D SmartNet'e Geçtim, Kaç Günde Taşınacak?

Bu konuyu okuyanlar

mustifb

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bir hataya düşüp D Smart'ın 2 Şubat'ta D Smart'ın kampanyalı paketine geçtim. D Smart ayın 4'ünde bağlanacak dedi ve o gün bağladı. İnternet hizmetinizde En geç 6 Şubat'ta size kullanıcı adınızı ve şifrenizi göndericez dedi o tarihe kadar TTNET'in internetini kullanmaya devam edebilirsiniz dedi. Buraya kadar da tamam, ancak sorun şu ki daha düne kadar TTNET'in internetini kullanıyorduk, D Smart'ı aradığımızda hep aynı cevap talep bekleniyor diyorlar. Dün itibari ile TTNET internetimizde kesildi, biz ne zaman D Smart'a geçebileceğiz. TTNET bile böyle yapmamıştı, nakil için başvurduk ertesi gün geldi. Akşam hizmetiniz açılır dedi ve açıldı. Bunlar şu anda resmen bana TTNET'i mumla aratacaklar.. Ne yapmam gerekir bilgi verir misiniz?

Felix Dzerjinski

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Şu aşamada DSmart'ın yapacağı tek şey Türk Telekom'a port değişimi talebinde bulunmak gerisi Türk Telekom'a kalmış. Ne zaman portunu değiştirirlerse o zaman internetine kavuşursun.

mustifb

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Şu aşamada DSmart'ın yapacağı tek şey Türk Telekom'a port değişimi talebinde bulunmak gerisi Türk Telekom'a kalmış. Ne zaman portunu değiştirirlerse o zaman internetine kavuşursun.

Türk Telekom'a herhangi bir borcum yok. Niye bunu onaylamıyorlar diyecem ama burada TTNET'ten bahsediyoruz.. Biraz TTNET'i rahatsız edeyim.

Felix Dzerjinski

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Türk Telekom'a herhangi bir borcum yok. Niye bunu onaylamıyorlar diyecem ama burada TTNET'ten bahsediyoruz.. Biraz TTNET'i rahatsız edeyim.

ADSL altyapısı Türk Telekom'a ait olduğu için bu hizmeti veren tüm şirketler (TTNET, DSmart v.s.) internet hizmetini Türk Telekom'dan toptan bazda alır. Sonrasında bunu perakende olarak tüketiciye ulaştırır.
Bu sebeple Şirket değişikliğinde hizmeti alacağın altyapı değişmez. Sadece küçük bi işlemle port değişikliği yapılarak interneti TTNet'ten değilde DSmart'tan almanı sağlarlar. Bu işlemi yapanda Türk Telekom'dur. Yani DSmart'a geçiş işlemini yaptıysan, DSmart çağrı merkezini ara sonrasında, kendini çok yormana gerek yok. Kalan kısmı Türk Telekom'un halletmesi lazım. DSmart veya TTNet'in alakası kalmaz. :)

mustifb

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ADSL altyapısı Türk Telekom'a ait olduğu için bu hizmeti veren tüm şirketler (TTNET, DSmart v.s.) internet hizmetini Türk Telekom'dan toptan bazda alır. Sonrasında bunu perakende olarak tüketiciye ulaştırır.
Bu sebeple Şirket değişikliğinde hizmeti alacağın altyapı değişmez. Sadece küçük bi işlemle port değişikliği yapılarak interneti TTNet'ten değilde DSmart'tan almanı sağlarlar. Bu işlemi yapanda Türk Telekom'dur. Yani DSmart'a geçiş işlemini yaptıysan, DSmart çağrı merkezini ara sonrasında, kendini çok yormana gerek yok. Kalan kısmı Türk Telekom'un halletmesi lazım. DSmart veya TTNet'in alakası kalmaz. :)

Tamam kardeşim çok teşekkür ederim. Ben bugün Türk Telekom'u aradım, bizle alakalı bir sorun değil dedi geçtiğiniz firmayı arayıp söyleyin dedi.. Bakalım tekrar D Smart'ı arayacağım..

ayeda

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Tamam kardeşim çok teşekkür ederim. Ben bugün Türk Telekom'u aradım, bizle alakalı bir sorun değil dedi geçtiğiniz firmayı arayıp söyleyin dedi.. Bakalım tekrar D Smart'ı arayacağım..

