Crysis 3 en uygun grafik ayarı

Bu konuyu okuyanlar

reachthetop

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar ben,geçtiğimiz hafta Asus X serisinden bir laptop aldım. İşlemcim intel core i7 3537U,ekran kartım ise Nvidia Geforce GT720M,8GB Ram,4m önbellek. Crysis 3 yükledim en yüksek ayarlarda kasma yapıyor. Alıdğım laptop ve oyun performansı hakkında ne diyebilirsiniz? Crysis'i grafikleri çok da düşürmeden nasıl oynayabilirim. Oyunlarda istenilen performansı alabilirmiyim? Şimdiden teşekkürler...

Odessa

Müdavim
Reaksiyon puanı
432
O ekran kartı Crysis 3 ten beklediğin performansı sana hiçbir zaman vermez. En yüksek hayal ötesi olur. Orta ayarlar için bile iç açıcı birşey söyleyemeyeceğim.

onurmx

Asistan
Reaksiyon puanı
0
aldığınız laptopun grafik kartından fazla performans beklemyino kart sadece kart var mı var için yapılmıştır

ck-xe

Müdavim
Reaksiyon puanı
39
En düşük ayarlarda ancak oynayabilirsiniz.

reachthetop

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle cevaplar için teşekkürler. Peki diğer oyunlar için örneğin BlackOps2 vs... genel olarak oyunları oynatır mı yani çoğu oyun crysis'in istediği özelliklerden çok az özellik gerektiriyor. Benim derdim diğer oyunlardaki performansın na hadde olabileceği. Ayrıca laptop'u 1.890TL ye aldım. Bunu karşılar mı ? teşekkürler...

Odessa

Müdavim
Reaksiyon puanı
432
Öncelikle cevaplar için teşekkürler. Peki diğer oyunlar için örneğin BlackOps2 vs... genel olarak oyunları oynatır mı yani çoğu oyun crysis'in istediği özelliklerden çok az özellik gerektiriyor. Benim derdim diğer oyunlardaki performansın na hadde olabileceği. Ayrıca laptop'u 1.890TL ye aldım. Bunu karşılar mı ? teşekkürler...

Black Ops tan da ümidini kes. 1890 tl ye eminim daha iyi laptop tavsiyeleri yapılırdı. Sağlık olsun neyse. Oyunları düşük ayarda oynarsın. Yeni çıkmış yada çıkacak oyunları unutmanı söyleyebilirim. Önceki senelerde çıkmış oyunlara yönel.

ck-xe

Müdavim
Reaksiyon puanı
39
Henüz yüksek ayarlarda oynayabilecğein bazı yeni (yeni sayılabilecek) oyunlar var. Buraya tıklayıp testlere bakabilirsin.

reachthetop

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yeniden teşekkürler. Peki yeni ekran kartı monte edebilirmiyim pc Asus X550C serisinden olur mu.

karacaerc

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
Merhabalar ben,geçtiğimiz hafta Asus X serisinden bir laptop aldım. İşlemcim intel core i7 3537U,ekran kartım ise Nvidia Geforce GT720M,8GB Ram,4m önbellek. Crysis 3 yükledim en yüksek ayarlarda kasma yapıyor. Alıdğım laptop ve oyun performansı hakkında ne diyebilirsiniz? Crysis'i grafikleri çok da düşürmeden nasıl oynayabilirim. Oyunlarda istenilen performansı alabilirmiyim? Şimdiden teşekkürler...
En düşük ayarlarda dahi 22fps yani oynanamaz bir seviyedesin. Laptop ekran kartı değişmez denir, tabi harici ekran kartı değişe de bilir iyi bir tamircide. En iyisi hiç bozma laptopun garantisi oyun dışı işlerde kullan ;)

blackdown

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
geforce gt sersinde ilk rakam giriş-orta-üst seviyesini belirler ama bu 7** li bir ekran kartının 6** dan daha iyi olacağı anlamına gelmez hatta çoğu 6** ekran kartı 7 serisinden daha üstteddir yani ilk rakamın çok önemi yok ikinci rakam performans anlamını belirler bu rakamın yüksek olması çok önemlidir mesela gt650m gt720m den daha iyi bir ekran kartıdır bu açıklamdan sonra sizin ekran kartının performans anlamında başarılı olmadığını gösterir Crysis 2 yi iyi oynarsınız ama 3 için kötü bir ekran kartı bu ama ekran kartı giriş yerine uyacak şekilde değişebilir:yes:

reachthetop

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
geforce gt sersinde ilk rakam giriş-orta-üst seviyesini belirler ama bu 7** li bir ekran kartının 6** dan daha iyi olacağı anlamına gelmez hatta çoğu 6** ekran kartı 7 serisinden daha üstteddir yani ilk rakamın çok önemi yok ikinci rakam performans anlamını belirler bu rakamın yüksek olması çok önemlidir mesela gt650m gt720m den daha iyi bir ekran kartıdır bu açıklamdan sonra sizin ekran kartının performans anlamında başarılı olmadığını gösterir Crysis 2 yi iyi oynarsınız ama 3 için kötü bir ekran kartı bu ama ekran kartı giriş yerine uyacak şekilde değişebilir:yes:
Yani başka uygun bir ekran kartı takılabilir? Sistemin diğer özellikleri bence güzel,ama ekran kartı canımı sıktı. Nvidia olsun,Ati olsun uygun bir ekran kartı takılabilir o zaman değil mi?

blackdown

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Yani başka uygun bir ekran kartı takılabilir? Sistemin diğer özellikleri bence güzel,ama ekran kartı canımı sıktı. Nvidia olsun,Ati olsun uygun bir ekran kartı takılabilir o zaman değil mi?

