'Danıştay'da Ergenekon Bulgusu...'

Bu konuyu okuyanlar

tugbagaleri

Müdavim
Reaksiyon puanı
46
Uzatmanın álemi yok. Danıştay saldırısında Ergenekon bulgusu yok deniyorsa, yoktur. Siz sanıkların itiraflarına, ortaya çıkan kanıtlara aldırmayın...

Gözüm önce... 'Danıştay saldırısında Ergenekon bulgusu yok' haberine ilişti. Danıştay saldırısı davasının gerekçeli kararında, Ergenekon ile Danıştay arasında hukuki bağ olmadığı belirtilmiş ve soruşturmanın genişletilmesine ihtiyaç duyulmadığı kaydedilmiş.

Kararda, sanıkların amacının, türbanı kendi bildikleri ve istedikleri şekilde yorumlamayan ve karara bağlamayan kurum ve kişilere yönelik şiddet yöntemlerine başvurarak cezalandırma amacı taşıdığı ifade edilmiş.

Ergenekon soruşturmasının sonucunu beklemeye gerek duyulmadığı da vurgulanmış.

Aynı haberin altındaki bir diğer haber ise 'Dink davasında Ergenekon soruları' başlığını taşıyordu.

Danıştay'ın olmadığını söylediği illiyeti bir başka dava arıyordu.

Spotu da, haberi de dikkatle okudum.

Yasin Hayal'e, Ergenekon soruşturması kapsamında tutuklu olan Veli Küçük ve avukat Levent Temiz'in cezaevinde kendisini ziyaret edip etmediği sorulmuş.

Hayal, 'Hayır' demiş.

Şimdi aynı soru Bayrampaşa Cezaevi'ne de sorulacakmış.

Hálbuki...

Bugüne kadar ortaya çıkanlar...

Danıştay baskını ile Ergenekon arasında ciddi bir bağlantı olduğunu düşündürüyor.

Veli Küçük ile Alpaslan Aslan'ın Azerbaycan'da çekilen ve fotoshop olmadığı kanıtlanan resminden filan söz etmiyorum...

Düpedüz Ergenekon bombalarından söz ediyorum.

Danıştay saldırısını yapan Alparslan Arslan Cumhuriyet'e bomba attığını itiraf etmedi mi?

Bu bombalarla aynı seride bulunan diğer bombalar...

Ergenekon bağlamında yakalanan eski özel harpçinin evinden çıkmadı mı?

Eski Özel Harpçi:

'Bu bombaları ben Hasdal Askeri Kışlası'nın arkasındaki dere yatağında buldum' demedi mi?

Makine Kimya Endüstrisi, Emniyet'e gönderdiği 19 Mayıs tarihli cevabi yazıda, Cumhuriyet'e atılan üç bombanın Kara Kuvvetleri'ne ait olduğunu bildirmemiş miydi?

Bu haber, 28 Mayıs tarihli Hürriyet'in 29. sayfasında yer almadı mı?

Bir gün sonra Sabah Gazetesi, 'Ordu malı bombalar' haberini kovalayarak 25. sayfasının manşetine taşımadı mı?

'Cumhuriyet'e atılan askeri bomba meselesi, avukatların talebine rağmen Danıştay baskını davasında da nedense pek kurcalanmadı. Mahkeme soruşturmanın derinleştirilmesi önerisini hep reddetti.

Özetle...

Cumhuriyet'e atılan bombalarla ilgili ne hukuki ne de idari soruşturmadan sonuç alınamadı.

En son olarak...

Ergenekon bombalarının izleri takip edilirken...

Danıştay saldırısı nedeniyle müebbet hapis cezasına çarptırılan Alparslan Arslan ile Yıldırım ve Sağır'ın sorgularında anlattıkları ortalığa dökülmedi mi?

Yıldırım'ın 'Ataşehir'de Veli Küçük ile yaptığımız toplantıda Cumhuriyet ve Danıştay saldırılarının kararı alındı. Cumhuriyet gazetesinin bombalarını Veli Küçük'ten aldık. Bombaların iki tanesini Alparslan Arslan'a, bir tanesini de bana verdi' dediği...

27 Nisan 2006'daki bu toplantıdan günler sonra 5, 10 ve 11 Mayıs 2006'da Cumhuriyet gazetesine el bombaları atıldığı, 17 Mayıs 2006 günü de Alparslan Arslan'ın Danıştay saldırısını gerçekleştirdiği...

Polisin de, cep telefonu baz istasyonu kayıtlarından 27 Nisan toplantısını doğruladığı...

Gazetelerde yayınlanmadı mı?

Uzatmanın álemi yok.

Danıştay saldırısında Ergenekon bulgusu yok deniyorsa, yoktur.

Siz sanıkların itiraflarına, ortaya çıkan kanıtlara aldırmayın.

Siz, yüce adaletten daha mı iyi bileceksiniz?

Mehmet Altan/Star