Dell 7577 Değişim - İade Sorunum

Bu konuyu okuyanlar

bugraatas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
28
Merhaba arkadaşlar. Ben Dell 7577 kullanıyorum 8 aydır. Kronik sorunları bitmeyince götürdüm KoçSistem'e. 1 hafta sonra elden geri aldım. Baktığımda bir sorun görünmüyordu; ısınma sorunumu çözmüşler. Pil aşınma düzeyime geldiğinde baktım; %27.8 aşınma düzeyim varmış fakat çalışan arkadaş pil testini geçti yazmış raporuna. LCD panelimi değiştirmişler fakat paneli kaplayan çerçevedeki açıklıktan bahsetmeme rağmen çerçeveyi değiştirmemişler ve takarken kiriş bölgesinde kalıcı çizikler bırakmışlar. Bunu 1-2 hafta sonra fark ettim. (Anakart ve soğutucular da değişti) KoçSistem'e mail attığımda ise bana "1 hafta içinde getirmediğiniz için suç bizim değil" gibi saçma sapan bir şey söylediler. Oysa oradaki çalışanlarla konuştuğumda istediğin zaman getirebilirsin demişlerdi. Değişim isteğimi kabul etmediler. Dell USA ile 1 haftaya yakın konuştum. 6502. kanundan bahsettim. İstedikleri fotoğrafları, videoları atıp değişim ya da iade hakkım olduğunu ve bu hakkı kullanmak istediğimi söyledim ama ret cevabı geldi. Tüketici mahkemesine vermek istiyorum fakat neler yapabilirim? Tecrübesi olan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim. Kazanma olasılığım yüksek mi? Kazanırsam iade mi almalıyım yoksa değişim mi? Biraz uzun oldu, detaylandırmak istediğim için. Okuyan herkese teşekkürler.