Dell XPS M1210 NVIDIA Ekran kartı gözükmüyor

Bu konuyu okuyanlar

SkyPal86

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
İnternette bilgisayarımın özelliklerine bakınca içinde 192 MB belleği olan bir NVIDIA ekran kartı bulunuyor diye gözüküyor ama benim aygıt yöneticisinde sadece entegre grafik ekran kartı gözüküyor (Intel HD Graphics).Ve bazılarınız büyük ihtimalle şöyle diyecek BIOS'a girip bak orada bir ayar vardır diyeceksiniz ama BIOS'U delik deşik ettim ama yine onunla ilgili en ufak bir ayar yok. BIOS sürümüm BIOS Revision A07.

SkyPal86

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Hayır ilk sahibi değilim bundan 3-4 sene önce dayım kullaıyordu sadece haber sitelerine falan giriyordu zaten driver falan da güncellememiş. Ve Sistem modeli dxdiag'da MXC062 olarak gözüküyor. Bu modelde zaten 2 tane VGA girişi var birisi klasik şekli dikdörtgen gibi olan giriş var bir de daha önce hiç kullanmamış olduğum yuvarlak bir VGA girişi var. Bu sistem modelinde NVIDIA Geforce go7400 var mıdır (2 tane model var demiştiniz)?

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
o yuvarlak olan analog s-vhs çıkışı ötekide vga oda çıkış...
s60.jpg

çalışmıyorsa aygıt yöneticisinde gözükmez.

SkyPal86

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Ne demek istediğinizi anlamadım tam olarak yanı analog s-vhs çıkışı çalışmıyorsa NVIDIA ekran kartım mı çalışmıyor demektir?

Frosa

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,414
İnternette bilgisayarımın özelliklerine bakınca içinde 192 MB belleği olan bir NVIDIA ekran kartı bulunuyor diye gözüküyor ama benim aygıt yöneticisinde sadece entegre grafik ekran kartı gözüküyor (Intel HD Graphics).Ve bazılarınız büyük ihtimalle şöyle diyecek BIOS'a girip bak orada bir ayar vardır diyeceksiniz ama BIOS'U delik deşik ettim ama yine onunla ilgili en ufak bir ayar yok. BIOS sürümüm BIOS Revision A07.
İşletim sistemin nedir?

SkyPal86

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Windows 7 Ultimate 32 bit. Şu anda şu siteden ( Drivers | GeForce ) bir driver indriyorum benim bilgisayrım için uygun mudur ?

SkyPal86

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Şu anda linkini verdiğiniz sürücüyü indirdim ve kurarken uyumlu donanım bulunamadı hatası verip kapandı. Neden olabilir?

Frosa

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,414
Şu anda linkini verdiğiniz sürücüyü indirdim ve kurarken uyumlu donanım bulunamadı hatası verip kapandı. Neden olabilir?
Aygıt yöneticisinin ''Görüntü Bağdaştırıcıları'' kısmının resmini paylaşır mısınız?

SkyPal86

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Buyrun yine durum hala aynı bıktım bu bilgisayardan yakında 5 TL ye bilgisayar toplayıp bunu da oto tamirciye vericem artık :(.

Ekli dosyalar

• görüntü bağdaştırıcıları.PNG
    görüntü bağdaştırıcıları.PNG
    30.4 KB · Görüntüleme: 675
Son düzenleme:

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
yoksa yoktur bilinmeyene sağ tıkla sürücüyü güncelle internetteni seç...

SkyPal86

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Onuda denedim windows aygıtınızın sürücü yazılımını bulamadı diyor.

SkyPal86

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Bozuk derken? Zaten yakında bilgisayarı tornavida seti ile açıp bakıcam valla yeter bukadar 15 dakika vakit geçirmek için GTA San Anreas'a giriyorum 50 dereceyi geçiyor bilgisayar bıktım!.

Frosa

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,414
Bozuk derken? Zaten yakında bilgisayarı tornavida seti ile açıp bakıcam valla yeter bukadar 15 dakika vakit geçirmek için GTA San Anreas'a giriyorum 50 dereceyi geçiyor bilgisayar bıktım!.
Dostum öncelikle sakin... Belirttiğimiz GPU'nun bulunan modelleri de var, bulunmayan modelleride... Yok ise bulunmuyordur. Tornavida ile açıp, resim paylaşabilir misin?

SkyPal86

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Şu anda elimde tornavida seti yok bir akrabamda kaldı, o yüzden açamıyorum. Belki açıp bakabilirim. Yarın'a kadar sabırlı olabilir misiniz :) ? Bu arada son cümleyi şaka amaçlı söyledim dikkate almayın :D. Zaten bilgisayar'ın kullandığı onboard ekran kartının paylaşılan video belleği 0 MB olduğu için ekran kartı olmadan oynuyorum desem yeridir.

Frosa

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,414
Şu anda elimde tornavida seti yok bir akrabamda kaldı, o yüzden açamıyorum. Belki açıp bakabilirim. Yarın'a kadar sabırlı olabilir misiniz :) ? Bu arada son cümleyi şaka amaçlı söyledim dikkate almayın :D.
İlahi... :D Ben her zaman burdayım önemli olan sizin burda olmanız. ;)

SkyPal86

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Ben buradayım merak etmeyin :). Neyse bilgisayarı kardeşim istedi size iyi akşamlar..

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
max.50 derece kötü değil ki dahili gpunun nefesi o kadar oyun için yapılmamış o i3-3110m olan dahili gpu'lu grundig gnb 1562 a1i3 notebookta kardeşim gta3 oynuyordu...
açılışı...

SkyPal86

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Max 50 derece ile kalmıyor bu bilgisayar maalesef keşke öyle olsa... Geçen gün 2 saat'e yakın GTA San Andreas oynadım ve işlemcinin 89 derece olduğunu gördüm (derecelere baktığım program Advanced System Care). Ve verdiğiniz videolar için saolun daha önce hiç laptop açmamıştım dayım bilgisayarcı olduğu için onun yaklaşık 20 kere bilgisayar (genellikle laptop) açıp full temizlik yapıp hiç bozulmadığını gördüm ama bu bilgisayarı bikere temizlemeye kalkmış az kalsın elinde kalıyormuş valla.

Son mesajlar