Detay Maxinet için suç duyurusunda bulunulacak!

• Konuyu başlatan Shiftdelete.Net
  • Başlangıç tarihi

Bu konuyu okuyanlar

S

Shiftdelete.Net

SDN Okuru
detay-maxinet.jpg

Çiftlik Bank ve Anadolu Farm gibi dolandırıcılıkların ardından harekete geçen yetkilier, Detay Maxinet için hazırladıkları raporu tamamladı. İşte Detay Maxinet'in detayları!

https://shiftdelete.net/detay-maxinet-icin-sorusturma-aciliyor

:: Bu sistem hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

Son düzenleme:

kursadmacit

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Sizi devamlı takip eden biriyim. Lakin kesin ve resmi bir açıklama yapılmadan bir gazetenin yazdığı habere istinaden bunu siz de haber yapmışsınız sanki. Eğer öyle ise size verdiğim değer boşa gitti demektir. Ama gerçekten resmi bir bilgi almışsanız haberinizde bunu yazmalısınız. Evet şimdi sizden bir icraatta bulunmanızı bekliyorum. Yoksa ben 1 (bir) kişi olarak sizi takip etmeyi bırakacağım. Çok birşey değil belki ama duruşum belli olur. Herşey için yine de teşekkür ediyorum.

muratzun

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Birçok konuda haberlerini okuduğum başarılı bulduğum bir sitenin, kopyala yapıştır haberler paylaşması hiç hoşuma gitmedi. Yakışmadı size. Bu muydu özgün içerik anlayışınız. gerçekten çok merak ediyorum.
Sistemi uzun uzun araştırarak dahil oldum. kimseye çok büyük kazançlar vadetmeden. İnsanlara sisteme risklerini bilerek dahil oldu. Bir kişi dahi şu anda bir mağduriyet açıklayamaz. Çünkü 1 yıldır işin içindeyim Detay Maxinet tarafından bir mağduriyet yaşanmadı.

yopyop

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bakıyorum da bu habere olumsuz yorum yapanlar daha haber günü üye olmuş ve yorum yapmış. Çok komik.
Kanun No. 6502 Kabul Tarihi: 7/11/2013
(17) Bu Kanunun 80 inci maddesine aykırı olarak piramit satış sistemini başlatan, düzenleyen veya toplantı, elektronik posta veya diğer birçok kimsenin de katılımını sağlamaya elverişli yöntemlerle yayan veya böyle bir sistemin diğer bir şekilde yayılmasını ticari amaçlarla destekleyenler hakkında 26/9/2004 tarihli ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun ilgili hükümleri uygulanır.
Piramit satış sistemleri
MADDE 80 –
(1) Piramit satış; katılımcılarına bir miktar para veya malvarlığı ortaya koymak karşılığında, sisteme aynı şartlar altında başka katılımcılar bulma koşuluyla bir para veya malvarlığı kazancı olanağı ümidi veren ve malvarlığı kazancının elde edilmesini tamamen veya kısmen diğer katılımcıların da koşullara uygun davranmasına bağlı kılan, gerçekçi olmayan veya gerçekleşmesi çok güç olan kazanç beklentisi sistemidir.
(2) Piramit satış sisteminin kurulması, yayılması veya tavsiye edilmesi yasaktır.
(3) Bakanlık, piramit satış sistemleri ile ilgili gerekli incelemeleri yapmaya ve varsa elektronik sistemin ülkemizde durdurulması dâhil ilgili kamu kurum veya kuruluşlarıyla iş birliği içinde gerekli önlemleri almaya yetkilidir.

muratzun

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
siteyi takip etmek için üye olmaya gerek yok. aktif forum kullanmak zorunda değildim. 1 yıldır içerisinde üye olduğum. kazandığım. herkesin riskini bilerek girdiği bir iş ile ilgili yanlış bir paylaşım yapılmış üye oldum ve yorum yazdım.
Paylaştığın kanun ile ilgili ise dikkatli okursan "başka katılımcılar bulma koşuluyla diyor."
evet doğru eğer üye bulmadan para kazanamazsa zaten bu ponzidir. Ancak pasif gelir ile hiç üye yapmadan para kazanan insanlarda var ve sistemi bu şekilde.

