DNS Değiştirmek İşe Yaramıyor Mu?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Halktan Biri

Gurular Gurusu
Onursal Üye
Merhaba arkadaşlar. DNS değiştirmek artık işe yaramıyor mu? Amacım yasakları aşmak değil, merak ettiğim için soruyorum.
Google DNS ya da başka bir dns adresini ayarladığımda bu dns adreslerinin işe yaramadığını ve dns değiştirmeme rağmen internet servis sağlayıcısının dns adresinin kullanıldığını fark ettim.

@f.krtl1 @__kadıköyRAP__ @eronis

Bazı yasaklar DNS ile aşılabiliyor, önem derecesine göre değişiyor sanırım. Çok yasaksa ( :D) işe yaramıyor DNS, VPN kullanman gerekiyor.

Halktan Biri

Gurular Gurusu
Onursal Üye
Bazı yasaklar DNS ile aşılabiliyor, önem derecesine göre değişiyor sanırım. Çok yasaksa ( :D) işe yaramıyor DNS, VPN kullanman gerekiyor.
Hocam üstteki mesajımda da belirttiğim gibi amacım yasakları aşmak değil, merak ettiğim için soruyorum. :)
Önem derecesi var mı bilmem ama galiba dns değiştirmeyi engellemiş olabilirler.

eronis

Dekan
Yasaklı
Onursal Üye
Bir ara Google DNS çalışmayı bırakmıştı diye hatırlıyorum, onun için herkes VPN kullanmıştı. Sen deyince denedim, harbi çalışıyor ya lan ?! :D
Screenshot from 2017-11-13 22-16-30.png

@Halktan Biri eğer Samsun'a gelirsen beni ara, sana bi çay ısmarlayım, gezelim biraz :D

Halktan Biri

Gurular Gurusu
Onursal Üye

muratflash

Rektör
@Halktan Biri Modem ttnet in verdiği modemlerdense ve modemde sadece Türk telekom dns adresleri tanımlıysa işletim sistemi üzerinden değiştirmen fayda etmeyebilir.

Modemin içinden değiştir bir de, everestte vardı öyle bir ayar. Değiştirip yeniden başlat routerı. Olmuyorsa olmuyordur :)

stat counter