Dell İnspiron 7567 durduk yere kapanıyor

Bu konuyu okuyanlar

peRfects

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhabalar yakın zamanda, ebrardan Dell inspiron 7567 İ7 7700hq işlemcili laptop aldım.
Ancak aldığımdan beri türlü türlü problemlerle karşılaşıyorum. Tahminimce BIOS kaynaklı hatalar. İlkinde bilgisayarı uyku modundan çıkardığım anda ekranda siyah beyaz çizgiler oluşuyordu. ancak biosu güncelledikten sonra bu hatadan kurtuldum.
Şuan ise daha kötü bi sorunla karşı karşıyayım, video flan izlerken bilgisayar durduk yere kapanıyor. Çok sık olmaya başladı ve gerçekten yardıma ihtiyacım var

düzeltme:
Sistem özellikleri
W10 pro
GTX 1050 Tİ
16 ram
İ7 7700HQ

Ekleme:
Biraz evvel olay günlüklerine baktım Kernel-power 41 hatası görünüyor.

Son düzenleme:

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Aynı bilgisayarı 7 aydır kullanıyorum bu zamana kadar 1 kere hata almadım.BIOS sürümünüz nedir?

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Olmadı Diagnostics menüsünden veya Dell Support Asist indirerek donanımsal bir hata olup olmadığına bakabilirsiniz.Hocam bu hata genelde masaüstülerde güç kaynağı ile alakalı oluyor sizce sorun ne olabilir?Birde arkadaş sanırsam 1.4 sürümüne güncelleme yapmış BIOS'u ben daha yapmadım bu güncellemeyi şimdi bir korkar oldum. @Fragger

fragger

Exemplary Сasual Dating Genuine Females
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,060
Selam,

Cihaz kapanırken bluescreen yani mavi ekran geliyor mu? Geliyorsa hata kodu nedir? Gelmiyorsa cihaz doğrudan mı kapanıyor yoksa uyku moduna mı geçiyor? Bunları belirtmenizi rica ederim.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
donanım arızası var servise vermen gerek bence biosu güncelle ama önce.

peRfects

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
@Görkem Say öncelikle cevabın için teşekkürler. BIOS sürümü son sürüm ve 1.4 sanırım. Birkaç gün önce güncelledim.

@Fragger Hiçbir şekilde bluescreen almadan, durduk yere kapanıyor. Yani hata kodu yok. Uyku moduna da geçmiyor, doğrudan restart atıyor.

@ConfickerBelasi Şuan final haftası olduğundan, gönderemiyorum. BIOS güncel.

Ekleme:
Ayrıca bugün biraz araştırma yaptım, güç plan ayarlarından kaynaklı olabileceğini söyleyen birkaç yazı okudum. Güç planları bir ara silinmişti ben de üstünkörü bir yüksek performans planı yapmıştım. Gelişmiş güç planı ayarlarında, hard disk menüsünde süre olarak 20 dakika sonra gücü kestiğini gördüm, 0 yazınca hiçbir zaman diye değiştirildi.
Şimdilik bu düzeltmeyi uyguladım. tekrarlarsa bildireceğim, düzelirse de ekleme olarak yazacağım.

peRfects

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
biraz önce bir kez daha kapandı :(
Ayrıca video izlerken (genelde youtube'ta) görüntüde bozulmalar oluyor, büyük bozuk pikseller şeklinde. Umarım yardımcı olabilecek biri çıkar

peRfects

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Servise gönderebilecek durumda değilim şuan, yazılımsal bir şey ise şayet halledilebilir diye düşünüyorum. Ayrıca sınav haftası ve bitiminde memleket in yolunu tutacağım, o yüzden servis ikinci planda şuan.
Teşekkürler yine de

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
yazılımsal değil sorun ciddi hiç açılmaz olacak...
nesi var açıklayamam ama ciddi durum.

peRfects

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Tamam dostum düşeceğim üzerine. Teşekkürler önerin için..

fragger

Cezalı
Reaksiyon puanı
3,060
Kernel-power 41
ısınmadan dolayı aldığın bir hata olabilir. Herhangi bir driver yükledikten sonra mı bu sorun yaşanmaya başladı?

