Dizüstü Bilgisayarım Ekran Kartı Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

metmen7

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Dizüstü bilgisayarım bir anda oyunları açmamaya başladı. Directx Nvidia güncellemelerini ve benzeri güncellemeleri yapmama rağmen önceki gün çalışan oyunlar çalışmaz oldu. Biraz araştırdıkdan sonra fomat atmaya karar verdim. Formatı attım ama sorun devam etti. Steam dosya kontrollerini yaptım oyunların bir eksik çıkmadı. En sonunda nvidia 3d ayarlarından grafik işlmciyi entegre grafik seçeneğine getirdiğimde oyunlar açıldı. Ama çok düşük performansla örnek olarak The Long Dark oyunu ultra ayarlarda oynuyordum bozulmadan önce bunu yaptıktan sonra orta ayarlarda bile oyun kasmaya başladı.
Bilgisayar Özellikleri:
Windows 8.1
İntel Core i5-4210m Cpu @ 2.60GHz 8GB Ram
Nvidia GeForce 840M 2GB Ekran Kartı

kaybol_tozol

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bir sorum olacak sende 8.1 kullanıyorsun.ya ben yeni leptop aldım ve 8.1 yüklendi. Şimdi zula indirdim ama oyunu tam ekran oynayamıyorum.oyun açılıyor ama ortada açılıyor ve yanlardan bilgisayarım, Google, Chrome ,geri dönüşüm kutusu falan.hani google de bir siteye girersin tam ekran sonra o tam ekranı yarım ekran yaparsın ya aynı oyle lütfen yardımcı olurmusunuz.ekran kartı amd radeon m430

YUSUF ARABACI

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Dizüstü bilgisayarım bir anda oyunları açmamaya başladı. Directx Nvidia güncellemelerini ve benzeri güncellemeleri yapmama rağmen önceki gün çalışan oyunlar çalışmaz oldu. Biraz araştırdıkdan sonra fomat atmaya karar verdim. Formatı attım ama sorun devam etti. Steam dosya kontrollerini yaptım oyunların bir eksik çıkmadı. En sonunda nvidia 3d ayarlarından grafik işlmciyi entegre grafik seçeneğine getirdiğimde oyunlar açıldı. Ama çok düşük performansla örnek olarak The Long Dark oyunu ultra ayarlarda oynuyordum bozulmadan önce bunu yaptıktan sonra orta ayarlarda bile oyun kasmaya başladı.
Bilgisayar Özellikleri:
Windows 8.1
İntel Core i5-4210m Cpu @ 2.60GHz 8GB Ram
Nvidia GeForce 840M 2GB Ekran Kartı

entegre grafikte çalışıyorsa yanlış ekran kartı driveri kurmuş olabilirsin. aygıt yöneticisinden nvidia ekran kartını yazılımı ile beraber kaldır. nvidia sitesinden tekrar kur.

kaybol_tozol

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
entegre grafikte çalışıyorsa yanlış ekran kartı driveri kurmuş olabilirsin. aygıt yöneticisinden nvidia ekran kartını yazılımı ile beraber kaldır. nvidia sitesinden tekrar kur.
Ekran kartı Nvidia değil ki amd o nasıl olacak?

Son düzenleyen moderatör:

metmen7

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
entegre grafikte çalışıyorsa yanlış ekran kartı driveri kurmuş olabilirsin. aygıt yöneticisiDnden nvidia ekran kartını yazılımı ile beraber kaldır. nvidia sitesinden tekrar kur.

Dediklerini denedim fakat hala aynı.