yani devlet diyor ki üye yapmadan gelir elde edebilmek zorunda. detay maxinet te bu mümkün. ben ilk 6 ay hiç üye yapmadım. sonrasında kimseyi ikna etmek zorunda hissetmeden ilgilenen arkadaşlarımı dahil ettim.
Farklı fikirlere açığım, öğrenmek beni güçlendirir. Ama kopyala yapıştırla, bilip bilmeden araştırmadan yazılan bir yazıya itiraz ederim. Hele ki bu benim takip ettiğim paylaştığı bilgilere güvendiğim bir site ise.

Şirket sahibi değilim kefil olayım. Ancak tanıştım yöneticileriyle güvenirim. Kazandığımı ve kazanalarına vesile olduğum arkadaşlarımı bilirim. Adaletli doğru bir araştırmada alnının akıyla çıkacaktır. Ki şirketin bize bilgisini verdiği, daha önceki denetimlerde gayet düzgün çalıştığı görülmüştür.
Ben paramı alırken stopaj ödüyorum. Bunu da vergi dairesinden öğrenebiliyorum.
bilmeni isterim.

Oğuzhan Kalkan

Asistan
Reaksiyon puanı
28
resmi açıklama gelmeden böyle bir haberin yapılması ne kadar doğru?

rawkid

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,316
Hahaha geleceğin mağdurları basmış konuyu. Akıllı adamın işi olmaz böyle şeylerle.

husrevmacit

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu siteyi teknoloji haberlerinin piri diye bilirdim. 2011 yılından beri takip ettiğim bir oluşum SDN. Ama verdiğim değeri hak etmediğini anladım. Niye mi? Resmi olmayan ve bir gazetenin yaptığı haberi kopyala yapıştır yaparak haber yapmasından dolayı. Eğer ki detay maxinet ile ilgili gazeteden öğrendiğinizin haricinde resmi bir bilgi varsa keşke onu da yazsaydı. Ama artık benim gözümdeki değeriniz bitmiştir. Akşam bu hesabımın şifresini hatırlayamadığım için yeni hesap açarak bu habere ilk yorumu yapan kişi de benim. Şimdi soruyorum; detay maxinetin çıkan haberlerdeki gibi ponzi olmadığı dolandırıcı olmadığı saadet zinciri olmadığı ortaya çıkarsa bu haberleri haber yapıp paylaşanlar ne yapacak acaba? Gerçekten çok merak ediyorum.

maximus034

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Haberin doğruluğunu araştırmadan sırf sayfamda yer alsın diye haber açıyorsunuz. İşi bilen yapıyor, sizin gibiler bilmeden etmeden araştırmadan çamur atıyor.

elfcskn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
asli astari olmayan seyleri elinizde bir belge olmadan kopyala yapistir yapmaktan baska isiniz yokmu bakalim sirket kendini akladigi zaman ne yapacaksiniz itibari zedelemek diye bisey var ayrica bir network sirketi batsinda zil takip oynayalim diye bekleyen kitlenin azimsanamayacak kadar cok oldugunuda gormus olduk

Eastcafe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Önce sistemi bir araştırıp sonra haber yapsaydınız ya ama nerde Turkiye de olan normal şeyler bunlar bir haberi al kopyala yapıştır kendinden bir tek şey eklmeden bu sayfada olanların buna tepki olarak ayrımlarını bekliyorum bide cidden eğer şirket aklanırsa ne yapacaksınız bir özür yazısı yapacakmısınız

rawkid

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,316
Kaç keriz daha var çıksın ortaya. hehehe :D

crista7

Müdavim
Reaksiyon puanı
87
Hahaha geleceğin mağdurları basmış konuyu. Akıllı adamın işi olmaz böyle şeylerle.
"inek bank" diye bir şirket kuracağım, şimdiden reklamını yapayım. üye olana süt vereceğiz yatmadan önce içsin diye :D sizin mesaja cevap olarak yazdım(En mantıklı yorum olarak değerlendirdiğim için).Bu sayfadan reklam yapmaya başlarsam 3-5 ay sonra uruguaya atarım kendimi :D

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,060