Disk GB Birleştirme İslemi Zararlı mı?

Bu konuyu okuyanlar

Poker1223

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Merhaba arkadaşlar benim 1 TB hard diskim var şuan 500-500 ayrılmış durumda C-D olarak ben 2 tane daha disk oluşturacağım C den 150 GB alıp E diskini D den 200 GB alıp F diskini buraya kadar bir zararının olmadığını biliyorum daha sonra açtığım E ve F disklerinin GB ini birleştirmek istiyorum buda program kullanarak oluyormuş veri kaybı olma riskini duydum ama 2 disk de boş olacağı için bu seçeneği eledim diğer aklıma takılan PC ye veya harddiske bir sorun çıkarırmı eğer çıkarmassa yapıcam ayrıca programı kullanmayı bilen arkadaşım var ondan da şüpheniz olmasın tek donanıma vs zararı varmı o kalıyor bunu da siz cevaplarsanız ona göre birleştircem.

Neden disk açıp birleştiriyorsun diyenler için biraz karışık onu anlatmam uzun sürer teşekkürler şimdiden cevaplar için.

utkuversus

Hondaşk
Emektar
Reaksiyon puanı
13,179
Çıkarmaz merak etmeyin. Ama çok fazla bölüm iyi değil.

Poker1223

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Biri windows driver için (C) biri torrent vs oyunlar için (D) biride orjinal steam origin oyunlar için (E) orjinal oyunlar virüs kapmasın diye bunu yapıyorum 3 tanesi çok zararlı olurmu?

KNMX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,747
Biri windows driver için (C) biri torrent vs oyunlar için (D) biride orjinal steam origin oyunlar için (E) orjinal oyunlar virüs kapmasın diye bunu yapıyorum 3 tanesi çok zararlı olurmu?
4 olmasın yeter 3 iyi

Poker1223

Asistan
Reaksiyon puanı
5
tamamdır teşekkür ederim arkadaşlar

honline

Müdavim
Reaksiyon puanı
296
Sıkıntı olmaz, ama ayrı ayrı partition olunca virüs bulaşmaz diye fazla güvenme bunlar yaşlı teyze lafları.

Poker1223

Asistan
Reaksiyon puanı
5
hazır format atacakken yapıyım dedim bide fortnite da kasılmalar başladı bakalım oyundanmı yoksa virüsmü var gözükmeyen ona bakmak için bu yolu denicem

Poker1223

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Sıkıntı olmaz, ama ayrı ayrı partition olunca virüs bulaşmaz diye fazla güvenme bunlar yaşlı teyze lafları.
4 olmasın yeter 3 iyi
Çıkarmaz merak etmeyin. Ama çok fazla bölüm iyi değil.
Arkadaşlar disk birleştirmeye gerek kalmadan halledebilirim sanırım D yi C ye atıp daha sonra foto daki gibi D-Birimi Sil desem C kapasitesi 1TB yemi çıkacak eğer çıkarsa C den öyle dağıtırım programsız?

Ekli dosyalar

• birim.png
    birim.png
    156.1 KB · Görüntüleme: 325

honline

Müdavim
Reaksiyon puanı
296
D dekl nesneleri c ye taşıyıp D yi silebilirsin, daha sonra c ye birimi genişlet yapıp eski D olan bölümlenmemiş alanı c ye ekleyebilirsin, ama bazen genişletme işlemlerinde boş alanın hepsini kullanmadığını görürüz, kısacası yapabilirsin c deki verilere ve işletim sistemine zarar vermez.

Poker1223

Asistan
Reaksiyon puanı
5
D dekl nesneleri c ye taşıyıp D yi silebilirsin, daha sonra c ye birimi genişlet yapıp eski D olan bölümlenmemiş alanı c ye ekleyebilirsin, ama bazen genişletme işlemlerinde boş alanın hepsini kullanmadığını görürüz, kısacası yapabilirsin c deki verilere ve işletim sistemine zarar vermez.
Teşekkür ederim cevaplarınız için konu kilit.