Dell İnspiron 7577 Batarya Ömrü

Bu konuyu okuyanlar

Shoters6161

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Bilgisayarın için açmak garantiyi bozmaz.Herhangi parçasına zarar vermediğin sürece HDD,RAM ve SSD yükseltmesi de yapabilirsin.
Haa bilmiyordum hocam sormadım onlarada zaten ekran için göndereceğim için touchpadide söyledim.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Ayrıca elim pek yatkın değildir. Büyük ihtimal elime alırdım bataryayı. Bataryanın arkasında kalıyor touchpad

Son düzenleme:

Shoters6161

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Selam arkadaşlar,

Durmun detayını şöyle paylaşmak isterim:

Bu yaşanılan durumun cihazda Hybrid power mode özelliğinin olmasından kaynaklanmaktadır.

Hybrid power mode özelliği nedir?

Ürün aşırı yük altındayken hem batarya hem adaptörü birlikte kullanarak performansı desteklemesidir.

Bu nedenle bataryada azalma gerçekleşebilir, durum ürünlerin kullanıcı klavuzlarında anlatılmaktadır ve bir problem olarak görülmemektedir.

180 w almanızı önermiyorum, sebebine gelecek olursak ilerleyen zamanlarda bataryanız şişebilir. Bu durumda sorun yaşarsınız ve cihazınız garanti dışına çıkabilir. Sonuçta cihaz 130 w'la geliyor siz değiştiriyorsunuz.
Öncelikle iyi günler. Ben 7577 cihazımı ışık sızması ve touchpadden dolayı bi 13 gün kadar önce servise gönderdim. Şu an parça bekleniyor. Bu arada Twitter adresinden dell ana amerika merkezi ile konuşuyordum. Şarjdan düşme işini test etme fırsatım olmadı çünkü 3. gün servise gönderdim cihazı ama bu kadar milletin yazısını dikkate alarak onlara İngilizce bir yazı yazdım. Forumlarıda örnek gösterdim milletin sıkıntısını. Yaklaşık bir 12 13 günde onlarda konuştum bu sıkıntının sebebini. 1060 larda olmadığı 1050tilerde neden pilden düştüğünü, sonuç olarak ikisindede aynı teknoloji olan hybridin bulunduğunu söyledim falan filan derken dün Koç sistem beni aradı ve Ana merkezden bilgilendirildiklerini adaptör siparişi için bendeki adaptörün fotoğrafını istediler. Akşamüstüde dell ana merkezden mesaj aldım. 180 watt adaptör ile değiştirileceği hakkında. Ayrıca 180 watt ileride laptopta problem oluşturur mu diyede sordum. Onların cevaplarıda aynı şu şekildeydi: 180 watt adaptör senin cihaz ile uyumludur. Endişelenme ilerde bir probleme neden olacağı hakkında. Sabrınız ve iletişiminiz için teşekkürler diye bir mesaj aldım. Şu an hem bilgisayarımın hem de şarj cihazının gönderilmesini bekliyorum.

thelordof

Asistan
Reaksiyon puanı
62
Öncelikle iyi günler. Ben 7577 cihazımı ışık sızması ve touchpadden dolayı bi 13 gün kadar önce servise gönderdim. Şu an parça bekleniyor. Bu arada Twitter adresinden dell ana amerika merkezi ile konuşuyordum. Şarjdan düşme işini test etme fırsatım olmadı çünkü 3. gün servise gönderdim cihazı ama bu kadar milletin yazısını dikkate alarak onlara İngilizce bir yazı yazdım. Forumlarıda örnek gösterdim milletin sıkıntısını. Yaklaşık bir 12 13 günde onlarda konuştum bu sıkıntının sebebini. 1060 larda olmadığı 1050tilerde neden pilden düştüğünü, sonuç olarak ikisindede aynı teknoloji olan hybridin bulunduğunu söyledim falan filan derken dün Koç sistem beni aradı ve Ana merkezden bilgilendirildiklerini adaptör siparişi için bendeki adaptörün fotoğrafını istediler. Akşamüstüde dell ana merkezden mesaj aldım. 180 watt adaptör ile değiştirileceği hakkında. Ayrıca 180 watt ileride laptopta problem oluşturur mu diyede sordum. Onların cevaplarıda aynı şu şekildeydi: 180 watt adaptör senin cihaz ile uyumludur. Endişelenme ilerde bir probleme neden olacağı hakkında. Sabrınız ve iletişiminiz için teşekkürler diye bir mesaj aldım. Şu an hem bilgisayarımın hem de şarj cihazının gönderilmesini bekliyorum.
dell amerika olmasa tr dekiler yapmazdı sanırım,illa yukardan birinin konuşmasını bekliyorlar:) Dell amerika hızlı dönüş yapıyor mu, ben stoklarla ilgili yazmıştımda dönüş yapmadılardı

