Dizüstü Bilgisayar Aniden Kapanıyor.

Bu konuyu okuyanlar

ckunmemin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Öncelikler Merhabalar arkadaşlar. Foruma sırf bu sorunumu halledemediğim için üye oldum.
Bilgisayarın model ve özelliklerini söyleyeyim.

TOSHIBA L755-16X
Intel Core i5-2410M CPU @ 2.30GHz
Memory
Type DDR3
Size 4096 MBytes
Generic PnP Monitor on NVIDIA GeForce GT 525M Graphic Card

Sorun; Dizüstü bilgisayarım prize takılı ve pili takılı. Belirli bir süre sonra aniden kapanıyor. Sorunun ısıdan kaynaklı olduğunu düşündüm ve macunu yeniledim. Fan ve diğer parçaların tozunu ciddi şekilde temizledim. Bilgisayarın fanı gayet stabil çalışıyor. İşlemci Sıcaklığım Speccy adlı programdan kontrol ettiğimde 50 - 66 Santigrat derecede seyrediyor. Yüke bağlı olarak. Bilgisayarda mevcut ışıklarda pil var görünüyor hatta dolu ışığı yanıyor(beyaz renkli). Sağ altta bulunan küçük sembollerde de pil dolu ve fiş takılı olduğu için işareti gösteriyor. Her şey normal görünüyor ama fişi çektiğim anda bilgisayar kapanıyor. Bazen 5 dakika da çalıyor 2 saatte çalışabiliyor. Pil var takılı hatta 3 ay oldu alalı. Orijinal almıştım. Sorunun sebebinin elektriksel dalgalanma olabileceğini düşündüm ve direk uzatma olmadan prizden çalıştırdım. Yine de işe yaramadı. Sizce bu bilgisayarın problemi nedir ? İşin içinden çıkamadım. Şu an hem indirme yapıyorum, hem forumda geziniyorum hem de Speccy çalıştırıyorum. Autocad, 3Ds Max, Photoshop gibi programlar kullanıyorum. Çalışırken çalışmamı kaybediyorum.

Özgür Ç..

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,465
Isınma gibi bir problem varmı yani sadece fanın sesinden anlayamassınız yardımcı programlar ile bakabilirsiniz işlemci kendini korumaya alıyor olabilir yada içini hiç temizlettiniz mi veya temizlediniz mi.. termal macun falan yenilenebilir.

ckunmemin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Isınma gibi bir problem varmı yani sadece fanın sesinden anlayamassınız yardımcı programlar ile bakabilirsiniz işlemci kendini korumaya alıyor olabilir yada içini hiç temizlettiniz mi veya temizlediniz mi.. termal macun falan yenilenebilir.

Sanırım yazdığım yazıyı okumadınız. ?

ckunmemin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Çözümü şans eseri eski pil'i takarak buldum. Şarj tutmasada kapanmayı önlüyor. Sorun pilden kaynaklıymış. ?