Diablo 3 Sitesi Blizzard'da

Bu konuyu okuyanlar

Alengirli

Müdavim
Reaksiyon puanı
23
Beklenen habere doğru adım adım yol alıyoruz. Daha önce bir fan sitesi olarak yayın yapan Diablo3.com, Blizzard tarafından alındı. Sürpriz ücreti açıklıyoruz.

Diablo adı geçince hiçbir bilgisayar oyuncusu öylece kayıtsız kalamaz. Bugün birçok RPG oyununun ilham aldığı, bilgisayar oyunlarında mihenk taşı olan Blizzard'ın başyapıtı için üçüncü bir oyun söylentileri neredeyse tarih öncesinden bu yana mevcut. Her yıl beklentileri buruklukla son bulan Diablo fanatikleri, bu sefer mutlu sona bir hayli yaklaşmış görünüyor.

Blizzard Siteyi Aldı

Resmi olmayan bir fan sitesi olarak yayın yapan Diablo3.com, Blizzard tarafından alındı. Site içeriği ise Diablofans.com adlı yeni bir adrese taşındı. Blizzard'ın site sahibine ödediği miktar ise hayli şaşırtıcı; çünkü gerçek bir Diablo hayranı olan Mockery lakaplı Roger Barr, Blizzard'dan herhangi bir ücret almadı. Bu kadar kritik bir noktada çıkar gözetmemek gerçek Diablo hayranlığının ta kendisi olsa gerek. Şimdilik Diablofans.com adresine yönlenen Diablo3.com, 1 Haziran tarihinden itibaren Blizzard'ın olacak. Şirket tarafından resmi bir duyuru olarak kabul edilmemesi gerektiğinin altı çizilen alımda, kim ne derse desin herkes gerekli mesajı almış olmalı.

Yazan: Erhan Kahraman
Bilgi İçin: Diablo3.com
SDN - http://shiftdelete.net

mila12

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
255
Ne hayranmış be ücret bile almamış :D

jaseen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu haber çok iyi geldi umutlarımız dahada artı... :D

Fuser.1958

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
haydi be bekliyoruz uzun zamandır bunu bekliyorduk=)

Wolker

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
way be helal olsun arkadaşa, artık blizzard oyunun credits bölümünde bu arkadaş'a bir kıyak yapsın gerçekten tebrik ve takdir ettim kendisini bu arada bu haberde hem sevindirici hemde üzücü çünkü blizzard WoW'u gözden çıkarıp yeni bir Devasa online oyun yapacak diye düşünmekteyim ...

immortal_shadow

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Çok eskiden beri gerçek bir Diablo hayranıyım, ama site benim olsa çatır çatır alırdım paramı valla ;D

tonce

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
14
%( Gözlerim yaşardı. Keşke çıksa ama bu sefer gerçekten çıkacak herhalde. Bu haber çok iyi geldi. Artık çıkış tarihini bekliyoruz diyebiliriz. :]