DizÜstü Bilgisiyarımda ki problem.

Bu konuyu okuyanlar

CryCorn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yaklaşık 2 ay önce bilgisayarımın yanında (ahududu-bal-süt karışımı) bir içecek içiyordum,dirseğim çarptı ve döküldü üzerine pc'nin bu muhteşem şifa kaynağı. (Lenevo ideapad 330s) Ben korkudan hemen bir havlu kapıp üzerini kuruladım fişten çektim bu arada açık pc daha. 1 saat sonra ekran uyku moduna girdi ve açılmadı kapatıp açmak istedim.Bilgisiyar kapandı daha sonra hemen 5 saniye aralıklar ile kendi açıp kapatıyor kendini açıp kapatıyordu.Bende açmayı deneyim dedim, tuş reset atarken (resetten kastım sürekli açılıp 5 saniye sonra kapanması) tuşa basılı tuttum 15 saniye civarı ve açıldı kapattığımda ise yeniden aynı şey oluyordu.Bunun üzerine ben bunu kutuya kapattım çünkü servise gönderecektim.3 hafta sonra açtığımda normal açılıp kapanıyordu ancak sorunlar bitmemişti,tuşlar takılıyor dokunmatik alanın tıklama yerleri sıkışmış gibi ve oyunlar siteler öncekine göre aşırı bir yavaşlık vardı.2 hafta kullandım ve dün tekrar başladı bu reset olayı.Şimdi asıl olaya geçelim benim ne yapmam gerekiyor normal özel bir servise gidip temizlettireyim mi? Yoksa direk kendi teknik servisine mi göndereyim? Bilgisiyar bu halde en fazla ne kadar kalmalı çünkü bu bilgisiyar 2018 in kasım ayında alındı şuanda ocak yani yardım..

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,711
Kendi servisine gönder.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Kendi servisine gönder.

Son düzenleme:

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Ahududu, bal ve süt karışımı dokanmış dizüstüne :D Garanti varken göndermek mecburiyet yoksa garantisi de bozulur başka yerde veya yetkisiz kişilerce tamiri gerçekleşirse...

Neden bu kadar Türkçe katliamına girişiyor kullanıcılar onu da merak ediyorum :) Yazmayı nerden öğrendiniz diye sorasım geliyor, hayır hepimiz insanız ama bu kadar da çok yanlış olmamalı ...

Estate

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Benimkine de soda dökülmüştü,5 saniye içinde prizden çekip,kapatıp ters çevirmiştim bütün gece öyle ters kaldı,bir bez ile de klavyesini söküp içini temizlemiştim,hiçbir şey olmamıştı.Sıvı döküldüğü anda keşke ters çevirip kapatsaydınız bilgisayarı.

CryCorn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ahududu, bal ve süt karışımı dokanmış dizüstüne :D Garanti varken göndermek mecburiyet yoksa garantisi de bozulur başka yerde veya yetkisiz kişilerce tamiri gerçekleşirse...

Neden bu kadar Türkçe katliamına girişiyor kullanıcılar onu da merak ediyorum :) Yazmayı nerden öğrendiniz diye sorasım geliyor, hayır hepimiz insanız ama bu kadar da çok yanlış olmamalı ...
Hepimiz ilkokulumuzda düzgünce öğrendik.Konu ile alakasız yorum yapmasanız ben buraya bilgisayarım hakkındaki problemi yazıyorum siz bana yazım yanlışlarımı gösteriyoruz illa tüm sözcükleri kontrol etmek lazım. Her neyse yorumunuz için teşekkür ederim gerekli gramel düzeltmeleri yapılacaktır....

Benimkine de soda dökülmüştü,5 saniye içinde prizden çekip,kapatıp ters çevirmiştim bütün gece öyle ters kaldı,bir bez ile de klavyesini söküp içini temizlemiştim,hiçbir şey olmamıştı.Sıvı döküldüğü anda keşke ters çevirip kapatsaydınız bilgisayarı.
Benimki de keşke soda olsaydı. Ahududu bal şeker süt bir sürü şey vardı.Bunun temizlenmesi lazım şart bu zaten.Ben neden kapanınca sürekli kendini açmaya çalışıyor onu anlamıyorum

Son düzenleme:

Flexix

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Bence ahududu bal karışımı ram e yada işlemciye zarar vermiş olabilir kasmaların sebebi o olabilir.
Burdan şunu anlıyoruz bilgisayarın yanında birşey içmiyoruz

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
sadece yetkili servis sorunu çözebilir muhtemelen klavye değişir borda geçmişse temizlenir en kötü anakart değişir...
onun cpu bga...

Flexix

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Geçen sene temmuz ayı falandır herhalde kizenlerim bizde ve castle crushers adlı bir oyun oynuyoduk(1-4 kişi arasında oynanan bir oyun birkaç karakter var şovalyede diyebiliriz herbirinin kendi skilleri kralınızın bir kristali çalınıyor ve ardından küresel savaş başlıyor sizde taşın peşinden komik ve eğlenceli bir maceraya çıkıyorsunuz) beş gibi bir fırtına çıktı okadar kuvetliki balkon kapısıyla kapışmak zorunda kaldım ve o kazandı neyse bir camın açık kalması sonucu pc min içi su doldu ve fişe taktığımda bir patlama oldu ve pc im yandı :(

sadece yetkili servis sorunu çözebilir muhtemelen klavye değişir borda geçmişse temizlenir en kötü anakart değişir...
onun cpu bga...

onun cpu bga...
Anakart değişitirilirse her parçanın deişmesi gerekir toplama pc deil bu laptop 1500 tl masraf çıkar pc 2500 zaten

Son düzenleme:

CryCorn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Benimki de keşke soda olsaydı. Ahududu bal şeker süt bir sürü şey vardı.Bunun temizlenmesi lazım şart bu zaten.Ben neden kapanınca sürekli kendini açmaya çalışıyor onu
Geçen sene temmuz ayı falandır herhalde kizenlerim bizde ve castle crushers adlı bir oyun oynuyoduk(1-4 kişi arasında oynanan bir oyun birkaç karakter var şovalyede diyebiliriz herbirinin kendi skilleri kralınızın bir kristali çalınıyor ve ardından küresel savaş başlıyor sizde taşın peşinden komik ve eğlenceli bir maceraya çıkıyorsunuz) beş gibi bir fırtına çıktı okadar kuvetliki balkon kapısıyla kapışmak zorunda kaldım ve o kazandı neyse bir camın açık kalması sonucu pc min içi su doldu ve fişe taktığımda bir patlama oldu ve pc im yandı :(

Anakart değişitirilirse her parçanın deişmesi gerekir toplama pc deil bu laptop 1500 tl masraf çıkar pc 2500 zaten
Garip olan şey şuanda rahatlıkla pc yi kullanabiliyorum herşey tıkırında sadece açma kapada sorun var ve hafif kasmalar oluyor bunun dışında dokunmatik bölüm de sıkıntı var tıklama yerleri tıklanmıyor sıkışmış yani bence bi kontrol ve bir temizlik yeterli olacaktır aman aman bir sorun yok