Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)


bilicimustafa12

Türkü'ler Sevdamız...
Katılım
24 May 2017
Mesajlar
6,404
Puanları
113
Konum
Elazığ
DGS soru kitapçığı ve cevap anahtarı yayımlandı. ÖSYM soru kitapçığı ve cevap anahtarının yüzde 10'unu adayların erişimine açtı. Adaylar, ÖSYM’nin ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi - Ana Sayfa adresinden T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleri ile soruların tamamına ulaşabilir.
DGS soru kitapçığı ve cevap anahtarının yüzde 10'unu ÖSYM'nin sitesinden adayların erişimine açtı. Saat 10.00'da açıklanan soru ve cevap anahtarının ardından sonuçlar için bir fikir edinmek isteyen adaylar, ÖSYM’nin ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi - Ana Sayfa adresine akın etti. Soru ve cevaplara ulaşmak için aşağıdaki linke tıklayınız.
DGS SORU VE CEVAPLARI (%10)
ÖSYM'DEN KRİTİK UYARI
DGS soru ve cevapların açıklanmasının ardından ÖSYM, eğitim bilgilerinin kontrolü ve eğitimim bilgisi seçme işlemi için kritik bir uyarıda bulundu. Açıklamada, "2018-DGS değerlendirme işlemlerinde, adayların ön lisans seviyesindeki eğitim bilgileri kullanılmaktadır. 2018-DGS’ye başvuran adayların 24 Temmuz-30 Temmuz 2018 tarihleri arasında Aday İşlemleri Sisteminde (AİS) bulunan ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi - Sisteme Giriş adresinden, değerlendirme ve yerleştirme işlemlerinde kullanılmasını istedikleri eğitim bilgilerini kontrol etmeleri ve bu eğitim bilgilerini seçerek 30 Temmuz 2018 tarihi saat 16.00’ya kadar onaylamaları gerekmektedir.
Eğitim bilgilerinde eksiklik/hata olduğunu düşünen adayların, mezun oldukları/olacakları yükseköğretim kurumları ile görüşerek eğitim bilgilerini yöksis üzerinden düzelttirmeleri ve bu düzeltme işlemi sonrasında 24 Temmuz-30 Temmuz 2018 tarihleri arasında ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi - Sisteme Giriş adresinden düzelttirdikleri eğitim bilgilerini seçerek onaylamaları gerekmektedir.
Eğitim bilgisi yöksis’e eklenemeyecek durumda olan adayların ise eğitim bilgilerini Kamu Kurumları İşletim Sistemi (KKİS) sistemi üzerinden okullarına işlettirmeleri ve sonrasında ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi - Sisteme Giriş adresinden bu eğitim bilgilerini seçerek 30 Temmuz 2018 tarihi saat 16:00’ya kadar onaylamaları gerekmektedir.
Adayların bireysel olarak veya yükseköğretim kurumlarının doğrudan Merkezimize yapacakları değişiklik/düzeltme talepleri kabul edilmeyecek ve cevaplandırılmayacaktır.
Eğitim bilgisi kontrol, seçme ve onaylama işlemleri 30 Temmuz 2018 tarihinde saat 16.00’da sona erecek olup adayların bu tarihler arasında yapmış olduğu son seçim dikkate alınacak ve bu eğitim bilgisine göre değerlendirme işlemleri yapılacaktır.
2018 DGS’ye başvuran tüm adayların eğitim seçme işlemini gerçekleştirmesi gerekmektedir. Bu seçme ve onay işlemi yapılmadığı takdirde, ÖBP işlemlerinin yapıldığı tarihte adayın aktif olan tek bir eğitim bilgisi varsa, bu eğitim bilgisi kullanılacaktır.Bu tarihte adayın birden fazla eğitim bilgisi varsa ve başvuruda seçmiş olduğu eğitim bilgisi, bu eğitim bilgileri arasında ise, adayın bu eğitim bilgisi kullanılacaktır. (Onay işlemi yapmayan adaylar için başvuruda kullanılan eğitim bilgisinin son eğitim bilgileri arasında olup olmadığının anlaşılmasında ön lisans alan bilgisi kullanılacaktır.) Adayın başvuruda kullandığı eğitim bilgisi bu tarihte aktif eğitim bilgileri arasında bulunmuyor ise adayın en son mezun olduğu eğitim bilgisi kullanılacaktır." denildi.

Kaynak: Posta
 
Üst
stat counter