Dizüstü kilitlenmesi?

Bu konuyu okuyanlar

DotCom

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sherlockholmes_1980
Yüzbaşı

23 Haziran 2008; 11:25:34

--------------------------------------------------------------------------------

Merhaba Arkadaşlar ,

Toshiba Satellite A-135 4637 Bir dizüstü bilgisayarımız var. Windows Vista yüklü olarak geldi. Kullanıcının isteği üzerine orjinal Xp Pro kurduk. Driverlarını internetten temin edip kurulumunu tamamladık. İlk test süresince herhangi bir sorun yoktu.

Bir kaç gün sonra farenin hareketlerinde ara ara donmalar olduğu yönünde bir şikayet iletildi. Tekrar teste aldığım zaman rastgele zamanlarda farede ,aslında sistemde,5 10 saniyelik takılmalar meydana geldiğini tespit ettim.

Aygıt sürücüsünden baktığım zaman 4 tane tak kullan monitör olduğunu gördüm hepsini kaldırdım yeniden başlattım yine aynı durumla karşılaştım.

Sistem virüs yönünden son derece temiz. Temel ofis işlemleri için kullanılıyor , internet bağlantısı mevcut. Nod 32 Anti virüs programı var.

Sistem takıldığı zaman hiçbir şekilde HDD ışığı filan yanmıyor , hiç ses yok. Bir süre sonra kendiliğinden çalışmaya devam ediyor..

Konu hakkındaki görüş ve önerilerinizi bekliyorum..

İyi akşamlar ...

mdkbet

Profesör
Reaksiyon puanı
80
aynı laptoptan benimde var xp yi stabil çalıştırmak için atmadığımız takla kalmadı
tek önerebileceğim laptop ile birlikte gelen cd den vista kurmanız olacak

DotCom

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Vistada sorunsuz çalışıyor evet.

Ancak aynı serinin bir başka modelinde sorunsuzca xp çalıştırabiliyorum. Vista işletim sistemine göre ayarlanmış olma ihtimali var mı sistemin , başka sistemi kabul etmeyecek şekilde tasarlanması biraz garip doğrusu :S

mdkbet

Profesör
Reaksiyon puanı
80
bildiğim kadarıyla öyle bir ayarlama söz konusu değil sadece kullanılan parçalardan birinin xp driverları ile ilgili bir problemi varsa saçma sapan bir sorun çıkartıyor
hem hangi parçanın sorunlu olduğunu tespit etmek hemde uygun driver bulmak gerekiyor
zor iş yani kolaylıklar diliyorum sana
umarım sorunu halledersin.

DotCom

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
driver sorunu üzerine eğileyim ben bir.. teşekkürler