Dell inspiron 7567 aniden kapanma sorunu

Bu konuyu okuyanlar

fatih2464

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
4 5 ay önce dell inspiron 7567 satin aldim. Su sorunla karsi karşıyayim. Pc şarjda değilken kendi kendine kapanip aciliyor. Genellikle video izlerken oluyor. Çözüm öneriniz var midir?

Frosa

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,414
Merhabalar,
sıcaklık değerleri nedir? AIDA64 indirip, boşta ve yükte sıcaklık değerlerini paylaşır mısınız?

fatih2464

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Su an pc yanimda degil ancak sıcaklık degerleri fazla değildi. Oyun oynarken de normal seviyelerdeydi. Pc kapanip acilmasi oyun oynarken olmuyor. Yani bilgisayari kasarken olmuyor. Video izlerken falan gerceklesiyor kapanip acilma. Biraz arastirdigimda bios sorunu falan demislerdi. Bir de sizden bilgi almak istedim.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,992
Merhabalar;

Bende 8 aydır 7567 modelini kullanıyorum.BIOS sürümünü hiç güncellediniz mi?Eğer güncelleme yapmadıysanız 1.1 sürümünü yükleyiniz.Eğer şuan BIOS sürümünüz 1.1 den fazla ise geri bu sürüme dönünüz.Bütün sorunların gidebileceği bir BIOS sürümü yayınlanacak.O sürüme kadar 1.1 ile idare etmelisiniz.

fatih2464

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar
Tüh ya. Ben bilgisayari değişime gönderdim. Çözüm olur mu peki yani. Geri mi alsam değişimden?

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,992
Merhabalar
Tüh ya. Ben bilgisayari değişime gönderdim. Çözüm olur mu peki yani. Geri mi alsam değişimden?
Arayıp konuşabilirsiniz.Bu soruna aynı cihaz üzerinde servis de çare bulamayacaktır çünkü sorun BIOS yazılımı kaynaklı.Ürün değişimi olmayacaksa arayıp iade alabilirsiniz belki.

fatih2464

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Servis geri gönderdi bilgisayarimi. Su an kargoda. Değişim belgesi onaylanmış. Yani istersem degistirebilirim. Ama ayni pc ile değişim yaparsam yine ayni sıkıntı ile karsi karsiya kalabilirim. Sizce ne yapmaliyim? Bilgisayari alip bios sürümünü mü beklemeliyim(çözüm olur mu). Yoksa değişim mi yapmaliyim?

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,992
Servis geri gönderdi bilgisayarimi. Su an kargoda. Değişim belgesi onaylanmış. Yani istersem degistirebilirim. Ama ayni pc ile değişim yaparsam yine ayni sıkıntı ile karsi karsiya kalabilirim. Sizce ne yapmaliyim? Bilgisayari alip bios sürümünü mü beklemeliyim(çözüm olur mu). Yoksa değişim mi yapmaliyim?
Ben en kötü BIOS sürümü olan 1.4 sürümünü kullanıyorum hatta bu sürüm hatalardan dolayı resmi siteden bile kaldırıldı ama benim bilgisayarda tık yok çok şükür :) Bu tamamen şans ile alakalı tabi ki ama bence değişime gerek yok.Şuan bilgisayarınıza format atmadan yolladıysanız uğraşmazsınız tekrardan.Sadece 1.1 sürümünü yüklemeniz yeterli.

fatih2464

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yok format atmadim ama icinde ne var ne yok sildim. Steam'den tutun da icindeki oyun ve verilere kadar. En iyisi şöyle yapmak olur heralde :) Bilgisayari alayim. Bios 1.2 sürümünü kurayim. Sıkıntı devam ederse de zaten degisim fişim var. O zaman gonderirim :)
Bir de birşey daha sorcam. Bios sürümünü yüklerken eskisini kaldirmali miyiz?(kaldiracaksak nasil kaldiracaz?)
Son olarak eski sürümü yüklersek oyunlarda veya herhangi birseyde sıkıntı olur mu?

