Dil mi html mi çalışsam ?

Bu konuyu okuyanlar

我喜欢人

Asistan
Reaksiyon puanı
75
merhabalar,

ingilizce bilmekteyim. çince mi çalışsam (buna yatkınım da) yoksa öğrenmeye başladığım html üzerine mi yoğunlaşsam?

kararsız kaldım.

FurkanT.

Müdavim
Reaksiyon puanı
340
Html'i öğrenmesi basit zaten , birlikte yapın derim.

Frankresh

Asistan
Reaksiyon puanı
49
HTML'de çok zorlanıcağınızı sanmam. Bence tercih yapmak zorunda değilsiniz :)

我喜欢人

Asistan
Reaksiyon puanı
75
hahayt :) :) süpersiniz arkadaslar şu an öyle bir moral patlaması yaşıyorum ki. muhtemelen cevaplayanlarda bilgisayar mühendisidir öyleyse daha bi moral yükselsin ..

neyse sevgili arkadaslar yalnız şunu belirteyim : html derken ,güzel bir websitesi hazırlayabilmek için gerekenleri yapmak bunu kastettim. yoksa html yi html , html5 , css3,php ...vs bunlara ayır içinden sadece html kastedilmedi. php gerekli mi illaki güzel bir web sitesi hazırlamak için onu bilmiyorum.
ama öğrenilse iyidir. cevabınızı bu notu da dikkkate alarak güncellerseniz çok sevinirim değerli arkadaslar.

sağolun ,varolun

Emre Gökgedik

Asistan
Reaksiyon puanı
44
  • HTML yazılım dili değil, betik dilidir. Fakat, temeli oluşturduğu için öğrenmek zorunda olunan bir betik dilidir.

• CSS, HTML elementlerinin görünümü üzerinde değişiklik yapabilmene yarayan işaretleme dilidir.

• Web programlama tarafında ise, en yaygın dil PHP'dir. İşte asıl -zor- olarak nitelendirilebilecek olay burada başlar. Ama eğer, HTML'den başlarsan ve gerçekten istikrarla öğrenmek istersen, bir şekilde bu işin üstesinden gelebilirsin.

Eğer baştan sona bir web programlama öğrenmek istiyorsan yol haritan HTML->CSS->PHP->Javascript şeklinde olmalıdır.

Günümüzde web programlama öğrenmek için, Türkçe, İngilizce sayısız kaynak mevcut. Burada iş birazda öğrenene düşüyor. Yalnızca Youtube(ücretsiz) ve Udemy(ücretsiz/ücretli) dersler bile, tüm bu programlamayı öğrenmene yardımcı olacaktır. Aynı zamanda, bir sorun yaşadığın zaman bu forum üzerinde gerekli bölüme, konu açabilirsin. Ya da, Google'a hatanı Türkçe, İngilizce yazabilir ve çözümünü bulabilirsin.

İnan bana, tüm bunlardan sonra ortaya bir şeyler koyabilmek ve insanlara yardım edebilmek, hayal edemeyeceğin kadar motivasyona, güzel deneyimlere olanak sağlıyor. Şimdiden, kolay gelsin.

colite

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,275
Çinceyi bilmemde html kolay.

KNMX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,747
Html başla, kısa sürede sökersin zaten. Ben en basit kodlarını 2 günde öğrenmiştim. Html bitirince Çince'ye başlarsın.

我喜欢人

Asistan
Reaksiyon puanı
75
çok hoş yorumlar ,allah razı olsun güzel insanlar var burda :) :) hele üstteki geniş yorumu büyük bir zevkle okudum.aynen katılıyorum.

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
JS başlayın boşverin dili felan

我喜欢人

Asistan
Reaksiyon puanı
75
JS başlayın boşverin dili felan
bilmem bu dil nüfusundan dolayı en çok konuşulan dil olmanın dışında n zaman bu dilde bir metin görsem çok fresh hissettiğim ve öğrenme arzusu uyandıran bir dil ...ondan istiyorum.

Son mesajlar