CPU Kullanımı sorunu (Görev Yöneticisi)

Bu konuyu okuyanlar

serdarmania

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar. Konuyu nereye açacağımı bilemedim umarım doğru yere açmışımdır. Şimdi ben internette geziyorum yada oyun oynuyorum birden fan çalışmaya başlıyor. Sonra görev yöneticisini açıyorum CPU kullanımı açtıgımda 20lerde oluyor 2 saniyede hemen yüzde 2ye düşüyor. Yani şöyle açıldıgı anda 20den 2ye düşüyor cpu kullanımı. o yüzde 18i ne kullanıyor o kadar bulamıyorum. Acaba virüs mü girdi diye düşünüyorum. Sizce ne olabilir? Teşekkürler :wink:

FBK

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Merhaba arkadaşlar. Konuyu nereye açacağımı bilemedim umarım doğru yere açmışımdır. Şimdi ben internette geziyorum yada oyun oynuyorum birden fan çalışmaya başlıyor. Sonra görev yöneticisini açıyorum CPU kullanımı açtıgımda 20lerde oluyor 2 saniyede hemen yüzde 2ye düşüyor. Yani şöyle açıldıgı anda 20den 2ye düşüyor cpu kullanımı. o yüzde 18i ne kullanıyor o kadar bulamıyorum. Acaba virüs mü girdi diye düşünüyorum. Sizce ne olabilir? Teşekkürler :wink:

ekranda mouse'u hareket ettirdiğinizde bile işlemci bu harekete 0.50 mhz kadar bir tepki vermektedir. normal kullanımda ekran kartı, anakart chipseti ve işlemci kullanımı anlık olarak o kullanımlara çıkıp tekrar düşebilir. verdiğiniz yüzdeler zaten merak edip araştırılacak şeyler değil. anlattığınız durum bir bilgisayarın çalışması için gayet doğal.

iyi günler.

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
Hemen düşüyorsa sorun yoktur görev yöneticisini açtığın için bilgisayar o an işlem yapıyor işlemci kullanım miktarıda o an için artıyor..

serdarmania

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hemen düşüyorsa sorun yoktur görev yöneticisini açtığın için bilgisayar o an işlem yapıyor işlemci kullanım miktarıda o an için artıyor..
Teşekkürlerr :thumbup:

- - - Mesaj Güncellendi - - -

ekranda mouse'u hareket ettirdiğinizde bile işlemci bu harekete 0.50 mhz kadar bir tepki vermektedir. normal kullanımda ekran kartı, anakart chipseti ve işlemci kullanımı anlık olarak o kullanımlara çıkıp tekrar düşebilir. verdiğiniz yüzdeler zaten merak edip araştırılacak şeyler değil. anlattığınız durum bir bilgisayarın çalışması için gayet doğal.

iyi günler.
Teşekkürlerr :thumbup:

mormorymor

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Merhabalar aynı durum bende de var mouse bile takıla takıla gidiyorken CTRL+ALT+Shift Görev yöneticisi açıyorum %90 larda olan cpu 2 sn de %1-2 ye düşüyor ve bu sırada pc sadece masaüstünde boş duruyor bir program oyun çalıştırmıyorum. Oyunlarda iken de belli bir süre sonra yapıyor hemen alt tab yapıp görev yöneticisini açıyorum düzelip hızlanıyor. Up up ! :rolleyes:

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Sizin geldiğinizi görünce kaçıyor. :D
Sıkıntı yok görev yöneticisini açmak için oluyor. Düştüğü sürece sıkıntı yok.

mormorymor

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Sizin geldiğinizi görünce kaçıyor. :D
Sıkıntı yok görev yöneticisini açmak için oluyor. Düştüğü sürece sıkıntı yok.

Haha öyle şey mi olur? Sıkıntı büyük. %90'lardan bahsediyorum mouse bile zor hareket ediyorken görev yöneticisini açar açmaz %1 e düşüp normal hızına kavuşuyor. Bu büyük bir problem. Eminim yaşayan çok kişi var yurtdışında ve ya ülkemizde. Yaşayacak olanlar da vardır.. Buna çözüm bulabilirsek herkes için güzel olur :)

slaves

Asistan
Reaksiyon puanı
1
kesinlikli bir virüs var işlemciyi %100 kullanıyor görev yöneticisi açıldığında işlemci birden %1 lere düşüyor bendede aynı sıkıntı var suan araştırıyorum neden kaynaklı olduğunu yoksa görev yöneticisini açtığında anlık olarak kullanımın yükselip düşeceğini bizde biliyoruz fakat open hardware monitor programını kurup açtım görev yöneticisi kapalı masaüstünde beklerken birden fanlar maksimum hıza çıkıyor open hardware monitorden baktığımda tüm çekirdekler maksimum hızda çalıştığı gözüküyor görev yönetici açtığım an normal haline düşüyor fan hızı yavaşlıyor

42KonyaTR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Haha öyle şey mi olur? Sıkıntı büyük. %90'lardan bahsediyorum mouse bile zor hareket ediyorken görev yöneticisini açar açmaz %1 e düşüp normal hızına kavuşuyor. Bu büyük bir problem. Eminim yaşayan çok kişi var yurtdışında ve ya ülkemizde. Yaşayacak olanlar da vardır.. Buna çözüm bulabilirsek herkes için güzel olur :)
bendede aynı sorun var araştırdım ama bulamadım

beleşadam

Müdavim
Reaksiyon puanı
907
Virüs girmiş, En sağlıklı çözüm format virüsü silsen bile kalıntıları kalıcak zaten dosyalarınızı yedekleyip format atardım ben olsam. İsterseniz Emsisoft Emergency Kit kullanarak virüsleri tarayıp bulabilirsiniz. Windows 7 kullanıyorsanız şuan da ayrıca Windows 10'a geçin.