Shoters6161

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
dell amerika olmasa tr dekiler yapmazdı sanırım,illa yukardan birinin konuşmasını bekliyorlar:) Dell amerika hızlı dönüş yapıyor mu, ben stoklarla ilgili yazmıştımda dönüş yapmadılardı
Aynen öyle. Ben Türkiye Delle mesaj attığımda bu durumu önce Hybrid teknolojisinden kaynaklandığını sonrasındada Koç sistemle iletişime geçmem gerektiğini söylediler ve bir kaç mesajdan sonra cevap dahi yazmadılar. Bu Amerika merkezi ise elinden geldiği kadar müşterileriyle ilgileniyor. Biz aramızın en iyi şekilde olmasını ve probleminizi çözmeyi umuyoruz diyorlar. Bir tarafta küfredilesi bir yer diğer tarafta ise utanmasam çiçek göndereceğim bir yer. :) Dellin amerika twitter adresinden iletişime geçtim ben. Mümkün oldukları en kısa sürede bir cümle dahi yazsanız ilgilenip dönüş sağlıyorlar. Ayrıca laptop ya kısmet inşAllah yapılıp sorunsuz bir şekilde geri gelirse garanti süresine bu geçen serviste geçen süreyi ekletmeyi düşünüyorum garanti şartlarından birinde bu yazıyor. Geçen koç sistemdeki kıza bundan bahsediyorum. Diyor nerde yazıyor. Kimse Türkiye’de haklarından haberdar olup böyle bir istekte bulunmamış olacakki o da bana böyle bir cevap veriyor.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Aynen öyle. Ben Türkiye Delle mesaj attığımda bu durumu önce Hybrid teknolojisinden kaynaklandığını sonrasındada Koç sistemle iletişime geçmem gerektiğini söylediler ve bir kaç mesajdan sonra cevap dahi yazmadılar. Bu Amerika merkezi ise elinden geldiği kadar müşterileriyle ilgileniyor. Biz aramızın en iyi şekilde olmasını ve probleminizi çözmeyi umuyoruz diyorlar. Bir tarafta küfredilesi bir yer diğer tarafta ise utanmasam çiçek göndereceğim bir yer. :) Dellin amerika twitter adresinden iletişime geçtim ben. Mümkün oldukları en kısa sürede bir cümle dahi yazsanız ilgilenip dönüş sağlıyorlar. Ayrıca laptop ya kısmet inşAllah yapılıp sorunsuz bir şekilde geri gelirse garanti süresine bu geçen serviste geçen süreyi ekletmeyi düşünüyorum garanti şartlarından birinde bu yazıyor. Geçen koç sistemdeki kıza bundan bahsediyorum. Diyor nerde yazıyor. Kimse Türkiye’de haklarından haberdar olup böyle bir istekte bulunmamış olacakki o da bana böyle bir cevap veriyor.
Çünkü orada herhangi bir tüketici hakkının ihlalinden şirketlerin milyon dolarlık ceza yeme durumu var ama bu TR de geçerli değil bu yüzden şirketler elini kolunu sallayarak istediğini yapıyor.En iyi durumda para iadesi alabiliyorsun.Dava açayım hakkımı kazanayım diye bir şey yok maalesef.

