Dahili hafıza sorunu olmayan telefon arıyorum.

Bu konuyu okuyanlar

ShadowFix

..........
Reaksiyon puanı
77
Selamlar arkadaşlar, ileri ki zamanlarda, Allah nasip ederse, iyi bir telefon almayı düşünüyorum, yalnız dahili hafıza sorunu, sürekli kafamı kurcalıyor, şu an çıkmış bütün cihazlarda dahili hafıza sorunu çıkıyor, s4 s3 s3mini s2, diğer cihazları yazmadım çünkü bu telefonlar en çok bilinen cihazlardır. Dünyanın parasını veriyoruz ama gel gör ki dahili hafıza yerlerde sürünüyor, oyunları grafikleri ile boyutları arttığı için aksine de dahili hafıza yerlerde sürünüyor, inadına mı yapıyorlar yoksa para için mi bilemem. Tahminim para için, ben şu anda htc explorer kullanıyorum, 16 gb sd kart takılı ve 11 gb oyun yüklü :) ,,, Bu telefonu seçmemin nedeni ucuz ve dahili hafıza sorunu olmaması. Şimdi bana s3 32 gb alın dersiniz biliyorum ama 2000 tl vermek hiç içime sinmiyor, sanırsam bu gidişle dahili hafızayı ellerinden geldiği kadar düşürmeye çalışacaklar, baksanıza 16 gb s4 satıyorlar 8 gb kullanıcıya onunda 6 gb kalıyor :thumbdown: gülermisin ağlarmısın, 32gb alsan fiyatı uçuk.. dışarda ssd hardiskler bile 100 tl ve 150 tl civarına düştü ama telefonlarda işkence yaptırıyorlar. Ben aldığım telefonu en az 2 yıl kullanan biriyimdir, neyse sizlerden yorumları ve bilgilerinizi bekliyorum.

Fiyat aralığı 600=1000
Marka ve Model Tercihe bağlı...

0conan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Xperia s önerebilirim 32Gb 1000 tl civarı bana göre tek eksiği ince değil performansıda fena değil

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Yani ince değil dedim de yanlış anlaşılmasın çok kalın da değil 10,6 mm

rauldeno

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Android 4.1 ile uygulamaları harici hafıza kartına atma desteği gitiği için aradığın gibi bir telefon bulman zor olur.Bence o fiyatlara beğendiğin bir telefon alıp rootlayıp uygulamaları harici hafızaya atabilirsin.

ShadowFix

..........
Reaksiyon puanı
77
Xperia s tam istediğim gibi bir tel ama sd kart desteği yok, tahminim 26 gb kalan hafıza ile gelecek, geri kalanı sistem kullanır, donanım iyi, kamera muhteşem, android 4.1 gelmiş, oyunlarda sıkıntı yaratmaz, şöyle 15 gb oyun desem geri kalanı bana fazlasıyla yetebilir :)

Root ile sd karta taşıma olayı maalesef bir zaman sonra bozuluyor, bir hata yüzünden 2 gb oyunu komple yeniden yüklemek çok vakit kaybıdır.. Bu işleri bildiğim için artık uğraşmak istemiyorum. Yorumlarınız için çok teşekkür ederim

DumDumaq

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
Dahili hafıza sorunu olmayan değil ROOT edersın ya 32 gb alcaksın yada 8-16 alıp root etceksin , iyi bir micro sd kart alırsan performans uygulama açış sorunu yaşamazssın Class 8 veya 10

karacaerc

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
64GB bir telefon hafızası bile olsa değiştirilebilir olmadığı için kullanışsız. Keşke telefonda hiç yer olmasa da SD karta kaydetsek. Mesela sen telefonu değiştireceğine, telefonunun desteklediği miktarda iki tane kart al, birine müzikleri yükle(koskoca arşiv alır) Birini de full oyun doldur paşalar gibi kullan.

bsg18

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Bana kalırsa senin için en iyi tercih Samsung galaxy s3 mini olacaktır, fiyat performans ürünü olarak geçiyor adı piyasada. 8 gb dahili hafızası var bu az olabilir ama buradaki işlemleri uygulayabilirsin. Bende gio var ve bu işlemi yapmadan önce 130 mb dahili hafızadan yiyordu.Bunu yaptm ve 68 mb a düştü daha fazla uygulama yüklememe rağmen. İstanbul bilişimde fiyatı 739 tl en azından paranın bır kısmı cebınde kalır.

iyi günler..

ShadowFix

..........
Reaksiyon puanı
77
Bana kalırsa senin için en iyi tercih Samsung galaxy s3 mini olacaktır, fiyat performans ürünü olarak geçiyor adı piyasada. 8 gb dahili hafızası var bu az olabilir ama buradaki işlemleri uygulayabilirsin. Bende gio var ve bu işlemi yapmadan önce 130 mb dahili hafızadan yiyordu.Bunu yaptm ve 68 mb a düştü daha fazla uygulama yüklememe rağmen. İstanbul bilişimde fiyatı 739 tl en azından paranın bır kısmı cebınde kalır.

iyi günler..

O senin dediğin 130 mb dahili hafızada bile s3 telefondan fazla oyun yükleyebiliyorum, nedenine gelince

Örnek

Galaxy gio >> (sd kartta ext4 ile aşılabiliyor) kullandığı apk hafıza 180 mb >>> data hafızası sd kart ne kadarsa o kadar

Htc explorer >> (sd kartta ext4 ile aşılabiliyor) kullandığı apk hafıza 150 mb >>> data hafızası sd kart ne kadarsa o kadar

S3 16 gb >> (ext4 alana gerek yok) kullandığı hafıza 1 gb >>> data hafızası 11 gb

S3 mini >> (ext4 alana gerek yok) kullandığı apk hafıza 1 gb >>> data hafızası 5.5 gb

S4 16 gb
>> (ext4 alana gerek yok) kullandığı apk hafıza 2 gb >>> data hafızası 8 gb

S4 mini 8 gb
>> (ext4 alana gerek yok) kullandığı apk hafıza 1 gb >>> data hafızası 5 gb

Htc One >> tek tip hafıza var 32 gb yada 64 gb

Sony xperia S >> tek tip hafıza var 32 gb

Açıklama

Apk hafıza yazdığım yazı, mesela google playden mx player adlı video oynatıcısını indireceksiniz, indirilen dosya boyutu en fazla 10 mb olacaktır ve direk kurup açılacaktır.

Asphalt6 yada 7 oyunun indirecekseniz, 5 mb boyutunda apk dosya indirecektir, direk apk hafızaya kuracaktır ama oyunu açtığınızda sizden internet bağlantısı isteyip eğer oyun asphalt7 ise 1 gb dan fazla data dosyası indirecektir, bu 1 gb telefondan dahili hafıza varsa oraya yoksa eğer sd karta yükleyecektir, sizlerde buna göre telefon seçerseniz kimse zor duruma düşmez, benim bu konuyu açmamdaki sebep, bilgilendirme amaçlıdır, ben çoğu telefonları takip edemiyorum, xperia s telefonu yeni duydum iyide oldu :) ileriki zamanlarda almak için aklımın bir köşesine yazdım. ;)

0conan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Xperia S Fikrini beğendiğine sevindim :)