Dell Inspiron 5379 için soğutucu önerisi

Bu konuyu okuyanlar

oferturk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba,

Dell Inspiron 5379, i7-8550 U işlemcili, dokunmatik ekranı olan laptopum çok ısınmakta.Bazen 85-90 dereceleri gördüğüm oldu. Ekran kartı olmadığı için işlemci hem ekran kartı hem işlemci görevi görüyor denildi. Bundan dolayı ısınmalar normalmiş. 13 inçlik bu laptop için cidden soğutabilecek, işime yarayacak soğutucu fan öneriniz hangi marka ve modelidir ? Çok ucuz olmasına gerek yok, cidden soğutsun yeterli.

Teşekkür ederim.

Son düzenleme:

fragger

Exemplary Сasual Dating Genuine Females
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,060
Merhaba,

Dell Inspiron 5379, i7-8550 U işlemcili, dokunmatik ekranı olan laptopum çok ısınmakta.Bazen 85-90 dereceleri gördüğüm oldu. Ekran kartı olmadığı için işlemci hem ekran kartı hem işlemci görevi görüyor denildi. Bundan dolayı ısınmalar normalmiş. 13 inçlik bu laptop için cidden soğutabilecek, işime yarayacak soğutucu fan öneriniz hangi marka ve modelidir ? Çok ucuz olmasına gerek yok, cidden soğutsun yeterli.

Teşekkür ederim.

INC-601GSMSX 7-17'' 6XFAN 2XUSB 6 KADEMELİ GAMİNG NOTEBOOK SOĞUTUCU önerebilirim ama ısınma durumu bir sorun olabilir şöyle yapalım,

İşletim sistemin nedir? - BIOS güncellemesi için soruyorum -

Laptopu kapat FN ve Güç tuşuna aynı anda basılı tutarak diagnostic testine gir. Renkli ekranlardan sonra gelen uyarıya yes yap daha sonra test bitene kadar bekle bir hata alırsan eğer error ve validation code'yi söyle hata almazsan eğer test sonrasında ekranda fan değerleri olacak fan değerlerine ait resim gönder inceleyeyim yardımcı olmaya çalışayım.

oferturk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İşletim sistemim Windows 10. Dediğinizi yapmayı denedim ama herhangi bir ekran açılmadı. Laptop hızlı açıldıgı için dediğiniz ekranı açamamış da olabilirim. Başka bir açma yolu var mı ?

fragger

Exemplary Сasual Dating Genuine Females
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,060
İşletim sistemim Windows 10. Dediğinizi yapmayı denedim ama herhangi bir ekran açılmadı. Laptop hızlı açıldıgı için dediğiniz ekranı açamamış da olabilirim. Başka bir açma yolu var mı ?

Öncelikle aşağıdaki linkten BIOS'u indirip cihazınıza yükleyin,

https://downloads.dell.com/FOLDER04543256M/1/Inspiron_5379_5579_7773_1.2.1.exe

Isınma sorunu devam ederse aşağıdaki işlemi yapın;

Power tusuna bastıktan sonra F12 tusuna iki-üç kere basın BOOT Manager ekranı açılacaktır other options seçeneğinin altında Diagnostics var ona giriş yaparsanız donanım testini buradan da açabilirsiniz.

oferturk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle aşağıdaki linkten BIOS'u indirip cihazınıza yükleyin,

https://downloads.dell.com/FOLDER04543256M/1/Inspiron_5379_5579_7773_1.2.1.exe

Isınma sorunu devam ederse aşağıdaki işlemi yapın;

Power tusuna bastıktan sonra F12 tusuna iki-üç kere basın BOOT Manager ekranı açılacaktır other options seçeneğinin altında Diagnostics var ona giriş yaparsanız donanım testini buradan da açabilirsiniz.

BIOS günceldi ama yine de indirdim ve kurdum. Gerek sistem gerekse memory testlerinde hiçbir soruna rastlanmadı bilgisi ekrana geldi. Hata çıkmadı ama yine de 5 basamaklı bir validation kod verdi.Heralde dediğiniz fanı alcam gibi duruyor.

oferturk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
INC-601GSMSX 7-17'' 6XFAN 2XUSB 6 KADEMELİ GAMİNG NOTEBOOK SOĞUTUCU önerebilirim ama ısınma durumu bir sorun olabilir şöyle yapalım,

İşletim sistemin nedir? - BIOS güncellemesi için soruyorum -

Laptopu kapat FN ve Güç tuşuna aynı anda basılı tutarak diagnostic testine gir. Renkli ekranlardan sonra gelen uyarıya yes yap daha sonra test bitene kadar bekle bir hata alırsan eğer error ve validation code'yi söyle hata almazsan eğer test sonrasında ekranda fan değerleri olacak fan değerlerine ait resim gönder inceleyeyim yardımcı olmaya çalışayım.

Bana önerdiğiniz soğutucu ile bu soğutucu arasında arada kaldım. TX Ergo500 5x FAN'lı, 6x Yükseklik Ayarlı,2x USB HUB'lı, Fiyatı

Ve dünkü validation code ise 86068 çıktı. Bir anlamı var mı bu kodun ?