Dell 7577 1050ti-i7-1tb-128ssd HB'de indirimli 4100 TL'ye alınır mı?

yutel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Ne kadara aldınız 16lı olanını

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
25,115
Ne kadara aldınız 16lı olanını
Tavsiyem 16 olanı almanız.8 alırsanız yakın zamanda yükseltmeye ihtiyaç duyacaksiniz.4+4 olduğu için bir tane 4 GB RAM slotu elinizde kalacak sizde bu yüzden 12 GB RAM sahibi olacaksınız.Ayrıca laptoplar için DDR4 2400mhz RAM oldukça pahalı.

thelordof

Asistan
Reaksiyon puanı
62
Tavsiyem 16 olanı almanız.8 alırsanız yakın zamanda yükseltmeye ihtiyaç duyacaksiniz.4+4 olduğu için bir tane 4 GB RAM slotu elinizde kalacak sizde bu yüzden 12 GB RAM sahibi olacaksınız.Ayrıca laptoplar için DDR4 2400mhz RAM oldukça pahalı.
2 ram slotu var di mi hocam doğru anladım

derivative

Asistan
Reaksiyon puanı
41
8x1 geliyor diye biliyorum

thelordof

Asistan
Reaksiyon puanı
62
Bataryayı küçültükleri için aslında kasanın içinde yerde genişlemesi lazım

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
25,115
Buna sonradan ram ekleniyor mu ?
32 GB RAM desteği var üründe.

---- Mesajlar birleştirildi ----

7577de de fiyatı düşürmek için amma kısmılşar ya batarya neredeyse yarı yarıya küçülmüş sub woofer kalkmış
Bu cihazlar bize pahalı gelse de 900 dolarlık ürünler.Amerika da ki birisi için orta düzey bir ürün yani.Bu yüzden adamlar performansa direkt etki etmeyecek şekilde fiyatı düşürmek için kıstıkça kısıyor.Ben Avrupa da veya Amerika da yaşayan birisi olsam gider Alienware falan alırdım bunlarla uğraşmazdım yani.

Son düzenleme:

codding

Asistan
Reaksiyon puanı
13
Bu ürün ile hem günlük işlerini çok rahat halledersin hemde çok üst düzey grafik istemeyen oyunları oynarsın.Işini görür ama 1050 Ti ve i7 olan modeli bütçeni çok zorlamayacaksa onu al.Bu arada 7567 değil de 7577 alırsan daha iyi olur.
Hocam MSİ 62M 7RDX aldım.. Şuan ondan yazıyorum tek kelime ile müthiş bir laptop hemen hemen aynı fiyata kdv indirimi ile hb den aldım tek fazlası 128 gb ssd var. İnanılmaz hızlı herkese tavsiye ederim.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
25,115
Hocam MSİ 62M 7RDX aldım.. Şuan ondan yazıyorum tek kelime ile müthiş bir laptop hemen hemen aynı fiyata kdv indirimi ile hb den aldım tek fazlası 128 gb ssd var. İnanılmaz hızlı herkese tavsiye ederim.
Öncelikle hayırlı olsun.Ekran kartı MSI modelinde 2 GB bununda altını çizmek gerek.Açıkçası çok fazla oyun oynamayacak kişiler bu model indirime girerse tercih edebilir diye düşünüyorum.Kazasız belasız kullanmanız dileğiyle.