Harici ise takılabilir ama nasıl takılacağı hakkında çok bilgim yok iyi bir bilgisayarcıya sor

Odessa

Müdavim
Reaksiyon puanı
432
Astarı yüzünden pahalıya gelir.

Odessa

Müdavim
Reaksiyon puanı
432
Paylaşımsız 2GB ekran kartı, cümleyi açıklar mısın kardeşim pek bilgim yok da,ne demek istediğini anlayamadım .

Ekran kartı belleği paylaşımlı ise oyunlarda bellek yetmediği zaman, sistem belleğine ihtiyaç duyuyor ve bu da bilgisayarın performansını düşürüyor. Paylaşımsız ise harici demektir yani sistemdeki belleğe ihtiyaç duymaz.

reachthetop

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ekran kartı belleği paylaşımlı ise oyunlarda bellek yetmediği zaman, sistem belleğine ihtiyaç duyuyor ve bu da bilgisayarın performansını düşürüyor. Paylaşımsız ise harici demektir yani sistemdeki belleğe ihtiyaç duymaz.
onu biliyorum,astarı yüzünden pahalıya gelir derken ne demek istiyorsunuz ben onu anlamadım. Yani değiştirilebilir mi,nasıl olur?

onurmx

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bence laptop yeniyse değişim iste fatura gibi şeylerini atmadıysan tabii sonra nereden aldığını söyle ve sana 1890 tl ye canavar gibi bilgisayar bulalım ama değişim varmı bunu sor bi çünkü 1890 tl o laptop için uçuk bir fiyat

Odessa

Müdavim
Reaksiyon puanı
432
bence laptop yeniyse değişim iste fatura gibi şeylerini atmadıysan tabii sonra nereden aldığını söyle ve sana 1890 tl ye canavar gibi bilgisayar bulalım ama değişim varmı bunu sor bi çünkü 1890 tl o laptop için uçuk bir fiyat

Katılıyorum.

reachthetop

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
değişim varsa nerden öğreneceğim bunu ? faturlar elimde

reachthetop

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
1.5 hafta oluyor alalı,hangi mağazlar değişim yapabiliyor ? Ben 1900 civarındaki bilgisayarlara baktım çoğu i5 filan benim gördüğüm tek fark ekran kartı,GT740M çoğu,yada biraz üstü,değiştirmeden ekran kartı açığını kapatamazmıyım? (kart değişimi vb)

Baueltz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İlla laptop mu almak istiyorsun? Masaüstü bilgisayarlar hem maddi hem de performans açısından çok daha makuldür.

Odessa

Müdavim
Reaksiyon puanı
432
1.5 hafta oluyor alalı,hangi mağazlar değişim yapabiliyor ? Ben 1900 civarındaki bilgisayarlara baktım çoğu i5 filan benim gördüğüm tek fark ekran kartı,GT740M çoğu,yada biraz üstü,değiştirmeden ekran kartı açığını kapatamazmıyım? (kart değişimi vb)

Büyük ihtimal gömülü bir karttır. Malesef değiştiremezsin. 1,5 hafta olduysa şansın var. Bir dene şansını :) Mediamarkt 2 hafta içinde değişim vaad ediyor.

reachthetop

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İlla laptop mu almak istiyorsun? Masaüstü bilgisayarlar hem maddi hem de performans açısından çok daha makuldür.
aslında daha çok evde kullanıyorum ama neyse aldım artık. Çok fazla oyun da oynamıyorum işimi görür yani. cevaplar için de teşekkürler.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Büyük ihtimal gömülü bir karttır. Malesef değiştiremezsin. 1,5 hafta olduysa şansın var. Bir dene şansını :) Mediamarkt 2 hafta içinde değişim vaad ediyor.
Gömülü derken onboard mı kastediyorsunuz? Harici kart ama neyse aldım artık,sadece ekran kart biraz düşük diğer özellikler iyi herhalde...

Odessa

Müdavim
Reaksiyon puanı
432
aslında daha çok evde kullanıyorum ama neyse aldım artık. Çok fazla oyun da oynamıyorum işimi görür yani. cevaplar için de teşekkürler.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Gömülü derken onboard mı kastediyorsunuz? Harici kart ama neyse aldım artık,sadece ekran kart biraz düşük diğer özellikler iyi herhalde...

Şansını dene bence. Pes etme :thumbup1:

El Padrino

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
70
O ekran kartıyla bütün oyunları en düşük ayarlarda kasa kasa gönül rahatlığıyla oynayabilirsin.Kolay gelsin.

ck-xe

Müdavim
Reaksiyon puanı
39
Dizüstünde ekran kartı değişimi o kadar pratik olmuyor. Markaya göre değişiyor ama değişebilenlerde belli bir yere kadar değişebiliyor. Masaüstündeki o özgürlük yok.

reachthetop

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Şansını dene bence. Pes etme :thumbup1:
şu ekran kartını neden kötü koymuşlar ,herşey iyi ekran kartı bozuyor. Kartım harici,onboard değil. Değişrime imkanı yok mu ben anlamadı bu konuyu. İlgilenip cevap verdiğiniz için teşekkürler ayrıca..