selam öncelıkle ttnetı ıptal ettırmenız lazım
sonra 2 gun ıcınde dsmart smıle aktıf oluyor
ilk defa smıleadsl alan bunu yasamıyor ama ttnetten gecenler yasıyor ben 1 ay beklemıstım
ttnet hattımı bır turlu kapatmadı ama sorunu hallettım
dahada sorun yasayacagınızı zannetmem

hndnshn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle geçmiş olsun Dmsarta geçti geçeli 2 aydır sorunum bitmedi internet sürekli kopuyor. Bir müzik bile dinlerken zorluk çekiyorum. Okey falan oynanmıyor yemin ederim delirttiler beni onlar. Smile Adsl olduğunda 7 yıl kullandım sorunsuz diyebilirim. Ama bu firma bir işe yaramaz söylemeden geçmeyim dedim.

DeLi_RuzGaR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ttnet interneti kestiyse eğer dsmartın modemini kurup msj olarak göndermiş oldukları kullanıcı adı ve şifreyi girerek kullanmaya başlayabilirsin. bende ttnetten dsmarta geçtim iki günde geçti ve ttnet interneti kestikten bir saat sonra kullanıca adım ve şifrem msj olarak gönderildi. gayette memnunum...

Aretios

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
kardeşim geçmiş olsun valla ben dsmarttan kurtulmak ıcın nısanı beklıyom nısan gelsın ınternetı tv yı ıptal edecem berbat bır fırma bence

mustifb

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
D SmartNet'i iptal ettim, biraz masraflı oldu ama kurtulduğuma şükür ediyorum. Çünkü o kadar uğraşlarıma rağmen bir türlü bağlamadılar. Tabii şu anda yine herkes gibi TTNET'ten şikayetçiyim.

Rapchy

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
119
Bende aynı kampanyaya geçtim ilk geçtiğimde bendede sorun oldu burdaki serviste geçişlerde sıkıntı oluyor kapattırırsan hemen geçiş olur dediler ve öyle yaptım yaklaşık 10 gündür Smile kullanıyorum Ttnetten daha memnunum henüz kopma olmadı ve Digiturkplay kullanıyorum maç izlerken ttnette illaki kopar veya tam olarak HD olmazdı bunda ise kopma olmuyor ve F HD olarak izliyorum maçları. D-Smart'a gelirsekte sinema kanalları yetiyor zaten :) ve tabiki NbaTv.

mooncomtr

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bende geçen ay geçtim yaklaşık 3 gün sürdü.

|BeyabaN|

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
d smartnet'e geçmekle çok büyük bir hata yapmışsınız, bende d smartnet kullanıyorum müşteri hizmetlerine 2 hafta ulaşamadığım olmuştu.
bir ara herkesin hız 3 mbit e düşerken benim hız 1 mbit e düşüyordu,
onu düzelttirdik, sonra port ayarlarında sıkıntı çıkmaya başladı, akşamları internete bağlanmak imkansız hale geliyordu, alt koşudaki ttnet hattında problem yokken biz bağlanamıyorduk,
şu anda da statik ıp durumuna geçmiş, bakalım ilerde başka nasıl sorunlar çıkacak,
sanırım internetle ilgili bütün sorunları sıradan yaşatacaklar bize,
sizin sorununuza herhangi bir faydam olmadı ama gelecekde d smartnet alacak olanlar için bunları yazıyım dedim.

freewill

Müdavim
Reaksiyon puanı
61
bizim burada fazla yoğunluk olmadığında 2 gün bile sürmedi geçtim :) saçma olacak ama ttnet kullanırken ping değerim 60 civarıyken dsmart ta 15 civarı çıkıyor :D yani memnunum uzun zamandır da kullanıyorum :)

esatceza

Asistan
Reaksiyon puanı
0
kardeş sen çok yanlış gelmişin senı bi güzel yolacaklar sende yolunacak çok şey war galiba adamlar bana 2 sene öncesinden kalma faturan war dediler geçen arayıp lan ben o ay ist. daydım kapttırdım 2 sene öncesinden faturan war dediler soruşturmada