Daha İyi Bir Performansa Nasıl Erişebilirim ?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

İşletim Sistemi : Windows 7 Ultimate 64 Bit (6.1,Yapı 7601)

Anakart : Ecs A750G M-M v7.0

İşlemci : AMD Athlon(tm) II X4 640 Processor (4 CPUs), ~ 3.0 GHz

Bellek : 4 GB Ram (İki adet RAM slotu var ve ikiside dolu.)

Ekran Kartı : ATI Radeon HD 3600 Series (Yaklaşık Top. Bellek : 2809 MB)

PSU : 220 Watt - 50HZ

İyi günler bilgisayarımın özellikleri bu şekilde fakat çoğu zaman oyun oynarken arkadan bir program açtığımda,internet sekmesi açtığımda vs. kasma problemleri yaşıyorum hatta donma bile olabiliyor. Zaten çok eski bir bilgisayar ve şu an da çok fazla para harcayabilecek bir durumum yok ve bu bilgisayara ne kadar para harcasamda fazla iyi bir hale gelmez sanırım. Oynadığım oyunlar Metin2, S4League, Zula vs. bu tarz çok fazla sistem gereksinimi istemeyen oyunlar fakat bunlarda problem yaşamadan -kasma,donma gibi- bilgisayarımı kullanabilmek istiyorum. Sizce bu bilgisayara ne gibi eklentiler yaparak bir nebze de olsa daha iyi duruma getirebilirim ?
(Gerekirse ikinci el parçalarda kullanabilirim.)

Not:Bu konularda bilgim olmadığı için hangi kart hangisini destekler,uyumluluk gibi konularda problem yaşamamak için sizlere danışmak istedim.

Not2 : Kasam oyuncu kasası değil -eski kasalardan- içine sığabilecek,takılabilecek ucuz yollu parçalar önerirseniz sevinirim :)
şimdiden herkese teşekkürler...

kmurat

Profesör
Ram yükselt (yükseltebiliyorsan) Ram türü ne ? (DDR2, DDR3)

Olmuyorsa sanal belek artır. Sistem özelliklerinden bakabilir ve yükseltebilirsin. Sanal bellek en az Ram kadar olmalı.

Death Mark

Dead Or Alive
Yönetici
Moderatör
Oyun için yeni bir bilgisayar toplanan şart. O athlon işlemci oyunlarda iş görmez. 4 GB RAM'da PSU ve ekran kartıda tamamen yetersiz.

Death Mark

Dead Or Alive
Yönetici
Moderatör
O sisteme yapılacak tek şey bir adet daha 4gb almak olur. Yeni nesil ekran alınsa darboğaza neden olunur. İşlemci değişirse anakartta değişmesi lazım.

Ram yükselt (yükseltebiliyorsan) Ram türü ne ? (DDR2, DDR3)

Olmuyorsa sanal belek artır. Sistem özelliklerinden bakabilir ve yükseltebilirsin. Sanal bellek en az Ram kadar olmalı.
Belirtmediğim için özür dilerim;
RAM Türü : DDR3 ayrıca 500GB HDD var.Sanal bellek SSD mi oluyor ? Son olarak da sanal belleği nasıl artırabilirim ? :)

kmurat

Profesör
Sanal belek sabit disk üzerinde C bölümünde bulunan bir sisteme ayrılmış bölüm.
Ayarlara Win 10 üzerinde ulaşım şu şekilde = " Denetim masası > Sistem ve Güvenlik > Sistem > Gelişmiş Sistem Ayarları > Gelişmiş > Performans seçenekleri > Gelişmiş > Sanal Bellek > Değiştir "

utkuversus

Cem Karaca Hayranı
Yönetici
Moderatör
PSU 220W imkansız gibi. PSU'nun yandan fotoğrafını atar mısın?
Ekran kartı alırsan iş çözülecek gibi.

MrKadir

Profesör
Bu sisteme 220w ?
Bi yanlışlık olmalı.
Bütçe ? Az ama gene de ne kadar

Sansar667

Profesör
İşlemcin fena sayılmaz. Ssd alıp işletim sistemini ssdye kurarsan sistemin hızlı açılır genel olarak bi hızlanma hissedersin. Anakarttın ddr3 1333mhz ramleri destekliyor en azından bi adet 4gblık alıp rami 6 ya yükseltebilirsin. Ekran kartı değiştirirsen psunu da beraberinde değiştirmeni öneririm. Ekran kartı olarak 2.ci el 750ti gibi veya r7 260x kıvamında bir kart uyumlu çalışacaktır. gtx 1050 , rx560 gibi kartları işlemcin kaldırmayacaktır. Ekran kartı aldığında en azından 350 ,400w bir psu edindiğinden emin ol.

İşlemcin fena sayılmaz. Ssd alıp işletim sistemini ssdye kurarsan sistemin hızlı açılır genel olarak bi hızlanma hissedersin. Anakarttın ddr3 1333mhz ramleri destekliyor en azından bi adet 4gblık alıp rami 6 ya yükseltebilirsin. Ekran kartı değiştirirsen psunu da beraberinde değiştirmeni öneririm. Ekran kartı olarak 2.ci el 750ti gibi veya r7 260x kıvamında bir kart uyumlu çalışacaktır. gtx 1050 , rx560 gibi kartları işlemcin kaldırmayacaktır. Ekran kartı aldığında en azından 350 ,400w bir psu edindiğinden emin ol.
Yapılabilecek en mantıklı hamle ekran kartı ve psu değiştirmek mi olur ? 2.el 750ti alsam yukarda da belirtmiştim kasam da büyük oyuncu kasalarından değil kasaya sığar mı ?

Sansar667

Profesör
Yapılabilecek en mantıklı hamle ekran kartı ve psu değiştirmek mi olur ? 2.el 750ti alsam yukarda da belirtmiştim kasam da büyük oyuncu kasalarından değil kasaya sığar mı ?
Ssd de alın mutlaka , ekran kartı taş çatlasa uzun tarafı 20cm diğer tarafı 12 cm olur bir hesapla istersen.

MrKadir

Profesör
stat counter