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
eğer bu şekilde sorunlara windows 10 neden oluyorsa yazıklar olsun microsoft'ta hiç Bill uncle'dan bişey öğrenememişler...

oguzcan.karadeniz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
hocam aynı bilgisayarı bende geçen aldım(1 ay falan oldu) .Ve bende aynı sorundan muzdaribim.pildeyken bilgisayar genelikle youtubeden video izlerken ani şekilde kapanıyor bilgisayar 2 saniye sonra tekrar başlatıyor ve bu şekilde herzaman oluyor.birebir yani sıkıntımız ve servise verememe nedenimizde aynı finaller malum.Buldunuzmu herhangi bir şey,neden oluyormuş falan.

fragger

Cezalı
Reaksiyon puanı
3,060
hocam aynı bilgisayarı bende geçen aldım(1 ay falan oldu) .Ve bende aynı sorundan muzdaribim.pildeyken bilgisayar genelikle youtubeden video izlerken ani şekilde kapanıyor bilgisayar 2 saniye sonra tekrar başlatıyor ve bu şekilde herzaman oluyor.birebir yani sıkıntımız ve servise verememe nedenimizde aynı finaller malum.Buldunuzmu herhangi bir şey,neden oluyormuş falan.

Cihazı FN+Power tuşlarına basılı tutarak açın ve Diagnostics testi başlatın, panel testinden sonra gelen seçeneğe YES diyerek testi devam ettirin. Herhangi bir hata alıcak mısınız bakmanızı rica ederim, ayrıca cihaz ısındıktan sonra mı kapanıyor? Isındıktan sonra kapanıyorsa bu test ekranında fan durumunuda görebilirsin.

oguzcan.karadeniz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
ilk testi yaptım sorun yok gözüküyor .ikinci test 4saat diyince yapmadım geç saatte bırakıp deniycem.
WhatsApp Image 2018-01-04 at 11.17.03.jpeg

---- Mesajlar birleştirildi ----

bide ısınmayla alakalı olucağını düşünmüyorum çünkü oyun oynarken dahi öyle problem yaşamadım .genelde video izlerken yaşıyorum problemi.bilgisayar soğuttu kendinden zaten,oyunlarda drop sorunumda var sıcaklık ta sorunda olmuyor öyle.fanlar fullde açık oluyor.servislik bi sorunsa ve iade hakkım olursa iade talep edicem.

Son düzenleme:

fragger

Cezalı
Reaksiyon puanı
3,060
ilk testi yaptım sorun yok gözüküyor .ikinci test 4saat diyince yapmadım geç saatte bırakıp deniycem.Ekli dosyayı görüntüle 32173

---- Mesajlar birleştirildi ----

bide ısınmayla alakalı olucağını düşünmüyorum çünkü oyun oynarken dahi öyle problem yaşamadım .genelde video izlerken yaşıyorum problemi.bilgisayar soğuttu kendinden zaten,oyunlarda drop sorunumda var sıcaklık ta sorunda olmuyor öyle.fanlar fullde açık oluyor.servislik bi sorunsa ve iade hakkım olursa iade talep edicem.

NO yaptığınızda muhtemelen " All Test Passed " yazısı gelecektir buda demektirki cihazınızda donanımsal arıza yok, driverlerinizi kontrol edn, güvenli modda açarak test edin, işletim sisteminizi öncelikle ayarlar içerisinden sıfırlayın sorun giderilmezse eğer aşağıdaki linkten programı indirin, programı açın ve usb'yi takarak cihazınıza sıfırdan işletim sistmini yükleyin.

Reinstall Microsoft Windows

JazzBuzz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Aynı sorunu bende yaşıyorum. Ne kadar çokmuşuz ! Organize olalım leptopları aynı servise götürelim ! Sorunu kabul etsinler. İnş garanti sorun çıkarıp ödeme vs istemez. Abi bidr bu dell in servis olayı nasıl işliyor ? Gidip veremıormuyuz ? Hiç kargolayasım yok leptop u .

