D sürücüsü sorunsalı

Bu konuyu okuyanlar

Mustafa Deliktaş

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,239
Öncelikle bir hayırlı olsun mesajınızı alırım, bugün aldım bu bilgisayarı.
Yalnız şöyle bir durum var ki D sürücüsü yok, bunu nasıl ekleyebilirim?
Disk yönetiminden yapmaya çalıştığımda disk açabiliyorum ama D harfini atamıyorum.

Bu da disk yönetimi
Screenshot_20190121-001504.jpg

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
D harfi başka bir sürücüde ise önce onu değiştir, sonra diske d harfini ata (=
Yine aynı sayfada yani ?
Birde resim çok net değil farazi konuşuyorum güle güle kullan?

Usain

SpaceX
Emektar
Reaksiyon puanı
15,026
Hayırlı olsun reuz.
Bilmiyorum. :(

Mtn S

Onursal Üye
Emektar
Reaksiyon puanı
15,352
Öncelikle bir hayırlı olsun mesajınızı alırım, bugün aldım bu bilgisayarı.
Yalnız şöyle bir durum var ki D sürücüsü yok, bunu nasıl ekleyebilirim?
Disk yönetiminden yapmaya çalıştığımda disk açabiliyorum ama D harfini atamıyorum.

Bu da disk yönetimi
Ekli dosyayı görüntüle 63601
Hayırlı olsun,
Laptobun HDD'sinin hafızası görebildiğim kadarıyla 1TB. Sistemde herhangi genel disk bölümleme oluşmamış.
Bunu manuel, C diskini küçülterek yapabilirsin.

Mustafa Deliktaş

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,239
öncelikle teşekkür ederim :)
resim çok düşük çözünürlükte gitmiş ya ben de farkettim :D
sanırım yaptım, dvd sürücüsü d ile adlandırılmıştı ben onu E yaptım, sonra yarı yarıya küçülttüm C yi. Ardından D oluşturdum, ayarlara hiç dokunmadan ileri dedim her adımda. Şimdi C ve D var ikisi de basit sürücü ve NTFS yazıyor. Galiba işlem tamamdır siz ne dersiniz ? :)

Mtn S

Onursal Üye
Emektar
Reaksiyon puanı
15,352
öncelikle teşekkür ederim :)
resim çok düşük çözünürlükte gitmiş ya ben de farkettim :D
sanırım yaptım, dvd sürücüsü d ile adlandırılmıştı ben onu E yaptım, sonra yarı yarıya küçülttüm C yi. Ardından D oluşturdum, ayarlara hiç dokunmadan ileri dedim her adımda. Şimdi C ve D var ikisi de basit sürücü ve NTFS yazıyor. Galiba işlem tamamdır siz ne dersiniz ? :)
Tamamdır. :)

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,992
Hayırlı olsun Mustafa :) Tek disk varken bölmesen daha iyi edersin sadece C diski olarak kalsın daha iyi olur.

Mustafa Deliktaş

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,239
Hayırlı olsun Mustafa :) Tek disk varken bölmesen daha iyi edersin sadece C diski olarak kalsın daha iyi olur.
Teşekkürler :) D yi kişisel arşiv niyetine kullanmayı düşünüyorum. Özel fotoğraf video belge vs. gibi şeyleri orada depolarım diye düşündüm de. Neden tek C kalsın diyorsun ki? Bir dezavantajı var mı böyle yapmamın?

Usain

SpaceX
Emektar
Reaksiyon puanı
15,026
Teşekkürler :) D yi kişisel arşiv niyetine kullanmayı düşünüyorum. Özel fotoğraf video belge vs. gibi şeyleri orada depolarım diye düşündüm de. Neden tek C kalsın diyorsun ki? Bir dezavantajı var mı böyle yapmamın?
Usta sürekli bir şeyleri masaüstüne atıyoruz. Sonra C doluyor. Tamamı C'de kalsa bence de en sağlıklı olanı.:)

Mustafa Deliktaş

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,239
Usta sürekli bir şeyleri masaüstüne atıyoruz. Sonra C doluyor. Tamamı C'de kalsa bence de en sağlıklı olanı.:)
500e yakın var zaten C için. Eski bilgisayarın toplam hafızası 320 felandı. Yeter bana böyle ya her türlü :D

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,992
Diski bölmemiş olursun çok fark olmasa da tek disk daha sağlıklı. Hem ileride SSD takarsan daha az uğraşırsın.