DHCP Hakkinda Aklima Takilan Bir Soru

Bu konuyu okuyanlar

1905

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Biyerde okudum ve benimde aklima takildi.Internette arastirdim bircok cevap var ama ben bide SDN ailesine sormak istedim.

Windows Server 2000 DHCP yüklü sunucumuz var ve bu sunucu sadece ipv4 hizmeti verebiliyor.Bana ipv6 de lazim oldugu icin yenibir Dhcp sunucu yükleyip ipv6 olarak ayarliyorum ama bana eski Dhcp yapilandirma bilgilerini de bu yeni dhcp ye aktarmak istiyorum.Scope,Rezervasyonlar filan.

Böyle bi yapilandirma yada bu anlattigim gibi birsey nasil yaparim?

eSa

Dekan
Reaksiyon puanı
352
Komut satırından

netsh dhcp server export C:\dhcpdata.txt all

komutu ile windows 2000 dhcp server daki kayıtları bir dosyaya aktarın. Daha sonra, kayıtları aktarmak istediğiniz sunucu üzerinde
(yerel administrator yetkileri ile oturum açtığınızdan emin olun)

netsh dhcp server import c:\dhcpdata.txt all

Şeklinde kayıtlarınızı alabilirsiniz.

Kayıtların alınacağı server belirtilmediği için buradaki örnekler windows 2000 'den Server 2003' e kayıt aktarma ile alakalıdır. Sorunu daha açık bir şekilde belirtebilirsiniz.

Konu ile ilgili şu kaynağa da bakabilirsiniz. : http://support.microsoft.com/kb/325473/tr

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Kişisel tavsiyem yeni server üzerinde yeniden yapılandırmaya gidilmesi ve yapının ve kayıtların sıfırdan oluşturulması daha sağlıklı olacağı yönündedir. Çünkü eski sistemlerden yeni sistemlere aktarmak çoğu zaman sorunları ve uyuşmazlıkları da beraberinde getiriyor. Çok fazla (binlerce) kaydınız yok ise kurallarınızı yeni sistem üzerinde yeniden oluşturun.

Son mesajlar