Cs Go Düzensiz FPS sorunu ??

Bu konuyu okuyanlar

RohKea

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
iyi geceler herkese
benim yaklaşık 1 aydır bi sorunum var öncelikle sistemimi söyeyeyim
-amd ryzen 3 1200 4-core 3.1 ghz
-MSI GTX 1050 2 gb
-8gb gskill ram
-gigabyte a320m ds2 ankart
-650 wat power
sistemim yaklaşık 7-8 aylık
ve Cs-go da 220 ile 190 fps arası alıyordum en düşük ayarlarda
fakat 1 aydır ölüm maçına girdiğimde fps 150 üstüne çıkmıyor hatta 80 lere kadar düştüğüde oluyordu
bende HDD ye kurulu olan windows 10 silip temiz bi şekilde 1 aylık olan SSD ye kurup fark olup olmayacağını görmek istedim
fakat sonuç aynıydı
formatlamak temiz kurulum işe yaramadı kasayı fanları düzgünce temizledim fayda etmedi
DDU programı ile ekran kartı driverlarını kaldırıp 2-3 ay önceki driver kurmayı denedim bu seferde fps 150 ile 180 arası oynatmaya başladı ama hissediyorum yani düzensiz
180 den bi anda 120 110 düşdüşler yaşatıyor oynatmayacak gibi değil ama donanımsal bi problemim olup olmadığını merak ettim
yani şuan eski driver ile oynuyorum alışınca oynanır ama cs go low ayarlada neden böyle birşey yapıyor anlamış değilim çözünürlükte düşükte oynuyorum hatta botlara karşı denediğimde bile fps düşüşü alıyorum birde bağzen monitorü açtığım zaman ekranın üst sol köşeden aşağı alt köşeye doğru bi titreme yaptığını görüyorum monitörü aç kaapa yapınca o titreme gidiyor evet sorunum bu şekilde bu arada nvidia performans ayarları düzgünce yapıldı windows 10 performans ayarı yapıldı oyun modu kapalı
steam başlangıç ayarında -high -console -novid yazılı 1 aydır bu şekilde sorunum
bide merak ettiğim monitörün arzalanması durumunda fps düşüşü yaşatırmı performans eksiği yaşatırmı yada aynı şekilde HDMI kablosu arzalı olsa performans yada görüntüde titreme yaparmı ve donanımsal olarak bi arzası varsa sistemin hangi parçanın arzalı olduğunu nasıl öğrenebilirim

RohKea

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Guncell

Kenpachi

Müdavim
Reaksiyon puanı
25
Xbox Game DVR'ın kapalı mı ?

ProMaster

Asistan
Reaksiyon puanı
17
ayarlada ki çoklu cpu kullanımdan bende de olmuştu bir dene istersen hocam.

RohKea

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Sadece Cs Go'da mı böyle olmakta ?
deneyebileceğim bi kaç oyun varda onlarda 60 fps sabit single oyunlar zaten ama cs go da çok düzenszi yani

---- Mesajlar birleştirildi ----

çoklu cpu açık kapatmamımı öneriyorsun yani

---- Mesajlar birleştirildi ----

denedim hocam hiç bi fark olmadı

Son düzenleme:

Kenpachi

Müdavim
Reaksiyon puanı
25
Tüm driverlarınız kurulu mudur ? Sisteminiz güncel mi ?

Kenpachi

Müdavim
Reaksiyon puanı
25
Başka sorun yapacak birşey gelmemekte aklıma dostum. Steam destekle iletişime geçmeni tavsiye ederim.

RohKea

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Başka sorun yapacak birşey gelmemekte aklıma dostum. Steam destekle iletişime geçmeni tavsiye ederim.
darboğaz yapma ihtimali varmıdır bu sistemin gerçi darboğaz yapsa sistemi ilk topladığım anda yapardı

Kenpachi

Müdavim
Reaksiyon puanı
25
darboğaz yapma ihtimali varmıdır bu sistemin gerçi darboğaz yapsa sistemi ilk topladığım anda yapardı

Darboğaz yapması imkansız diyebileceğim bir ihtimal -ki yapsa bile bunu Cs'de hissetmen imkansız olur dostum. Benim kasamda AMD Phenom II işlemciyle 1050 ti kart var. Darboğazın Allah'ını yaşıyorum yer yer ama bunu CS'de değil Battlefield'da falan yaşıyorum.

