D-Smart + Fiber İinternet (ÇOK UCUZA)

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

aykutoglu

Asistan
D-smart tv konusunda iyidir ama aman deyim sakın ola internet konusunda gidin 56k dan dial up bağlantı yapın bin kat daha iyidir !

Rockco

Doçent
nekadar nefret etsekse sövsekde ttnet den vazgeçemiyoruz kardeş :D zaten evimde hd televizyon yok 72 ekran tüplüye devam :D

vladislav

Profesör
Arkadaşlar ben hd paketi aldım ve 8 gb yalın internete geçtim. TTNET belasından kurtuldum şimdilik. Dün akşam 700-800 kb larda torrentte download gördüm ve bunun yarısıydı ttnet'te. İnşallah hep böyle olur. Boş yere telefon faturası ödemekten kurtuldum. :)

Sorusu olan mentionlayarak sorabilir. :)

bLaCkSouL

Profesör
Arkadaşlar ben hd paketi aldım ve 8 gb yalın internete geçtim. TTNET belasından kurtuldum şimdilik. Dün akşam 700-800 kb larda torrentte download gördüm ve bunun yarısıydı ttnet'te. İnşallah hep böyle olur. Boş yere telefon faturası ödemekten kurtuldum. :)

50 GB'tan sonra hız ne olacak. Merak ettiğim bu. :)

vladislav

Profesör
50 GB'tan sonra hız ne olacak. Merak ettiğim bu. :)
Adil kullanım noktası (AKN) olan limitsiz paketlerde kullanıcıların hızları, AKN noktasına geldiğinde ay sonuna kadar 3Mbit/sn’ye indirilecektir. Limitli paketlerde limit aşım ücreti her Mb başına 0,0093 TL’dir. :)

bLaCkSouL

Profesör
Adil kullanım noktası (AKN) olan limitsiz paketlerde kullanıcıların hızları, AKN noktasına geldiğinde ay sonuna kadar 3Mbit/sn’ye indirilecektir. Limitli paketlerde limit aşım ücreti her Mb başına 0,0093 TL’dir. :)
Bir nevi sınırsız 3 Mbit diye düşünmek lazım o zaman. 50 GB benim için çok küçük bir miktar. Sanırım bütün ISPler aynı artık.

kara_kutu

Asistan
Ne zaman AKN kaldırılırsa o zaman Türkiye'de internet gelişmiş demektir. 50 GB'i ben ayın 4ünde geçtim ayın 4ünden beri 3mbps hızda kullanıyorum. Şuan 120GB Download, 9GB Upload yapmışım :D 8mbps olsaydı ne olacaktı acaba :D

vladislav

Profesör
Ne zaman AKN kaldırılırsa o zaman Türkiye'de internet gelişmiş demektir. 50 GB'i ben ayın 4ünde geçtim ayın 4ünden beri 3mbps hızda kullanıyorum. Şuan 120GB Download, 9GB Upload yapmışım :D 8mbps olsaydı ne olacaktı acaba :D
Hocam hdd lerin sel felaketinden dolayı hala uçuk olduğu dönemde bu kadar veriyi indiriyorsan kesin sen sabancı veya ağaoğlu sülalesinden olman gerekir :) :D Ben yer sorunu yaşamasam pc yi kapatmayacam da yer sorunu yaşıyorum :D

bLaCkSouL

Profesör
Hocam hdd lerin sel felaketinden dolayı hala uçuk olduğu dönemde bu kadar veriyi indiriyorsan kesin sen sabancı veya ağaoğlu sülalesinden olman gerekir :) :D Ben yer sorunu yaşamasam pc yi kapatmayacam da yer sorunu yaşıyorum :D
HD film ya da dizi boyutlarından haberiniz var mı? Bir film 10 GB, bir dizi bölümü 2 GB olmuş. Düşünsenize 1 film indiriyorsunuz ve kotanızın %20'si gidiyor. 50 GB bu sebeple saçma bir rakam. Ayrıca hızın 1 Mbit'e düştüğü aylarda insanlar nette bile gezemiyoruz diyorlardı. Yoğun içerikli internet sayfalarını açarken fark etmiyorsunuz ama boyutu 5-10 MB'a ulaşan sayfalar var. 1 Mbit hız ile 5 MByte'lık sayfayı açmak 50 saniye sürüyordu. :)

AndroidBoy

Üyecik
Bende bu kampayadan yararlandım internette hiç bir sıkıntı yok tabi adk dışında oda zaten hepsinde var özellikle ttnet kullanan arkadaşlar düşünmesin

YellowRed

Rektör

hd maxi paket değil mi? yalın internet ile birlikte aylık kaç lira? :)

vladislav

Profesör
hd maxi paket değil mi? yalın internet ile birlikte aylık kaç lira? :)
Evet HD Maxi paket aldım ben. :)

Aylık modem ve kurulum ücreti içinde 24 ay boyunca 79 tl ödüyorsun.
Ben ufak bir hesap yaptım. TTnet sınırsızda 49 ödüyordum hiç kullanmadığım telefon faturası da 30 tl geliyordu şimdi bu fiyata dsmart ta izliyorum HD olarak. :)

YellowRed

Rektör
Evet HD Maxi paket aldım ben. :)

Aylık modem ve kurulum ücreti içinde 24 ay boyunca 79 tl ödüyorsun.
Ben ufak bir hesap yaptım. TTnet sınırsızda 49 ödüyordum hiç kullanmadığım telefon faturası da 30 tl geliyordu şimdi bu fiyata dsmart ta izliyorum HD olarak. :)
hmmm. yalın olması için ayda ekstra 10 lira daha veriyorsun yani. teşekkürler. :)

kara_kutu

Asistan
4 günde 50 GB geçmek için Sabancı sülalesinden gelmek gerekmez :D Blacksoul'un da dediği gibi 1 film (Tüm serisi) en az 5 GB (HD oldu mu 30 GB olan bile var.) bu yüzden 6 seri indirsen hd olmayandan 30 GB eder ki ben HD tercih ediyorum :D Çarp 30 ile 6'yı :D

HD film ya da dizi boyutlarından haberiniz var mı? Bir film 10 GB, bir dizi bölümü 2 GB olmuş. Düşünsenize 1 film indiriyorsunuz ve kotanızın %20'si gidiyor. 50 GB bu sebeple saçma bir rakam. Ayrıca hızın 1 Mbit'e düştüğü aylarda insanlar nette bile gezemiyoruz diyorlardı. Yoğun içerikli internet sayfalarını açarken fark etmiyorsunuz ama boyutu 5-10 MB'a ulaşan sayfalar var. 1 Mbit hız ile 5 MByte'lık sayfayı açmak 50 saniye sürüyordu. :)

stat counter