Denizhan Software

Bu konuyu okuyanlar

BilgisayarUzmani

Müdavim
Reaksiyon puanı
640
Babamın desteği ile C# kurslarını bitirdim ve microsoft visual studio ile yazılım yazmaya başladım
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kariyerimde nasıl bir yol izlemeliyim? Nasıl Programlar Yazmalıyım? İsteklerinizi ve Önerilerinizi Bekliyorum...

Son düzenleme:

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
Bu işler istek ve öneri ile olmaz genç arkadaşım.

Eminim yazılım piyasasını görüyorsundur, trendlerin ne olduğunu, insanları neler yapmaya çalıştığını.

Bu konuda eğer bir girişim içerisinde olacaksan en başta o boşluğu görmen lazım. O boşluğu doldurmanı sağlayacak ve bu işe para verecek müşteri ya da müşteriler buluyorsan plan programını yaparak işe girişirsin.

BilgisayarUzmani

Müdavim
Reaksiyon puanı
640
Web Sitemiz; www.denizhansoftware.blogspot.com
Bionluk
YouTube

Froseth

Müdavim
Reaksiyon puanı
836
Web Sitemiz; www.denizhansoftware.blogspot.com
Bionluk
YouTube
Hocam sitenize göz attım 250TL'ye İNTEL CORE İ7 8700K'DAN DAHA İYİ İŞLEMCİLER (Neyin Nesi Bu Xenon İşlemciler?) bu konunuzda RX580 Ekran kartına 600 TL Demişsiniz RX580'i o fiyata nereden bulabildiniz? 8 GB Olanlar 1000₺ ve üstüne 4 GB olanlar ise minimum 800₺ bulabildim

BilgisayarUzmani

Müdavim
Reaksiyon puanı
640

ozmen_celik

Software Developer
Reaksiyon puanı
318
Öncelikle güzel bir adım atmışsınız tebrik ederim.

Şöyleki forumlarda xxx nasıl yaparım yada xxxx nasıl olur xxxx ödevim var yardımcı olurusunuz gibi konular var onları gezip kendimin kendiniz çözmeyi, yazmayı ve sürekli geliştirmeyi deneyebilirsiniz. Dil öyle birşey ki projeler geliştirmeden maalesef gelişmiyor çünkü projeler sizi araştırmaya ve yeni şeyler öğrenmeye itiyor. Yani şöyleki mesela websitesi yapmak içi crud öğrenmeye yada veri çekmek için webclient webapi öğrenmeye vs gibi ihtiyaç duyuyorsunuz zamanda bunları öğrenmeye başlıyorsunuz.

Dil seçimine gelirsek ilk olarak hangi dil olduğu önemsiz öncelikle işin mantığını ve algoritma kavramını kavramak için bir dilden başlayın derim.

sonrada aşağıda benim araştırma sonucu edindiğim bilgilere bakıp kendinize hangi yazılım dili olmalı diye yol çizebilirsiniz. Kaynak : [ IEEE SPECTRUM ]

Not: Ben Microsoft Developerim yani C# - Asp.Net dillerini kullanıyorum ( datebase dillerini sakın ola ayırt etme birbirinden hepsini öğren )

UNADJUSTEDNONRAW_thumb_17c.jpg

Son düzenleme: