Dell İnspiron N5110 ekran kartı sürücüsü problemi

Bu konuyu okuyanlar

emrecakr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Herkese İyi günler
Arkadaşlar aldığım laptopta bir intel graphics 3000 birde nvidia Gt 525 m ekran kartları var
ancak sorunum intelin driverini ister dell in kendi sitesinden ister intelin sitesinden indireyim kurduktan sonra bilgisayarı kapatım bir daha açtığımda mavi ekran hatası veriyor mutlaka bu laptopu kullanan vardır acil yardımlarınızı bekliyorum

Win7 Ultimate 64 bit - i7

deatmania

Müdavim
Reaksiyon puanı
62
Mavi ekran hatasının kodunu verebilir misiniz?

emrecakr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
0x0000001e, 0x0000003b, 0x0000007e değişiyo bunlar ama 1e yi tercüme ettim sürücü çakışması tarzı birşey diyor sadece intel hd graphics 3000 sürücüyü yüklediğimde yapıyor bunu

fedorac0re

Asistan
Reaksiyon puanı
3
sadece nvidia driverini yükle intel driverini yüklemene gerek yok

cashpoint

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Kendi driver sitesinden intel driverını indir sonra nvidianın siteden 525m driverını indir intel driverını kur yeniden başlat gt-525m driverını kur yeniden başlat.

Geçenlerde kız arkadaşımın bilgisayarını yapmıştım konu açmıştım ordan bakabilirsin linki veriyorum.

http://forum.shiftdelete.net/surucu...ron-n5110-driverleri-lazim-yardim-lutfen.html

sadece nvidia driverini yükle intel driverini yüklemene gerek yok

Dell inspiron N5110 serisinde gerek var daha önce karşıma çıktı çünkü

emrecakr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sadece inteli kurup nvidia yı kurmamamdan kaynaklanabilirmi bu hata

cashpoint

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Nvidia sürücüsünü de kuracaksın ama inteli kur yeniden başlat sonra nvidiayı kur tekrar yeniden başlat.

Normal şekilde başlamıyorsa eğer, nvidia setupu klasöre çıkar sonra bilgisayar > özellikler > gt-525m > sürücü yazılımı güncelleştir > sürücü yazılımı için bilgisayarımı tara > nvidia setupu seç (klasöre çıkarttığın > ileriye bas sorunun çözülecektir.

Not: İntel driverini kurmazsan nvidiayı kuramazsın zaten izin vermez diye biliyorum