Disk yüzünden explorer kilitlenmesi.

Bu konuyu okuyanlar

orionuke

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
HP dv6650et dizüstü bilgisayarımda Western Digital 1 GB USB disk kullanıyorum. Diski USB slotuna takınca bilgisayar donuyor ve programlar yanıt vermiyor. Hatta explorer.exe bile uçuyor. Bu sırada diskin önünde ışık sürekli işlem yaptığını gösteriyor. Bilgisayar açılırken de disk takılıysa aynı şey oluyor.

Bunu çözemezsem bütün arşiv gidecek arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum.

honline

Profesör
Reaksiyon puanı
296
başka bir bilgisayarda flash bellegi biçimlendir ve vistamı kullanıyorsun

PC MERAKLISI

Dekan
Reaksiyon puanı
2
virüs olma şüpesi çok yüksek
başka pc de güvenli modda biçimlendir(neden güvenli mod diyenler için: güvenli modda virüsler etkin olamazlar)

mayten

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Western Digital 1 GB USB denetim masasını ac
yonetimsel araclardan bilgisayar yonetimini tıkla cıkarılabılır diski sec usb dıskı bicimlendir sorun gider. acılırken kılıtlenmemsı ıcın otomatık baslatı ıptal et gardas

ByKaMiKaZe

Profesör
Reaksiyon puanı
20
virüs olma şüpesi çok yüksek
başka pc de güvenli modda biçimlendir(neden güvenli mod diyenler için: güvenli modda virüsler etkin olamazlar)

güvenli modda usb calışmaz..;)

cd den calişan linux sürümlerinden birini kullanırdım ben senin yerinde olsam. virüs olsa bile aktif olamaz + içindekileri sabit diskine taşıdıktan sonra format atardın...

PC MERAKLISI

Dekan
Reaksiyon puanı
2
güvenli modda usb calışmaz..;)

cd den calişan linux sürümlerinden birini kullanırdım ben senin yerinde olsam. virüs olsa bile aktif olamaz + içindekileri sabit diskine taşıdıktan sonra format atardın...

güvenli modda usb çalışır
kendim denedim 2 tane flash disk biçimlendirdim

ByKaMiKaZe

Profesör
Reaksiyon puanı
20
PC MERAKLISI bende denedim bende de oldu neden aklımda öyle kalmış bende bilmiyorum kusura bakma :)

orionuke

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar kusura bakmayın 1 GB demişim, 1 TB olacak o. :D Yoksa 1 GB lik arşiv mi olur... :D

Diski açmayı başka bir bilgisayarda denedim, yine de olmadı.

Sorun zaten şurda ki, diske herhangi bir işlem yapabilsem, checkdisk'i çalıştıracam ama, Windows'ta bu diskle ilgili herhangi bir yere geldiğim zaman (Bilgisayarım, Disk Yönetimi ya da cmd komutu) bilgisayar kilitleniyor.

Aynı marka 500 GB disk var, onu 1 TB dan daha fazla kullandım, onda da hiçbir şey yok.