Digital tv kartı önerisi

Bu konuyu okuyanlar

erayerinc

Asistan
Reaksiyon puanı
0
merhaba arkadaşlar, ben bir tv kartı almayı düşünüyorum. ancak öncelikliğim h<rici tv kartı tabi ama tvbox değil önerilerinizi bekliyorum
birde sorum olacak bu harici tv kartlarına herhangibir anten(çanak) takmak gerekiyormu yoksa sadece gerekli program ve driverları yükleyip takıp çalıştırıyormuyuz?
şimdiden teşekkürler

friendly

Rektör
Reaksiyon puanı
671
Selam,

Harici Tv kartı olarak benim kullandığımı önerebilirim size ;

http://www.vatanbilgisayar.com/aver...sb-20-tv-karti/productdetails.aspx?I_ID=37008

Çok kullanışlı ve kaliteli bir cihazdır.

Cihaza sadece uydu anteninden gelen kabloyu bağlamanız gerekiyor.

HD olsun diyorsanız Sky Star markasının HD modelleri var ama çok pahalılar.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Çok kaliteli bir şey olsun diyorsan şu cihazı önereyim ;

http://www.sanalmarketim.com/urun/6...DIA-AVER3D-Satellite-TV-DVB-S2-3DTV-Usb-Win-7

Hem Full HD, hem 3D , hem 2D yayınları 3D ye dönüştürebiliyor, hem de modül girişi var.

erayerinc

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Selam,

Harici Tv kartı olarak benim kullandığımı önerebilirim size ;

http://www.vatanbilgisayar.com/aver...sb-20-tv-karti/productdetails.aspx?I_ID=37008

Çok kullanışlı ve kaliteli bir cihazdır.

Cihaza sadece uydu anteninden gelen kabloyu bağlamanız gerekiyor.

HD olsun diyorsanız Sky Star markasının HD modelleri var ama çok pahalılar.

Çok kaliteli bir şey olsun diyorsan şu cihazı önereyim ;

http://www.sanalmarketim.com/urun/6...DIA-AVER3D-Satellite-TV-DVB-S2-3DTV-Usb-Win-7

Hem Full HD, hem 3D , hem 2D yayınları 3D ye dönüştürebiliyor, hem de modül girişi var.
peki bna önereceğiniz dahili tv kartı varmı hd olması yeterli 3dye gerek yok

friendly

Rektör
Reaksiyon puanı
671
peki bna önereceğiniz dahili tv kartı varmı hd olması yeterli 3dye gerek yok

Ne desem bilemedim.
Dahili tv kartını en son 10 sene önce kullanmıştım.
Markası Sky Star idi epeyde kullandıydım, memnundum.

Ama Avermedia markasının da dahili modelleri mevcut.
İyi markadır Avermedia.

Sadece tek önerim sakın olaki Dark markasından uzak durunuz.

Abdullah Ekrem

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Laptopumdan kullanabileceğim ulusal kanalları mutlaka çekebilen,antenle felan uğraşamam dediğimde bana sorunsuz ne tavsiye edilir acaba teşekkürler.
Dvb t2 ler şu an kullanılmıyor galiba,Dvb s2 olanlarla izleyebileceğim kanal yelpazesi ne our? Heralde analoglardan iyidir.

yasin0252

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Bi kere antensiz derken digital olanlara da çanaktan gelen kabloyu illaki takacaksınız yanii. Türksat uydusunda ne varsa onu izlersin arkadaş. Ben Skysatrın digital olanlarını tavsiye ederim. Tabi söz konusu laptopsa harici olanı alın.

Abdullah Ekrem

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bi kere antensiz derken digital olanlara da çanaktan gelen kabloyu illaki takacaksınız yanii. Türksat uydusunda ne varsa onu izlersin arkadaş. Ben Skysatrın digital olanlarını tavsiye ederim. Tabi söz konusu laptopsa harici olanı alın.

Dediğim gibi baya amatör olduğumunda farkındayımda,ben darkın harici ufak antenli bir ürününü görmüştüm(markaya takılı değilim aslında)ondada illaki anten kablosu gerekir mi?
Peki anten olmadan tak çalıştır şeklinde en iyi ne olabilir yada öyle birşey varmı analog,tvbox vs.

turkfatih

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba öncelikle uydudan uydu anteni ile tv izleyeceksiniz dvbs2 destekli bir tv kartı almanızı tavsiye ederim dvbs den uzak durun yeni tv kartları dvbs2 dvbt2 ve c desteklidir. Şuana kadar ilk tv kartım skystar2,6 idi pek memnun kalmadım ve satıp peşine Prof 7301 aldım kesmedi tbs 6925 profesyonel tv kartı aldım kör tarama acm/vcm yayınlarını alabilir birde htpc yapma amaçlı tbs 8921 aldım peşine tbs nin dvbt2 522* aldım ama dvbt2 ihalesi ülkemizde iptal oldu atıl kenarda duruyor.Prof 7301 i Adanadan birine sattım 8921 ide satmayı düşünmekteyim tbs tenow diye aratırsanız siteyi bulursunuz buydvb diye bir site öncelikle tv kartı usb üzerinden mi pci vb üzerinden mi çalışmasını istiyorsunuz buna karar verin Prof tuners diye aratırsanızda profun satış sitesini bulursunuz size tavsiyem tbs tv kartı almanız saygılar.

Abdullah Ekrem

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
[quot

İyi tamamda ben bilmiyorum.

Usb tamamda pci dediğiniz ne?
Yani tamam başka bağlantı istemiyorsa çatidan kablo,anten vs.(bulundugum yerde yok) usb iyi mesela ...

turkfatih

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Masa üstü pcnin anakartındaki slotlardan bahsediyorum usb ise ise bildiğiniz gibi yalnız Çanak anten olması şart evde bir çanak varsa ikinci çanağa aynı uydu için gerek yok sadece lnb çift çıkışlı takılıp kablo çekersiniz bilgisayara ve izlersiniz.

Abdullah Ekrem

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sahol kardesim analogda alsam canak gerekiyo diyosun yani,yada şu tv box olayındada,sadece monitöre bağlanan?