Dell İnspiron 7567 durduk yere kapanıyor

Bu konuyu okuyanlar

derivative

Asistan
Reaksiyon puanı
41
Galiba benim şansıma bilemeyeceğim ama bunların hiçbiri bende olmuyor çok şükür.1.4 kullanıyorum hatta şuan.
ilginç çünkü bu sorunu yaşayan 1-2 kişi değil reddite giriyorsun yüzlerce yorum var dellin sitesinde daha fazla şikayet var yalnız dediğim şey pildeyken kullanırken oluyor sadece

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
ilginç çünkü bu sorunu yaşayan 1-2 kişi değil reddite giriyorsun yüzlerce yorum var dellin sitesinde daha fazla şikayet var yalnız dediğim şey pildeyken kullanırken oluyor sadece
Benim başıma sadece şu geldi 1.4 sürümünden sonra.7577 deki gibi 2-3 saat oyun oynarken pil %85 lere kadar geri düşüp sonra geri doluyor ama çok çok yavaş bir şekilde düşüyor.Total War: Rome 2 oynuyorum bir bakıyorum bir süre sonra yukarıda pil doluyor işareti çıkıyor.

ahmetakb1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar yakın zamanda, ebrardan Dell inspiron 7567 İ7 7700hq işlemcili laptop aldım.
Ancak aldığımdan beri türlü türlü problemlerle karşılaşıyorum. Tahminimce BIOS kaynaklı hatalar. İlkinde bilgisayarı uyku modundan çıkardığım anda ekranda siyah beyaz çizgiler oluşuyordu. ancak biosu güncelledikten sonra bu hatadan kurtuldum.
Şuan ise daha kötü bi sorunla karşı karşıyayım, video flan izlerken bilgisayar durduk yere kapanıyor. Çok sık olmaya başladı ve gerçekten yardıma ihtiyacım var

düzeltme:
Sistem özellikleri
W10 pro
GTX 1050 Tİ
16 ram
İ7 7700HQ

Ekleme:
Biraz evvel olay günlüklerine baktım Kernel-power 41 hatası görünüyor.
kardeşim sendeki aynı sorunların hepsini ben de yaşıyorum. Sanırsam GPU yla alakaalı bi durum yaptığın işlemleri ban da haber verirsen mutlu olurum

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
kardeşim sendeki aynı sorunların hepsini ben de yaşıyorum. Sanırsam GPU yla alakaalı bi durum yaptığın işlemleri ban da haber verirsen mutlu olurum
BIOS sürümünü 1.1 sürümüne geri dönderebilirseniz sorunlar kalkacaktır.Bir kaç haftaya yeni BIOS sürümü gelecek.

ahmetakb1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
güncel şuan ama hala aynı sorunla karşılasıyorum

---- Mesajlar birleştirildi ----

güncel şuan ama hala aynı sorunla

ulan çıldırcam video bile açık değildi tam burda yazarken yine restart attı

Son düzenleme:

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
güncel şuan ama hala aynı sorunla karşılasıyorum

güncel şuan ama hala aynı sorunla

ulan çıldırcam video bile açık değildi tam burda yazarken yine restart attı
O zaman 1.1 sürümüne geri dönmeniz gerek.Ben şahsen en sıkıntılı sürüm olan 1.4 sürümünü kullanıyorum başlarda sadece Youtube da yeşik ekran sorunu oluyordu sonra kendi kendine düzeldi şimdi sıkıntısız kullanıyorum.Birazda şans işi :) Zaten sitede 1.4 sürümü indirilemiyor şuan.

derivative

Asistan
Reaksiyon puanı
41
Dell yetkilisi Ocak sonuna kadar yeni bios update gelecek demişti sonra meltdown ve spectre sorunları sebebiyle ertelendiğini duyurdu yani sorunu binlerce kişi yaşıyor bios sürümüyle alakalı ve sanırsam sorun Intel gpu ile alakalı çünkü oyun oynarken kapanma sorunu yaşamadım internette video izlerken yaşadım Dell gibi bir firmanın böyle bir hatayı aylarca çözememesi büyük ayıp

HasanTUNC

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Selam 2. el Dell 7567 aldım ilk aldığımda aldığım kişi hiçbir sıkıntısı yok yorulmamış PC dedi. Aldıktan sonra o kişinin dosyaları vardı içimde ve PC yi kurtarmadan sıfırladım. Driverleri aygıt yöneticisinde tek tek manüel olarak güncelledim ve sonra Nvidia ile Dell support yazılımlarını indirdim ordan da gelin driverleri yükledim. Buraya kadar herşey tıkırında gitti. PC yi HDIM ile TV ye bağladım YouTube de video izlerken birden kapandı ve geri açıldı ilkin şaşkınlık yaşadım sonra belki şarjı yok sandım ve şarja bağladım aradan 5 dk sonra yine aynısı oldu. Sonra sinir oldum PC yi kapatmak istedim kapandı ama tekrar kendiliğinden açıldı. Defalarca denedim ve olmadı. Sürekli kendi açılmaya devam etti. Daha sonra PC yi açmaya uğraştım ama düğmeye basınca tepki vermedi kapağı kapatıp açtım düğmeye bastım ve 2 3 defa tekrarladım anca açıldı. Dell support dan test yaptım 40 dk yazan test ve bir sorun bulamadı. Son çare format atıp tekrar driverleri yükledim ve sonuç değişmedi PC açma düğmesine basında tepki vermiyor uğraşınca açılıyor Neden böyle yapıyor bu anlamadım. Aldığım kişi ile konuştum ve bana ben LoL filan oynuyordum arkada Discort filan açıktı hiç o dediğin sorunlarla karşılaşmadım dedi. Ne yapacağımı bilmiyorum yardım edin lütfen.

Ardaaaaq

Asistan
Reaksiyon puanı
91
son konularda gözüksün yazanlar ben anlamadım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

up