Shoters6161

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Çünkü orada herhangi bir tüketici hakkının ihlalinden şirketlerin milyon dolarlık ceza yeme durumu var ama bu TR de geçerli değil bu yüzden şirketler elini kolunu sallayarak istediğini yapıyor.En iyi durumda para iadesi alabiliyorsun.Dava açayım hakkımı kazanayım diye bir şey yok maalesef.
Maalesef öyle. Biz insanoğlu kurallar olmadığında hiçbir zaman gerektiği gibi davranmadığımız için şirketlerinde bunu yapması doğal.

Shoters6161

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Arkadaşlar hepinize iyi günler. Bilgisayarım garantiden geldi ama henüz 180 watt adaptör gelmedi. Benim sorum şu oyun oynarken gpu 68 69 larda geziyor fakat cpu 84 85 civarı oluyor. Sizce benim laptopta mı sıkıntı var? 7567 dide bu değerler gpu 68 69 cpu da 72 filandı. Acaba pilden yediği için onuda şarj ettiği için mi bu kadar sıcaklık arttı.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Arkadaşlar hepinize iyi günler. Bilgisayarım garantiden geldi ama henüz 180 watt adaptör gelmedi. Benim sorum şu oyun oynarken gpu 68 69 larda geziyor fakat cpu 84 85 civarı oluyor. Sizce benim laptopta mı sıkıntı var? 7567 dide bu değerler gpu 68 69 cpu da 72 filandı. Acaba pilden yediği için onuda şarj ettiği için mi bu kadar sıcaklık arttı.
Hangi oyunlarda oluyor bu değerler?

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Cs go’da da aynı kardeşim gta5 de de. Bu iki oyunu oynadım 1 gündür ama sıcaklık değerleri ikisinde de aynı bu değerlerde.
84 85 derece normal değil.Diğer 7577 modelleri de o sıcaklıklara ulaşmıyor zaten.Ben programla CPU yu turboya vurmama rağmen işlemci 80 dereceyi geçmiyor.BIOS sürümünüz güncel mi?

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
ünlü Çin ata sözü der ki çalışıyorsa kurcalama ısılar normal...

Shoters6161

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Güncellemiştim ama şimdi tekrar güncelledim. Birazdan tekrar yazacağım.

:(( Yine aynı değerler. Dell beni manyak etti. Kasım 2017’diden beri 7567 ve bu geçti elime. Ama toplasan 15 gün kullanamadım garantiydi iadeydi.

:(Ekli dosyayı görüntüle 36907

Ekli dosyayı görüntüle 36908Ekli dosyayı görüntüle 36908

Hayırlı olsun 93 ü de gördük. Var mı mangal seven. Ekli dosyayı görüntüle 36909

Son düzenleme:

BlueEyess

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Bende bu leptop'u almayı düşündüğüm için bu konuya kadar geldim bi araştırma sonucu.Dell'in yedek parça sitesinde batarya ile ilgili bu açıklamaya yer verildiğini gördüm.Biraz konuyu hortlattım ama belki bilmeyen arkadaşlar varsa yararlı olur diye düşündüm.

Buyrun burdan bakın

thelordof

Asistan
Reaksiyon puanı
62
Bende bu leptop'u almayı düşündüğüm için bu konuya kadar geldim bi araştırma sonucu.Dell'in yedek parça sitesinde batarya ile ilgili bu açıklamaya yer verildiğini gördüm.Biraz konuyu hortlattım ama belki bilmeyen arkadaşlar varsa yararlı olur diye düşündüm.

