Dizüstü bilgisayarım RAM'i görmüyor

Bu konuyu okuyanlar

xenoniaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar, önceki gün dizüstü bilgisayarımın içini açtım ve genel bir temizlik yapıp termal macununu yeniledim. Daha sonra bilgisayarı toplayıp çalıştırdığımda bilgisayar özelliklerinde 8GB olması gereken RAM'in 4GB olduğunu gördüm. Bunun nedeni ne olabiliir acaba ? Yardımınız için şimdiden teşekkürler.

Durmuşkandemir

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,098
Merhabalar, önceki gün dizüstü bilgisayarımın içini açtım ve genel bir temizlik yapıp termal macununu yeniledim. Daha sonra bilgisayarı toplayıp çalıştırdığımda bilgisayar özelliklerinde 8GB olması gereken RAM'in 4GB olduğunu gördüm. Bunun nedeni ne olabiliir acaba ? Yardımınız için şimdiden teşekkürler.
Öncelikle geçmiş olsun kardeşim termal macunu yeniledim derken güzel kardeşim nerenin macununu temizleyip yeniledin ki diz üstü pc de. OlmaZsa ram yerlerini değiştir öyle dene

xenoniaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle geçmiş olsun kardeşim termal macunu yeniledim derken güzel kardeşim nerenin macununu temizleyip yeniledin ki diz üstü pc de. OlmaZsa ram yerlerini değiştir öyle dene

İşlemci ve ekran kartının macununu yeniledim. Sökerken de ramleri çıkarmıştım. Geri taktığımda görmüyordu birini.

GRN35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Ram yuvasına tam oturmamış olabilir veya toz kaçmış olabilir. İnşallah ram pinlerinde sorun yoktur. Ramleri çıkarıp tekrar tak veya slotlarını değiştirerek dener misin?