RohKea

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Darboğaz yapması imkansız diyebileceğim bir ihtimal -ki yapsa bile bunu Cs'de hissetmen imkansız olur dostum. Benim kasamda AMD Phenom II işlemciyle 1050 ti kart var. Darboğazın Allah'ını yaşıyorum yer yer ama bunu CS'de değil Battlefield'da falan yaşıyorum.
yani bilmiyorum bi sıkıntısı var sanırım ama çözemedim ya birde merak ettiğim bişey var ekran kartının boş durumdayken MHZ bu durumda olması normalmi bi işlem yapınca yükseliyo boşa gelince bağzen 190 bağzen de 607 MHZ de kalıyor normalmi ama işte yük binince 1300 mhz görüyor tabi
Adsız.png

Kenpachi

Müdavim
Reaksiyon puanı
25
yani bilmiyorum bi sıkıntısı var sanırım ama çözemedim ya birde merak ettiğim bişey var ekran kartının boş durumdayken MHZ bu durumda olması normalmi bi işlem yapınca yükseliyo boşa gelince bağzen 190 bağzen de 607 MHZ de kalıyor normalmi ama işte yük binince 1300 mhz görüyor tabi
Ekli dosyayı görüntüle 44699

Çok normal. Ekran kartlarının ömrünün daha uzun olması ve güç tüketimini minimuma indirmek için firmaların yaptığı bi olay. İhtiyacın yokken neden arabayı saatte 200 km/s ile süresin ? Tamamen aynı mantık dostum :)

Oyuna dönecek olursak. Bu düşük fps Cs için geçerli anladığım kadarıyla. Yapmadıysanız eğer oyunu bi sil yükle yapmanızı tavsiye ederim.

RohKea

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Çok normal. Ekran kartlarının ömrünün daha uzun olması ve güç tüketimini minimuma indirmek için firmaların yaptığı bi olay. İhtiyacın yokken neden arabayı saatte 200 km/s ile süresin ? Tamamen aynı mantık dostum :)

Oyuna dönecek olursak. Bu düşük fps Cs için geçerli anladığım kadarıyla. Yapmadıysanız eğer oyunu bi sil yükle yapmanızı tavsiye ederim.
bak şuanda boşta pc aam 1366 MHZ de kalmış normalmi böyle olması ben ilk aldığımda ekran kartı hep 1366 mhz di öyle 600 lere falan düşmüyordu boş halinde
bide oyun hdd ye kuruluydu hdd den silip ssd ye kurdum ama çözüm olmadı formatta atmıştım işe yaramadı hani şuan oynuyorum yani en fazla 150 fps veriyor low halinde ama bağzen bi anda 100 90 a düşüyor benm canımı sıkan dengesiz olması
Adsız.png

Kenpachi

Müdavim
Reaksiyon puanı
25
bak şuanda boşta pc aam 1366 MHZ de kalmış normalmi böyle olması ben ilk aldığımda ekran kartı hep 1366 mhz di öyle 600 lere falan düşmüyordu boş halinde
bide oyun hdd ye kuruluydu hdd den silip ssd ye kurdum ama çözüm olmadı formatta atmıştım işe yaramadı hani şuan oynuyorum yani en fazla 150 fps veriyor low halinde ama bağzen bi anda 100 90 a düşüyor benm canımı sıkan dengesiz olması
Ekli dosyayı görüntüle 44783

Düşüp düşmemesi senin yaptığın ayarlarlada alakalı bir durum. Oyun oynuyorken veri veriyorsa sıkıntı yoktur. Bu tarz teferruatlara takılma dostum. Dediğim gibi olay elektrik harcamasını önlemek.

Cs eğer sadece ölüm maçlarında bu kadar dengesiz ise ona da takılma. En son oynadığım zamanlarda bende yaşıyordum ölüm maçlarında fps dropları. Cs basit bi oyun olmasına rağmen anlamadığım bi şekilde ölüm maçlarında fps drop oluyor. Online olmasından ve serverde aynı anda 20 kişi olmasından dolayı olduğunu düşündüm hep. Yukarıda yazdım zaten sistemimi. Ama normal Rekabetçi maçlarında hiç bi sıkıntı yaşamadım. Sende de aynı durum geçerli mi ? Sadece ölüm maçında mı oluyor bu fps droplar ?

RohKea

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
geç oldu biraz kusura bakma
yani şöyle söyliyim evet ölüm maçlarında düzensiz bi fps drop var ama şöyle bişeyde var hani online olarak ölüm maçı sırasında drop olmasını anlarım fakat botlara karşı ölüm maçında düşüş yaşamak bana saçma geliyor rekabetçide denemedim bilmiyorum hani belkide sabit olmaz ama düzgün durur belki fps daha az oyuncu daha iyi fps fark eder tabii
bide normal topluluk sunucusunda türk serverlarından birini denediğimde ping değerim 30 50 arası oluyor fps değerim 220 200 190 civarı hareket ediyor
cs nin kendi sunucularında neden ping değerim 70 80 oluyor onuda anlamış değilim