Dell İnspiron 7567 durduk yere kapanıyor

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Fragger

Front-end Developer | [email protected]
Aynı sorunu bende yaşıyorum. Ne kadar çokmuşuz ! Organize olalım leptopları aynı servise götürelim ! Sorunu kabul etsinler. İnş garanti sorun çıkarıp ödeme vs istemez. Abi bidr bu dell in servis olayı nasıl işliyor ? Gidip veremıormuyuz ? Hiç kargolayasım yok leptop u .
İşe yaramayacaktır, cihazınızı onararak geri göndereceklerdir :)

ESQARE

Profesör
Ekran kartı sürücüsünü bir önceki versiyona döndürüp durumu tekrar test edin. Başka bir modelde durumu bu şekilde düzeltmiştim.

Garanti onarım yapar bir sorun varsa ama bu daha çok yazılımsal bir sıkıntı gibi.Siz de donanım testini yaptınız mı?Aynı bilgisayarı bende kullanıyorum çünkü herhangi bir sorunlar karşılaşmadım.
Aynen denemedim ama bakıcam bu akşam . Leptop bataryada kablolu çalışırken sorun yaşamıyorum. Kabloyu çıkardığım zaman oluyor bu sorun bende . Bazende donma vs yaşıyorum . Garanti servisini nasıl kullanıyoruz dell in bilginiz var mı bu arada ?

Bios güncelledim 1.4 sürümüne ama oda çare olmadı biosla alakalı değil gözüküyor halen sorun devam ediyor genelde video izlerken birden kapanıp reset atıyor(sadece pilde çalışırken)

Sorun bios tan kaynaklanıyormuş 1.1.0 sürümünde sıkıntı yokmuş fakat bios sürümü düşürmek kolay değilmiş bu ay sonu yeni bir bios güncellemeai gelicekmiş

Dell Inspiron 15 7000 is turning off and restartin... - Dell Community
sorun donanımsal değil yazılımsal 1.1.0dan sonraki tüm bios sürümlerinde var bu sıkıntı dediğin sorunların aynısını ben de yaşıyorum youtubede yeşil ekran ve ani kapanma veya restart sorunu dell yetkilisi attığım linkte bu ayın sonunda yeni bios güncellemesi gelecek dedi ama bilemiyorum yine attığım postu didiklersen 1.4.0dan 1.1.0a geri dönme yöntemleri var lakin uğraştırıyor biraz zaten dellin 7577 modelini çıkarma sebebi de bu arızalar

Görkem Say

Delilik yer çekimi gibidir, hafifçe itmek gerekir.
Yönetici
Moderatör
Dell Inspiron 15 7000 is turning off and restartin... - Dell Community
sorun donanımsal değil yazılımsal 1.1.0dan sonraki tüm bios sürümlerinde var bu sıkıntı dediğin sorunların aynısını ben de yaşıyorum youtubede yeşil ekran ve ani kapanma veya restart sorunu dell yetkilisi attığım linkte bu ayın sonunda yeni bios güncellemesi gelecek dedi ama bilemiyorum yine attığım postu didiklersen 1.4.0dan 1.1.0a geri dönme yöntemleri var lakin uğraştırıyor biraz zaten dellin 7577 modelini çıkarma sebebi de bu arızalar
Galiba benim şansıma bilemeyeceğim ama bunların hiçbiri bende olmuyor çok şükür.1.4 kullanıyorum hatta şuan.

Galiba benim şansıma bilemeyeceğim ama bunların hiçbiri bende olmuyor çok şükür.1.4 kullanıyorum hatta şuan.
ilginç çünkü bu sorunu yaşayan 1-2 kişi değil reddite giriyorsun yüzlerce yorum var dellin sitesinde daha fazla şikayet var yalnız dediğim şey pildeyken kullanırken oluyor sadece

Görkem Say

Yönetici
Moderatör
ilginç çünkü bu sorunu yaşayan 1-2 kişi değil reddite giriyorsun yüzlerce yorum var dellin sitesinde daha fazla şikayet var yalnız dediğim şey pildeyken kullanırken oluyor sadece
Benim başıma sadece şu geldi 1.4 sürümünden sonra.7577 deki gibi 2-3 saat oyun oynarken pil %85 lere kadar geri düşüp sonra geri doluyor ama çok çok yavaş bir şekilde düşüyor.Total War: Rome 2 oynuyorum bir bakıyorum bir süre sonra yukarıda pil doluyor işareti çıkıyor.

Merhabalar yakın zamanda, ebrardan Dell inspiron 7567 İ7 7700hq işlemcili laptop aldım.
Ancak aldığımdan beri türlü türlü problemlerle karşılaşıyorum. Tahminimce BIOS kaynaklı hatalar. İlkinde bilgisayarı uyku modundan çıkardığım anda ekranda siyah beyaz çizgiler oluşuyordu. ancak biosu güncelledikten sonra bu hatadan kurtuldum.
Şuan ise daha kötü bi sorunla karşı karşıyayım, video flan izlerken bilgisayar durduk yere kapanıyor. Çok sık olmaya başladı ve gerçekten yardıma ihtiyacım var

düzeltme:
Sistem özellikleri
W10 pro
GTX 1050 Tİ
16 ram
İ7 7700HQ

Ekleme:
Biraz evvel olay günlüklerine baktım Kernel-power 41 hatası görünüyor.
kardeşim sendeki aynı sorunların hepsini ben de yaşıyorum. Sanırsam GPU yla alakaalı bi durum yaptığın işlemleri ban da haber verirsen mutlu olurum

Görkem Say

Yönetici
Moderatör
kardeşim sendeki aynı sorunların hepsini ben de yaşıyorum. Sanırsam GPU yla alakaalı bi durum yaptığın işlemleri ban da haber verirsen mutlu olurum
BIOS sürümünü 1.1 sürümüne geri dönderebilirseniz sorunlar kalkacaktır.Bir kaç haftaya yeni BIOS sürümü gelecek.

güncel şuan ama hala aynı sorunla karşılasıyorum

---- Mesajlar birleştirildi ----

güncel şuan ama hala aynı sorunla

ulan çıldırcam video bile açık değildi tam burda yazarken yine restart attı

Son düzenleme:

Görkem Say

Yönetici
Moderatör
güncel şuan ama hala aynı sorunla karşılasıyorum

güncel şuan ama hala aynı sorunla

ulan çıldırcam video bile açık değildi tam burda yazarken yine restart attı
O zaman 1.1 sürümüne geri dönmeniz gerek.Ben şahsen en sıkıntılı sürüm olan 1.4 sürümünü kullanıyorum başlarda sadece Youtube da yeşik ekran sorunu oluyordu sonra kendi kendine düzeldi şimdi sıkıntısız kullanıyorum.Birazda şans işi :) Zaten sitede 1.4 sürümü indirilemiyor şuan.

Dell yetkilisi Ocak sonuna kadar yeni bios update gelecek demişti sonra meltdown ve spectre sorunları sebebiyle ertelendiğini duyurdu yani sorunu binlerce kişi yaşıyor bios sürümüyle alakalı ve sanırsam sorun Intel gpu ile alakalı çünkü oyun oynarken kapanma sorunu yaşamadım internette video izlerken yaşadım Dell gibi bir firmanın böyle bir hatayı aylarca çözememesi büyük ayıp

stat counter