891-149x300.jpg
Çörek Otu Şampuanı Ben bu şampuanı kullanıyorum. İçinde koruyucu vs. en az ürünlerden. Yağlı saç, kabuklu kepek, saç dökülmesi kaşıntı hepsi geçti. 1. yıkamadan itibaren fayda görürsün. Tüm saç tipleri kullanabiliyor.

+ bir şey uyguluyormusun bir de tam ismini tekrar alabilirmiyim

radyoaktif

Asistan
Reaksiyon puanı
31
Tekrar merhaba arkadaşlar. Bu konuyu açtıktan sonra botanikecza'dan ismini unuttuğum bir şampuanı sipariş verecektim ki müşteri hizmetleri bana Alopecia'yı şiddetle tavsiye ettiği için aşağıdaki şampuanı alıp kullandım

Adsızkk.jpg

Ve bu şampuan da 2 gün önce bitti. Saçıma faydalı olup olmadığını anlayamadım. Bunun için en az 3,4 şişe aynı şampuanı mı kullanmak lazım onu da bilmiyorum ama gene de içime sinmemiş olacak ki tekrar şampuan değiştirmek istedim. Tabi sürekli şampuan değiştirmekte sıkıntılı bir durum oluşturur kanısındayım ama gene de şansımı tekrar deneyip sürekli kullanmak için bana bir neden vadeden şampuan aramaya başladım.

Saçlarımın şimdilik serumluk bir durumu olmadığı için şampuanlar işimi fazlası ile görüyor ki umarım bu durum böyle devam eder de bir ömür saç serumlarına ihtiyacım olmaz :)

Fiyatlar biraz pahalı olsa da gıdım gıdım kullanırsam bana en az 1 ay yeteceğini düşündüğüm şampuanlar buldum :) Aklımda Karestase vardı ama Hamadi'de aklımı çeldi. Sebamed'i de iyi yorum aldığı için koydum.

Bu üç şampuandan herhangi birini kullanan varsa yorumları alabilir miyim? Ona göre sipariş edeceğim.

11.jpg

green1987

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Şampuandan ziyade doğal sabunları öneriyorum. Çay ağacı yağından yapılan sabun ve defne sabunu kesinlikle tarafımdan tavsiye olunur.

gamzeebahar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Sürekli kullanmanız gereken ve bıraktığınız an dökülmeye başlatan ürünler yerine sürekli kullanım sağlayabileceğiniz bitkisel şampuan kullanımına geçebilirsiniz. Bu çözüm sizi sürekli saçlarınızla uğraştırmaktan kurtardığı gibi devamlılık sağlayacağınızdan sonrasında oluşacak dökülme probleminden de kurtaracaktır. Ben uzun yıllardır Bioblas sarımsaklı şampuan kullanıyorum ve saçlarıma herhangi bir kimyasal ürün sürmüyorum. Bu sebeple hem cebim rahat ediyor hem de kafam. Düzenli kullanım sağladığım için dökülme problemi da yaşamıyorum. Hayatımdan gayet memnunum :)

Aslan.30

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar bu videodaki gibi kendiniz de evde doğal şampuan yapabilirsiniz

Son mesajlar