---- Mesajlar birleştirildi ----

Bios 1.1 olucakti

Son düzenleme:

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,992
Yok format atmadim ama icinde ne var ne yok sildim. Steam'den tutun da icindeki oyun ve verilere kadar. En iyisi şöyle yapmak olur heralde :) Bilgisayari alayim. Bios 1.2 sürümünü kurayim. Sıkıntı devam ederse de zaten degisim fişim var. O zaman gonderirim :)
Bir de birşey daha sorcam. Bios sürümünü yüklerken eskisini kaldirmali miyiz?(kaldiracaksak nasil kaldiracaz?)
Son olarak eski sürümü yüklersek oyunlarda veya herhangi birseyde sıkıntı olur mu?

Bios 1.1 olucakti
Siz hiç BIOS sürümünüzü güncellediniz mi?

fatih2464

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
En son gecenlerde guncellemistim sanirsam. Dell'in kendi sitesinden indirdim

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,992
En son gecenlerde guncellemistim sanirsam. Dell'in kendi sitesinden indirdim
O zaman ürün değişimi yapın 0 üründen zarar gelmez :D İşin şakası bir yana siz nasıl yapmak isterseniz.Dediğim gibi bu işler biraz şans işi.1.1 sürümüne geçip en son çıkacak olan sürümü beklemek gerek.

fatih2464

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ya orasi oyle de. Ben okuyorum ve bilgisayar ile işim var. Program falan. Simdi en erken 15 20 güne anca değişir bilgisayar. Biraz endişeliyim o konudan. Yoksa degistirmek en iyisi tabi

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,992
Ya orasi oyle de. Ben okuyorum ve bilgisayar ile işim var. Program falan. Simdi en erken 15 20 güne anca değişir bilgisayar. Biraz endişeliyim o konudan. Yoksa degistirmek en iyisi tabi
Size kalmış buradaki karar :)

fatih2464

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Pc geldi. Bios 1.1 i yükledim. Bakalim sorun kalkacak mi? :)

Kurduğum halde sistem bilgisinde halen 1.4 yaziyor. Kafam bi milyon

Son düzenleme:

fatih2464

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
1.5 sürümü geldi. Deneyeniniz var mi acep? Kapanma sorunu geçmiş mi?

Burak.Bey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
1.5.3 sürümü geldi ve açıklamasında yeniden başlatma sorunu düzelteceği yazıyor ama sorun devam ediyor maalesef. Dell gibi bir markanın böyle bir sorunu çözememesi çok enteresan. Bir de o kadar para verdik bu bilgisayarlara.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,992
1.5.3 sürümü geldi ve açıklamasında yeniden başlatma sorunu düzelteceği yazıyor ama sorun devam ediyor maalesef. Dell gibi bir markanın böyle bir sorunu çözememesi çok enteresan. Bir de o kadar para verdik bu bilgisayarlara.
Bende böyle bir sorun yok açıkçası.Bu sorun sizde ilk aldığınızdan beri mi yoksa herhangi bir BIOS sürümüne güncelledikten sonra mı olmaya başladı?

Burak.Bey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bende böyle bir sorun yok açıkçası.Bu sorun sizde ilk aldığınızdan beri mi yoksa herhangi bir BIOS sürümüne güncelledikten sonra mı olmaya başladı?
Ben bu bilgisayarı alalı 3 ay civarında oldu. Aldığımda mevcut olan bütün güncellemeleri yapmıştım , o sırada varsa ki muhtemelen vardır Bios da güncellenmiştir. Bilgisayar şarjda değilken , video film dizi vs izlerken aniden kendini yeniden başlatıyor. Oyun oynarken , bir program kullanırken yada şarj olurken böyle bir sıkıntı yok. Bir kaç forumda daha bu birebir aynı hatadan müzdarip olanları görmüştüm. İntel GPU ile alakalı bir sorun ve bios güncellemesi ile çözüleceği söylendi. 5 gün önce bu sorunu da kapsayan bir güncelleme geldi ancak dün gece dizi izlerken yaşadım yine aynı hatayı.

fatih2464

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bios guncelledikten sonra bu sıkıntıyi yaşadım ben. Bakalim pc gelince bide ben deniyim

HasanTUNC

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bende de aynı sorunlar var çözebilen var mı