Desktop erişilemiyor hatası

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Kamera ile çekmenize gerek yok. Ekran görüntüsü almanız ve buradan paylaşmanız yeterli olacaktır.
Bakınız: Windows'ta Ekran Alıntısı Aracı Kullanımı
Chromeda açılmıyorki usta

---- Mesajlar birleştirildi ----

Ben de diyorum ki "sfc /scannow" ile sistem dosyalarında herhangi bir sorunun olup olmadığını anlayalım. Sistemi yeniden başlatın. Eğer düzelmezse yazdığım cevaptaki klasörün içine Desktop adında yeni bir klasör oluşturun ve sistemi yeniden başlatın.
Denedim bi sorun çıkmadı

Son düzenleme:

M3ric

Asistan
Kurulum yapmadan once yeni kullanici tanimlayin. Onunla kullanin bilgisayari. Sikinti cikmazsa diger kullanicidaki dosyalarinizi buna tasiyip diger kullaniciyi silin.

Bilgisayarimi yeniden actigimda yine ayni adimlari takip ettim(klavye sec-rollback vs.) lakin sonrasinda sifreyi girmeden once 1 dakikaya yakin siyah ekran geldi yalnizca mouse gozukuyor. Normalde acarken Asus yazisi belirirdi vesaire falan ama bu sefer direk siyah ekran geldi. Dedigim gibi 1 dakika bekledim ve sihost.exe hatasi verdi. Sifremi girdim kabul etti ama masaustune gecmek icin hosgeldiniz yazisi 5 dakika surdu. Sonrasinda 10 saniyeligine masaustum gozuktu ama sonra yine siyah ekran geldi yalnizca mouse var. Dolayisiyla asil karsilastigim sikintilarla ilgili ss aldım

M3ric

Asistan
Diskin mekanik isi omrunu doldurmak uzere olabilir. Bir disk tarama araci ile yuzey testi yapmalisin. Soyledigin sihost.exe sistem dosyasi. Desktop'ta senin kulalnici klasorundeki bir dizinin ismi zaten. Bunlari bulamiyorum diyorsa diskte mantiksal ya da fiziksel hasar olusmus olabilir. Oncelikle diski tara.

Temiz önyükleme yapın:
https://support.microsoft.com/tr-tr/help/929135/how-to-perform-a-clean-boot-in-windows
"Temp" klasörünü temizleyin:

Arama çubuğuna "cmd" yaz, Komut İstemi'ne sağ tıkla, "Yönetici olarak çalıştır"a bas. Şu komutu yaz ve çalıştır:
Kod:
chkdsk C: /r /f
Eğer C bölümünü kullanmıyorsan "C:" yazan yeri değiştir. Komut uzun sürebilir.
Sürücüleri güncelleyin.
Arama çubuğu bile çalışmıyor

M3ric

Asistan
Live Windows isosu indirip usb'ye yaz bir yerlerde. Onunla acip disk taramasi yap. Tarama yapmadan windows yuklesen bile yine sorunla karsilasma ihtimalin olacak. Oncelikle nedeni ogrenmelisin.

Bilgisayarimi yeniden actigimda yine ayni adimlari takip ettim(klavye sec-rollback vs.) lakin sonrasinda sifreyi girmeden once 1 dakikaya yakin siyah ekran geldi yalnizca mouse gozukuyor. Normalde acarken Asus yazisi belirirdi vesaire falan ama bu sefer direk siyah ekran geldi. Dedigim gibi 1 dakika bekledim ve sihost.exe hatasi verdi. Sifremi girdim kabul etti ama masaustune gecmek icin hosgeldiniz yazisi 5 dakika surdu. Sonrasinda 10 saniyeligine masaustum gozuktu ama sonra yine siyah ekran geldi yalnizca mouse var. Dolayisiyla asil karsilastigim sikintilarla ilgili ss aldım
Bu sorun ne zamandan beri var? Avast kullanıcılarında da buna benzer sorun varmış:
Avast, Windows 10 Nisan Güncellemesi Problemini Çözdü

Diskin mekanik isi omrunu doldurmak uzere olabilir. Bir disk tarama araci ile yuzey testi yapmalisin. Soyledigin sihost.exe sistem dosyasi. Desktop'ta senin kulalnici klasorundeki bir dizinin ismi zaten. Bunlari bulamiyorum diyorsa diskte mantiksal ya da fiziksel hasar olusmus olabilir. Oncelikle diski tara.
Bu sorun ne zamandan beri var? Avast kullanıcılarında da buna benzer sorun varmış:
Avast, Windows 10 Nisan Güncellemesi Problemini Çözdü
avast kullanmıyorum 2 gündur oluyor bu sorun (güncelleme yaptığımdan beri)

stat counter