Dell 7577 İşlemci Sıcaklık

Bu konuyu okuyanlar

bugraatas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
28
Merhaba arkadaşlar. 7 aydır, Dell 7577 1050 Tİ+1 TB+128 SSD+İ7 7700HQ+16 GB RAM olan modeli kullanıyorum. İçinde orijinal Windows 10 Home yüklü ve bütün driver güncellemeleri ve Win 10 güncellemesi tam. Aldığım günden beri sıcaklık derecelerim, özellikle işlemciyi yoran oyunlarda, 90 derece, 100 derece seyrinde geziyor(LoL vb. oyunlarda 75 derece)
Ayrıca, 180 watt adaptör talebimle birlikte, 180 watt adaptör kullandığımı da belirtmek isterim.
Battlefield 3 oynamayı seven bir insanım ve işlemcim o kadar ısınıyor ki, işlemci voltaj düşürüyor ve 800 megahertz hızına kadar düşüyor hızı. Bu da ağır takılmalara yol açıyor. Ayrıca, CS:GO'da en düşük(1024x768) ayarlarda dahi 90-95 derecenin altına inmiyor işlemcim. (Altında soğutucu fan yok fakat altı açık kalsın diye kitap koydum)
Biraz uzattım kusura bakmayın fakat çoğu oyunda bu şekilde. Özellikle CS:GO'da anlık droplar çok giriyor bu sebepten. Sistemi Koç Sistem'e yollamayı düşünüyorum ama size sormak istedim. Özellikle bu ürünü kullanan arkadaşların yorumlarına ihtiyacım var. Teşekkür ederim. (Fotoğraf, 1024x768, en düşük grafik ayarları modundadır.)
Adsız.png

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Bu sıcaklıklar normal değil Dell 7567 kullanan birisi olarak söyleyebilirim. Servisle bir konuşun derim. Olmadı işlemciyi sabitlemek için Throttle Stop da kullanabilirsiniz.

bugraatas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
28
Koç Sistem'in Maltepe'de bulunan yerleşkesine uğrayıp, elden teslim edip, derdimi anlatacağım. Umarım büyük bir sorun yoktur. Sorun benimle alakalı değil çünkü.
Bu sıcaklıklar normal değil Dell 7567 kullanan birisi olarak söyleyebilirim. Servisle bir konuşun derim. Olmadı işlemciyi sabitlemek için Throttle Stop da kullanabilirsiniz.