Cyberlink PowerDirector 10'da sesin ve videonun bir kısmını kesme nasıl yapılır ??

Bu konuyu okuyanlar

HardPlayer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar. Dün hobbit 1080p 3D destekli dual tr-ing mkv formatında film indirdim (16.8 GB). Her şey yolunda giderken filmin yarısında ses 2-3 saniye daha önden gitmeye başladı. Bu kısmı daha ayrıntılı anlatayım. filmin 1.33.40'lı dakikalarında warg sürüsü koşuyor ve ardından ekran siyah oluyor (orjinali de böyle yani ekranın siyah olması normal sorun burada değil). filmin orijinalinde siyah ekran geldiği zaman hiçbir konuşma, effect vb. sesler çıkmıyor fakat benim indirdiğim Türkçe dilinde o bahsettiğim siyah ekran sahnesinde konuşma sesleri geliyor. Ama aslında o konuşma sesleri siyah ekrandan sonraki sahneye ait. Bu durumda da sesler görüntüden 2-3 saniye daha önce gelmiş oluyor ve ses kayması gerçekleşiyor. çok sinir bozucu bir durum arkadaşlar. Sizden ricam bana oradaki bekleme görüntüsünü (siyah ekran) kalıcı olarak kesebileceğim ya da konuşma sesini yarıdan kesip 2-3 saniye ileri taşıyabileceğim bir çözüm yolu söyler misiniz ? Ama lütfen filmim mkv formatında kalsın ve hiçbir şekilde gerek görüntü, gerek ise ses kalitesi kaybım olmasın. Daha da önemlisi 3D özelliği gitmesin. Bu arada arkadaşlar bende 'Cyberlink PowerDirector 10' mevcut fakat bu programda dediğim özellikler var mı bilemiyorum. Biraz kurcaladım fakat bu tür şeyler ilgi alanıma pek girmediği için işin içinden çıkamadım. Son olarak tekrar söylemek istiyorum. Kaydedeceğim yeni film mkv formatında olması çok çok önemli. Kendinize iyi bakın, Allaha emanet olun arkadaşlar.