Dell N5110 sorunu icin yardım..

Bu konuyu okuyanlar

rickooy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
arkadaşlar merhaba hemen olaya giriyim bende cift ekran kartı var intel ve nvidia gt525m ekran akrtları...

simdi nvidia optimus sistemmi ne diyorlar bende bundan var physx yapılandırması : "otomatik secilir "de simdi benim dizüsti ekranı ıntelde gorunuyor. Ben nvidia yapmak istiyorum yapıorum anca hayla ıntel de dızuztu ekranı gorunuyor bi program la nvıdıayı kontrol ettım nvidia gpu off diyor sorun mu bu yoksa sorun olamzmı yardım edermisiniz lutfen daha yenı aldım:))

dell inspirion 5110 laptop: Windows 7 Home Basic kurulu

Hakan ErdoÄŸan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sorun yok pil tasarufu ıcın intelin grafık ıslemcısı kullanıyo. oyun ve benzerı guç gerektıren durumlarda nvıdıa ya geçer

rickooy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
sagol kardeş ilk defa laptop kulandıgım ıcın sorun dedim heralde teşekkürler

barishak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba,

15 gün önce (15 Ekim 2011) Vatan Bilgisayardan aldığım Dell inspiron n5110 (4Gb RAM - i5 işlemci) donma yapıyordu. Intel Boost Monitor 2.90 Ghz yükselip notebook donuyor. Daha ilk günlerde Vatan bilgisayar sorunu kabullenmedi, beni Dell teknik servise yönlendirdi. Aradım, sorunu kabul ettiler ve hard disk ile anakartı değiştirdiler. Ancak sorun giderilmedi. Tekrar Dell i aradığımda bilgisayarı (daha 15 gunluk) geri alacaklarini ama bu prosedürün 4-6 hafta arasi surecegini soylediler.

Sorum şu; Vatan Bilgisayardaki arkadaş bana FN+F2 fonksiyonu ile bluetooth ve wireless ozelligini kapatabilecegimi soylemisti, oyle yapınca donmuş bilgisayar hayata dönüyor.
4-6 haftalik değişim süresince notebook 'uma cok ihtiyacim var, bu durumdan nasil kurtulabilecegimi bilen varsa yardim istiyorum.
Donma sorununu değişim yapılana kadar nasıl giderebilirim sizce?

Bilgi vereceklere simdiden cok tesekkur ediyorummmmmm

ÖNDERR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
slm arkadaşlar

bende dell inspıron 5110 swicht var.bunda ben pes 2011 kurdum,yalnız oyunu açmak istediğimde ekran kartınız mininum seviyede diye bir hata veiyor ne yapmam lazım ?

REDFOKS

Müdavim
Reaksiyon puanı
201
slm arkadaşlar

bende dell inspıron 5110 swicht var.bunda ben pes 2011 kurdum,yalnız oyunu açmak istediğimde ekran kartınız mininum seviyede diye bir hata veiyor ne yapmam lazım ?

ekran kartının sürücüsünü güncelle

Hedgehog!

Doçent
Reaksiyon puanı
3
slm arkadaşlar

Oyunu başlatırken sağ tuş ile tıkla oradan Grafik işlemcisi ile çalıştır gibi bir seçenek vardır ona tıklayıp başlat.

Birde video ekledim.

[video=youtube;Zh4HCadTY_A]http://www.youtube.com/watch?v=Zh4HCadTY_A[/video]

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
slm arkadaşlar

önce oyunu sağ tıklayıp grafik işlemciyle çalıştır seçeneğinden nvidia olanı seç, olmazsa bunu sürücüyü güncelledikten sonra dene

ÖNDERR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar oyunu sağ tıklattıgımda NDIVIA diye bişey cıkmıyor.ekran kartı sürücüsüne gittim güncelledim şimdi ekran kartıma yeni program yüklendi o da INTEL(R) HD Grafikleri diye.şimdi oyunu açtım açıldı ama oyun tam ekran da açılmıyor oyun ayarlarında baktım onlar tamam ne varsa bu ekran kartında bişeyler var şimdi ne yapacagım ?:(

REDFOKS

Müdavim
Reaksiyon puanı
201
NDIVIA ekran kartının sürücüsünü güncelledinmi ??

ÖNDERR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
NVIDIA GeForce GT 525M 1 GB Ekran kartı bu olması lazım.

--- Mesaj Güncellendi ---

sizden haber bekliyorum arkadaşlar yardımcı olurmusnz ?:(

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
işletim sistemin 32bit mi 64bit mi?

neyse gerek kalmadı redfoks halletmiş

ÖNDERR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
32 bit kullanıyorum.

indiriyorum arkadaşlar düzelirse size bildireceğim.herşey için sağolun.

slm güzel arkadaşlar iyi ki varsınz sorun ister düzelsin ister olmasın hiç önemli degil duyarlıgınz yeterlidir benim için.
ekran kartını yükledim gayet güzel çalışıyor yalnız oyunlarda tam ekran da açılmıyor sağ ve sol taraf ta siyah boşluk var yani 16:9 gibi diyebilirm.şimdi ne yapabilirm?

ÖNDERR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
tamam bi öle yapayım ama cs oynerken de aynı modda oluyoor.

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
16:9 olanlardan seçmen lazım (ör:1280x720), windows 7 de öyle yaymıyor malesef ekrana, nvidia kontrol panelinden ayarı var ama ben o ayarı yapsam da olmadıydı, kurcala sen yine istersen

ÖNDERR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
pes te setting ayarlarından 16:9 olanı seçtim sorun düzeldi ama cs oyunu açtım hala ekran ortadan oyun acıldı onun ayarlarına baktım bi kaç değişiklk yaptım ama düzelmedi malasef bu neden dolayı böledir acaba?

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
csde de çözünürlüğü 1280x720 yap wide-screen falan vardır ayarları bakıver video bölümüne

ÖNDERR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
dostum halletim çok şükür ndıvıa ayarlarından ekran cözünürlüğünü değiştirdim altta uyarı geldi en iyi çözünürlk değil diye ama bu sefer dinlemdim şimdi düzel di çok saol.bide benim pc aygıtlarda baktıgımda bu bluetooth adabrei bi ünlem işareti var ve bluetooth çalışmıyor bu konu hakkında bir bilgin varmı?

Hedgehog!

Doçent
Reaksiyon puanı
3
arkadaşlar oyunu sağ tıklattıgımda NDIVIA diye bişey cıkmıyor.ekran kartı sürücüsüne gittim güncelledim şimdi ekran kartıma yeni program yüklendi o da INTEL(R) HD Grafikleri diye.şimdi oyunu açtım açıldı ama oyun tam ekran da açılmıyor oyun ayarlarında baktım onlar tamam ne varsa bu ekran kartında bişeyler var şimdi ne yapacagım ?:(

Eklediğim video da anlatıyor aslında 58. sn'ye de bakarsan orada açtığı menüde Add "Run with graphics processor" to Content Menu yazana tıklıyor. Bu sayede sağ tuş menüsüne bu komut eklenmiş oluyor. Zaten bu işlemi yaparsan sağ tuş menüsüne eklemiş olduğunu görürsün :) :)

ÖNDERR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
saol dostum hallettim tşkrler.bi sorum daha olacak benım pc de wındıws 7 ultımate 32 bit var i5 4 ddr ram için hangisi tavsiye edersin 64 bit mi 32 bit mi?

ÖNDERR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bu makına çalışırken ıçınden cırt cırt dıye sesler geliyr bu normalmidir sizce.bide neden 64 bit terçıh etmelıyım.