Disk Yönetiminde Bu Ne Anlama Gelir ?

Bu konuyu okuyanlar

revolutioni

Asistan
Reaksiyon puanı
195
Masaüstü göründü.. yarın temiz kurulum yaparım
Mesaj otomatik birleştirildi:

Windows 10 hazır format atmışken kalsammı diye düşünüyorum funda fan sesi hala hat safhada belki daha sonra Windows 10.

Allah'tan çoğu programının ve oyunumun offline installeri yedekli taşınabilir harddiskim de.

revolutioni

Asistan
Reaksiyon puanı
195
3 sene önce Windows çökmüştü bir ara ozamanda recovery yapamamıştım.. bu işin sırrı nerde?

Şimdilik sadece Firefox kurdum temiz kurulumu yarın halledeceğim

Disk yönetimine baktım recovery hala sağlam ve dolu

Son düzenleme:

revolutioni

Asistan
Reaksiyon puanı
195
Arkadaşlar. Recovery alanını direk usb diskime taşısam olmuyormu?

Arkadaşlar OEM bölümünü flash diskime kopyalamak istiyorum mümkünmüdür?

Son düzenleme:

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
3 sene önce Windows çökmüştü bir ara ozamanda recovery yapamamıştım.. bu işin sırrı nerde?
Disk yönetimine baktım recovery hala sağlam ve dolu
Arkadaşlar. Recovery alanını direk usb diskime taşısam olmuyormu?
Arkadaşlar OEM bölümünü flash diskime kopyalamak istiyorum mümkünmüdür?

Konuda geçen mesajlarımda az çok anlatmaya çalıştığım olayı tekrardan görsel destekli anlatmaya çalışayım:

Recovery sisteminin yer aldığı 14.75 GB OEM bölümü muhtemelen gizlidir (fabrika ayarlarına sıfırlama imajını içerir) ve bölümle ilgili ayrıca bir OEM partition (fabrika ayarlarına geri dönmeyi sağlayan ön yüklemeyi içeren bir bölüm) daha olması gerekir.
Hangi marka dizüstü kullanıyorsun bilmiyorum ama
misal; Lenovo Yoga Pro 2 dizüstünde bölümlerin sıralı bir listesi aşağıdadır:

14.75 GB OEM bölümü sağlam olsa bile bu bölümü ön yükleme yapmasını sağlayan diğer bölümün (OEM partition'nın) de sağlam olması gerekir.

Mevcut durumu Lenovo marka bir cihaz üzerinde anlatmaya çalıştım ancak bu, genel geçer bir bilgidir. İsimlendirmeler ve partiton adetleri diğer marka ve cihazlarda farklı olabilir.

revolutioni

Asistan
Reaksiyon puanı
195
Konuda geçen mesajlarımda az çok anlatmaya çalıştığım olayı tekrardan görsel destekli anlatmaya çalışayım:

Recovery sisteminin yer aldığı 14.75 GB OEM bölümü muhtemelen gizlidir (fabrika ayarlarına sıfırlama imajını içerir) ve bölümle ilgili ayrıca bir OEM partition (fabrika ayarlarına geri dönmeyi sağlayan ön yüklemeyi içeren bir bölüm) daha olması gerekir.
Hangi marka dizüstü kullanıyorsun bilmiyorum ama
misal; Lenovo Yoga Pro 2 dizüstünde bölümlerin sıralı bir listesi aşağıdadır:

14.75 GB OEM bölümü sağlam olsa bile bu bölümü ön yükleme yapmasını sağlayan diğer bölümün (OEM partition'nın) de sağlam olması gerekir.

Mevcut durumu Lenovo marka bir cihaz üzerinde anlatmaya çalıştım ancak bu, genel geçer bir bilgidir. İsimlendirmeler ve partiton adetleri diğer marka ve cihazlarda farklı olabilir.
Recovery ile uğraşmak istemedim Temiz kurulum yaptım. Bilgiler için teşekkürler.

Arkadaşlar dün akşamdan beri kendi sıkıntıma düştüm. Yazım hataları ve devrik cümleler için kusura bakmayın. Temiz kurulum çektim gerekli programları yükledim.

Reaksiyon puanı
16,118
yıl olmuş2019 2020'ye 6 ay kalmış 7 kurdun? yazık çok yazık...