Dell inspiron 7577 kulaklık sorunu

Bu konuyu okuyanlar

ozcan3459

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
dell bilgisayarıma kulak içi kulaklığımı takınca kulaklığın mikrofonunu kullanamıyorum sanki kulaklığı harici bir hoparlör olarak görüyor bu sorun başka kulaklıklar da da oldu
ayrıeten uzamsal ses kapalı diye bi sorunda var bu arada driverlarımın hepsi güncel hiç bir sorun yok o konuda ama kulaklık mikrofonunu kullanamıyorum şimdiden teşekkürler

Ekli dosyalar

• Ekran Görüntüsü (1).png
    Ekran Görüntüsü (1).png
    28.3 KB · Görüntüleme: 863
  • Ekran Görüntüsü (2).png
    Ekran Görüntüsü (2).png
    57.1 KB · Görüntüleme: 571

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,989
Uzlamsal sesin kapalı olması gerekiyor zaten ayrıca MaxxAudioPro yüklü çünkü. Bunun yanında normal kulak içi kulaklığın mikrofonun kullanamazsın diye biliyorum. Bende de tek girişli mikrofonlu kulaküstü kulaklık var bende kullanamıyorum. Eski bilgisayarımda da böyleydi.

thelordof

Asistan
Reaksiyon puanı
62
Uzlamsal sesin kapalı olması gerekiyor zaten ayrıca MaxxAudioPro yüklü çünkü. Bunun yanında normal kulak içi kulaklığın mikrofonun kullanamazsın diye biliyorum. Bende de tek girişli mikrofonlu kulaküstü kulaklık var bende kullanamıyorum. Eski bilgisayarımda da böyleydi.
Konuyu hortlatıyorum ama ben de 7577 laptop var. Kulaküstü kulaklığım tek jack girişli, laptobun girişi de öyle. Kulaklığın mikrofonu kullanılmıyor mu?

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,989
Konuyu hortlatıyorum ama ben de 7577 laptop var. Kulaküstü kulaklığım tek jack girişli, laptobun girişi de öyle. Kulaklığın mikrofonu kullanılmıyor mu?
Kulaklığa göre değişiyor. Arctis 3'de kullanıyordu benim arkadaş. En garanti çözüm USB bağlantı seçeneği olan kulaklık.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,989
Laptopta bulunan Waves audio pro programı ile hallettim hocam. Orda ki bir ayarı kulaklık seti olarak değiştirdim, halloldu.
Kulaklığı ilk takınca gelen ekran galiba. Ek aparat kullanmaya gerek kalmadan sorunun çözülmesine sevindim.