Dell Inspıron N5110 İle Hangi Oyunları Oynayabilirim?

Bu konuyu okuyanlar

KATowns

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar öncelikle herkesin yeni yılı kutlu ve huzurlu olsun :)
300 TL'ye 2. el Dell Inspıron N5110 aldım. Özellikleri 4 GB ram, Intel Core i5 2450M CPU (2.5 GHZ) 64 bit, Intel HD Graphics 3000 yaklaşık toplam bellek: 1696 paylaşımlı VRam: 64 mb DX 10.1 Sürüm (maalesef harici ekran kartım yok), Windows 7 Home Basic İşletim Sistemi
Ben grafiğe değil oyunun akıcılığına bakan bi oyuncu olduğum için genelde düşük çözünürlükte oynuyorum oyunları zaten kart ona müsait. Genelde eski oyunları oynuyorum Crysis 1, FIFA 14, PES 16, COD 2 ve COD 4, Resident Evil 4-5-6 gibi oyunlarım mevcut şuan. Tabiki ekran kartından dolayı sorunlar oluyor ama genelde 20-40 arası FPS alıyorum azda olsa yetiyor :)
Benim sorum bu bilgisayar fiyatına göre iyi midir ? piyasadan pek anlamıyorum çünkü. Bir diğer sorum ise bu sistemde hangi oyunları oynayabilirim ?

Frosa

Profesör
Reaksiyon puanı
1,414
Merhabalar,
fiyatıne göre gayet iyi bir cihaz. Yalnız harici GPU olarak GT 525M var. Ayrıca hangi oyunları oynayabilirim değil, sizin oynamak istediğinizi söyleyin, oynayıp oynayamıyacağınızı söyleyelim... Zira LOL, Metin2, Zula vb. online oyunları rahat şekidle oynayabilirsiniz...

İyi Forumlar...

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
2,146
İyi fiyata almışsın. Nvidia 525M var cihazda, oyun performansı pek yoktur 2010 ve öncesi oyunlara bak derim.

KATowns

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar,
fiyatıne göre gayet iyi bir cihaz. Yalnız harici GPU olarak GT 525M var. Ayrıca hangi oyunları oynayabilirim değil, sizin oynamak istediğinizi söyleyin, oynayıp oynayamıyacağınızı söyleyelim... Zira LOL, Metin2, Zula vb. online oyunları rahat şekidle oynayabilirsiniz...

İyi Forumlar...
Tesekkür ederim yorumunuz için :) Ben aygıt yöneticisinden baktığımda harici kart gözükmüyordu, önceden de kontrol ettiğimde Nvidia'nın kendi programından gözükmemişti yine.
Oyun olarak system requirements lab'tan bakıp öyle indiriyorum genelde. Baktığım oyunların hepsinde ise sadece VRam yetmiyor minimumlarda.

Son düzenleme:

KATowns

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İyi fiyata almışsın. Nvidia 525M var cihazda, oyun performansı pek yoktur 2010 ve öncesi oyunlara bak derim.
Teşekkür ederim yorumunuz için :) genelde VRam yetmiyor onun haricinde hepsi minimumda kat kat yetiyor hatta bazılarında önerilen gereksinimlerde aynı şekilde. Zaten en başta yazdığım oyunlarda aşırı istemiyor aslında ama takılma oluyor tabi :)
harici ekran kartı olarakta nvidia programından kontrol etmiştim olup olmadığını. Olmadığını gösterdi bana. Zaten driver boosterda da çıkmıyor formattan sonra

Reaksiyon puanı
2,146
Teşekkür ederim yorumunuz için :) genelde VRam yetmiyor onun haricinde hepsi minimumda kat kat yetiyor hatta bazılarında önerilen gereksinimlerde aynı şekilde. Zaten en başta yazdığım oyunlarda aşırı istemiyor aslında ama takılma oluyor tabi :)
harici ekran kartı olarakta nvidia programından kontrol etmiştim olup olmadığını. Olmadığını gösterdi bana. Zaten driver boosterda da çıkmıyor formattan sonra
525M olmayanı da varmış demek. Varlığı yokluğu bir zaten :)

derivative

Asistan
Reaksiyon puanı
41
hd graphics 3000 ile lol bile oynayamazsın maalesef çözünürlüğü bilmiyorum muhtemelen 1366x768 dir ama dediğim gibi pek oyun performansı bekleme