Dlna özelliği olan laptop arıyorum

Bu konuyu okuyanlar

washaq

Asistan
Reaksiyon puanı
9
Merhaba arkadaşlar, ben dlna özelliği olan bir laptop arıyorum diğer özelliklerinin öyle ahım şahım olmasına gerek yok, 1300 tl ye kadar sorun yok, UE-40D6000 samsung 3D LED tv ile kullanıcam görüntü video ses aktarımı için, bana illa dlna özellikli bir laptop olması lazım dediler, alışveriş sitelerine baktım ama teknik özelliklerde hiç dlna özelliği olan bi laptop göremedim, varsa bildiğiniz paylaşırsanız sevinirim.

kullanım amacı bilgisyarı laptop'a uzaktan (kablosuz) bağlayarak resim aktarmak şirket kullanımı için, varsa farklı bir çözümü olan paylaşırsa sevinirim projeksiyon cihazı ile olmayacak ama.

sunelan

Doçent
Reaksiyon puanı
1
yeni bir çok laptop destekliyor diye biliyorum dlna dediğiniz zaten ağdan video falan paylaşımı televizyona. laptopta dikkat edeceğiniz şey ağ kartı 150 mb yada 300 mb lik olması lazım yani bant genişliği yüksek olması lazım. vatan bilgisayarda çalısırken mağazada kurmuştum samsung bilgisayarla(netbook hatta) bir televizyonu dlna kullanarak. media player ile paylaşılıyor bildiğim kadarıyla windowsta. yani çoğunda var diyeyim kısaca :D

washaq

Asistan
Reaksiyon puanı
9
yeni bir çok laptop destekliyor diye biliyorum dlna dediğiniz zaten ağdan video falan paylaşımı televizyona. laptopta dikkat edeceğiniz şey ağ kartı 150 mb yada 300 mb lik olması lazım yani bant genişliği yüksek olması lazım. vatan bilgisayarda çalısırken mağazada kurmuştum samsung bilgisayarla(netbook hatta) bir televizyonu dlna kullanarak. media player ile paylaşılıyor bildiğim kadarıyla windowsta. yani çoğunda var diyeyim kısaca :D

verdiğin bilgiler için teşekkür ederim, fakat bu özelliğin mutlaka olması lazım ona göre tvyi alcaz yani sonra patron bizi kovalamasın :D

m1903

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
DLNA yazılımsal bir özellik. Televizyonum internete bağlanamıyor ama bilgisayarım ve ps3'üm arasında sadece Windows Media Player kullanarak resim, müzik paylaşabiliyorum.

özgün87

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Benim bilgisayar acer 5820tg ve üzerinde dlna certified logosu var 40ue5500 tv var sadece allshare üzerinden bağlanabiliyorum sanki allshare olan her bilgisayarla olur gibi geliyor.

washaq

Asistan
Reaksiyon puanı
9
Bu özellikte bir bilgisayara gerek kalmadı, samsung 46d8000 aldım ve serviio media streamin server kurdum bilgisayarıma DLNA özelliği şart değil laptop için piyasada böyle streamin serverlar mevcut samsung'un kendisinin de var ama tavsiye etmiyorum allshare dandik geldi bana serviio daha iyi bilginize.