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Aynı sorunu bende yaşıyorum. Ne kadar çokmuşuz ! Organize olalım leptopları aynı servise götürelim ! Sorunu kabul etsinler. İnş garanti sorun çıkarıp ödeme vs istemez. Abi bidr bu dell in servis olayı nasıl işliyor ? Gidip veremıormuyuz ? Hiç kargolayasım yok leptop u .
Garanti onarım yapar bir sorun varsa ama bu daha çok yazılımsal bir sıkıntı gibi.Siz de donanım testini yaptınız mı?Aynı bilgisayarı bende kullanıyorum çünkü herhangi bir sorunlar karşılaşmadım.

fragger

Cezalı
Reaksiyon puanı
3,060

İşe yaramayacaktır, cihazınızı onararak geri göndereceklerdir :)

cngzkyz

Müdavim
Reaksiyon puanı
276
Ekran kartı sürücüsünü bir önceki versiyona döndürüp durumu tekrar test edin. Başka bir modelde durumu bu şekilde düzeltmiştim.

JazzBuzz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Garanti onarım yapar bir sorun varsa ama bu daha çok yazılımsal bir sıkıntı gibi.Siz de donanım testini yaptınız mı?Aynı bilgisayarı bende kullanıyorum çünkü herhangi bir sorunlar karşılaşmadım.

Aynen denemedim ama bakıcam bu akşam . Leptop bataryada kablolu çalışırken sorun yaşamıyorum. Kabloyu çıkardığım zaman oluyor bu sorun bende . Bazende donma vs yaşıyorum . Garanti servisini nasıl kullanıyoruz dell in bilginiz var mı bu arada ?

oguzcan.karadeniz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bios güncelledim 1.4 sürümüne ama oda çare olmadı biosla alakalı değil gözüküyor halen sorun devam ediyor genelde video izlerken birden kapanıp reset atıyor(sadece pilde çalışırken)

oguzcan.karadeniz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Sorun bios tan kaynaklanıyormuş 1.1.0 sürümünde sıkıntı yokmuş fakat bios sürümü düşürmek kolay değilmiş bu ay sonu yeni bir bios güncellemeai gelicekmiş

jeunesturcs

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Sorun Spectre ve Meltdown yamalarından kaynaklanıyor olabilir.

derivative

Asistan
Reaksiyon puanı
41
Dell Inspiron 15 7000 is turning off and restartin... - Dell Community
sorun donanımsal değil yazılımsal 1.1.0dan sonraki tüm bios sürümlerinde var bu sıkıntı dediğin sorunların aynısını ben de yaşıyorum youtubede yeşil ekran ve ani kapanma veya restart sorunu dell yetkilisi attığım linkte bu ayın sonunda yeni bios güncellemesi gelecek dedi ama bilemiyorum yine attığım postu didiklersen 1.4.0dan 1.1.0a geri dönme yöntemleri var lakin uğraştırıyor biraz zaten dellin 7577 modelini çıkarma sebebi de bu arızalar

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Dell Inspiron 15 7000 is turning off and restartin... - Dell Community
sorun donanımsal değil yazılımsal 1.1.0dan sonraki tüm bios sürümlerinde var bu sıkıntı dediğin sorunların aynısını ben de yaşıyorum youtubede yeşil ekran ve ani kapanma veya restart sorunu dell yetkilisi attığım linkte bu ayın sonunda yeni bios güncellemesi gelecek dedi ama bilemiyorum yine attığım postu didiklersen 1.4.0dan 1.1.0a geri dönme yöntemleri var lakin uğraştırıyor biraz zaten dellin 7577 modelini çıkarma sebebi de bu arızalar
Galiba benim şansıma bilemeyeceğim ama bunların hiçbiri bende olmuyor çok şükür.1.4 kullanıyorum hatta şuan.