Buyrun burdan bakın
1050ti li modeli alanlar servis yolu gözüktü 180w ile değiştirmek için:)

Shoters6161

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Dell yedek parça Dell’in kendine ait bir sitesi değil öncelikle. Verdiği bilgi doğrudur. Bende yaklaşık 1 ay önce twitter amerikaya yazarak batarya yollanması talebinde bulundum. Stokta batarya olmadığını Nisanın başı gibi yollayacaklarını söylediler bana. Bunun üzerine koç sistem arayıp bataryanın fotoğrafını istedi. Onu öyle hallettim. Şimdide yukarda belirttiğim ısınma sorununu halletmeye çalışıyorum.

fragger

Exemplary Сasual Dating Genuine Females
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,060
Arkadaşlar Inspiron cihazlarında yaşadığınız sorunlarla ilgili resmi olarak destek alabileceğiniz iletişim bilgileri aşağıdaki gibidir;

Basic Support ( Only Software Support ) : 0212 371 90 54
Twitter: @DellDestekPro
Koç Sistem: 0850 252 33 55

dramaticalien480

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
Merhaba arkadaşlar. 180W adaptör sorunu ile alakalı Koç Sistem ve Dell US ile görüştüm. 130W adaptörlerin değişimini herhangi bir sorun ortaya çıkmaksızın gerçekleştirdiklerini belirttiler. Çünkü kutulara yanlış adaptör konulmuş. Yukarıda hybrid power özelliğinden kaynaklandığını söylenmiş. Bunu da sordum maalesef bundan değil yanlış paketlemeden dolayı olduğunu belirttiler. En kısa sürede doğru adaptör için başvurmanızı tavsiye ederim. Ayrıca Koç Sistem adaptörler ile alakalı stok sıkıntısı olduğunu belirtiyor. Dell Care durumu doğruladı. Yeni adaptörler ancak nisan sonunda Türkiye'ye ulaşacakmış.

_20180404_213518.JPG

BlueEyess

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Hocam değerli bir bilgi teşekkürler çünkü bende bugün yarın Dell 7577 almayı düşünüyorum %75 aklımda o var ve bu sorundan başka çok rastlanılan sorun yok gibi araştırmalarıma göre.. Hocam sen kullanıcısı işen deneyimlerini anlatırmısın

dramaticalien480

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
Hocam değerli bir bilgi teşekkürler çünkü bende bugün yarın Dell 7577 almayı düşünüyorum %75 aklımda o var ve bu sorundan başka çok rastlanılan sorun yok gibi araştırmalarıma göre.. Hocam sen kullanıcısı işen deneyimlerini anlatırmısın
Ürünü bende yeni aldım. Paylaşabileceğim bir yönü yok tek sıkıntısı görünen adaptör onun dışında gayet güzel duruyordu.

yattarali

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
130w adaptörle geldiğinden o sıkıntı oluyor. 180w adaptör istiyorsun servis bedava yolluyor sorun halloluyor. 130luk da sende kalıyor

wtf1737

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar adaptörü değiştiren oldu mu acaba ?

Galimeer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
konuyu hortlattığım için kusura bakmayın cihazım dell 7577 3 yılı devirdik birlikte batarya ölü vaziyette güç kablosunu çıkarttığım zaman max 2 dk içerisinde yapanıyor oyun oynayamıyordum artık sarjdan yediği için kablo takılı olsa bile kapanıyor neyse ki 180w adaptör ile çözdüm bu sorunu şuanda gayet güzel çalışıyor hiç bir eksi görmedim aşırı ısıma vs

atalay11

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bende 7567 var inspiron 3 senedir kullanıyorum vataryamın ömrü bitti oyun oynarken kendiliğinden kapanıyor artık pilini çıkarıp sadece prizdeyken çalıştırabilir miyim laptopu

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
bende 7567 var inspiron 3 senedir kullanıyorum vataryamın ömrü bitti oyun oynarken kendiliğinden kapanıyor artık pilini çıkarıp sadece prizdeyken çalıştırabilir miyim laptopu
yenisini takmak dışında çıkartamazsın bataryasız açılmaz...

Galimeer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kendi bilgisayarimda denemiştim bataryayi cikartip calistirmayi calismisti fakat ana ekranda bile kasma yapiyordu sebebi ise bilgisayar gucunun bir kismini bataryadan bir kismini da adaptorden aliyor 130w adaptor ile denemiştim ,180w adaptor bu sorunu cözer muhtemelen 180w adaptor ile bataryasiz kullanabilirsin denedigim model 7577

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
bataryasız kullanmayın anakart yanarsa bataryadan pahalı oluyor.

Son mesajlar