TroLa5

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar konuyu hortlatiyorum ama bunlari yazma gereği hissettim bilgisayari alacak kişiler iyice dinlesin.
Dell 7577 yi 3 gün önce hb den sipariş verdim ve cumartesi elime gecti win 10 vs kurdum bütün driverlari felan güncelledim herşeyi neyse tabi ilk pubg indirdim girdim gayet güzel oyun akici ultra ayarlarda 55 fps felan aldim şuan 80 fps felan aliyorum normal ayarlarda ve gayet de yeterli tabi ilk gün ki hevesle 5 saat felan oynadim ama o da ne forumlarfda kulak aşinaliğim olan bu batarya sorununu bizzat test ettim evet arkadaşlar pc niz prize takili olsa bile her saat belirli bir yüzde azaliyor ve 4-5 saat sonra piliniz azaliyor diyor ve oyun donmaya basliyor batarya ayrintilarina baktığım da pil bosaltiliyor diyor ve oyundan çıktıktan sonra tekrar kendini şarz etmeye başlıyor yarin servisi arayacağım bakalim duruma göre iade etmeyi düşünüyorum fani da çok sesli geldi bana ilk defa oyun bilgisayari kullandigim icin belki de ama diger asus laptopumda o kadar pubg oynadim bu kadar ses geldiğini hiç hatirlamam ama dediğim gibi 180w luk şarz aleti yollarlarsa iade etmem...Bence gayet yeterli ve güzel bir bilgisayar... biraz uzun oldu ama k.bakmayin artik :)

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
25,115
Arkadaşlar konuyu hortlatiyorum ama bunlari yazma gereği hissettim bilgisayari alacak kişiler iyice dinlesin.
Dell 7577 yi 3 gün önce hb den sipariş verdim ve cumartesi elime gecti win 10 vs kurdum bütün driverlari felan güncelledim herşeyi neyse tabi ilk pubg indirdim girdim gayet güzel oyun akici ultra ayarlarda 55 fps felan aldim şuan 80 fps felan aliyorum normal ayarlarda ve gayet de yeterli tabi ilk gün ki hevesle 5 saat felan oynadim ama o da ne forumlarfda kulak aşinaliğim olan bu batarya sorununu bizzat test ettim evet arkadaşlar pc niz prize takili olsa bile her saat belirli bir yüzde azaliyor ve 4-5 saat sonra piliniz azaliyor diyor ve oyun donmaya basliyor batarya ayrintilarina baktığım da pil bosaltiliyor diyor ve oyundan çıktıktan sonra tekrar kendini şarz etmeye başlıyor yarin servisi arayacağım bakalim duruma göre iade etmeyi düşünüyorum fani da çok sesli geldi bana ilk defa oyun bilgisayari kullandigim icin belki de ama diger asus laptopumda o kadar pubg oynadim bu kadar ses geldiğini hiç hatirlamam ama dediğim gibi 180w luk şarz aleti yollarlarsa iade etmem...Bence gayet yeterli ve güzel bir bilgisayar... biraz uzun oldu ama k.bakmayin artik :)
Merhabalar;

Bu sorun 130w adaptör sebebiyle oluyor ama merak etmeyin ücretsiz 180w adaptör değişimi yapıyor servis. Yarın arayın kaydınızı alsınlar ellerine geçince tedarik ediyorlar zaten. Fan sesi olması gayet normal, eğer iyi bir soğutma istiyorsanız fan sesi olması gerekiyor.

TroLa5

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Yarin arayacağım ınsallah ama ben bilgisayari sipariş etmeden bu adaptor değişimi ile ilgili dell i aramıştım ve karşımdaki adamin bu konuda hiç bir bilgisi yoktu umarim yarinda öyle bişey olmaz ve birisi nfs oynarken pc nin 90 derecelere ciktigindan bahsetmiş bu sizce normal mi bende ayni sorunu yaşarmiyim?

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
25,115
Yarin arayacağım ınsallah ama ben bilgisayari sipariş etmeden bu adaptor değişimi ile ilgili dell i aramıştım ve karşımdaki adamin bu konuda hiç bir bilgisi yoktu umarim yarinda öyle bişey olmaz ve birisi nfs oynarken pc nin 90 derecelere ciktigindan bahsetmiş bu sizce normal mi bende ayni sorunu yaşarmiyim?
Aynı konuya cevap yazdım. O derece normal değil ama PUBG gibi oyunda ısınma olmadıysa hiçbir oyunda olmaz merak etmeyin. PUBG sistemi çok fazla zorlayan bir oyun.

TroLa5

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Peki değerli cevaplariniz için çok Teşekkürler bende Bilgisayar mühendisliği 2.sinif öğrencisiyim bu arada neyse iyi günler :) :)