[Çözüldü]Windows 10 kurulumundan sonra SSD geç açılıyor

Bu konuyu okuyanlar

by_modifiyeci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
beyler öncelikle Selamun Aleyküm windows 10 da böyle sorun yaşıyorum. Sorunum kurulum yaptıktan sonra ekran kartlarını tanıtıp yüklediğim de ssd diskte çok geç açılıyor. Amd yi devre dışı bıraktığımda çok hızlı açılım gerçekleşiyor. bu osrun karşısında ne yapmam gerekiyor Windows 7 de herhangi bir problem olmuyor ssd diskte windows 10 yüklediğim bu sorun olmaya başladı yardım edin pls.
Adsız.jpg

Ömer Canbaz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Bilgisayardaki bütün driverları son sürüme güncelleyin. Temp dosyalarını silin. CCleaner ile bilgisayarı taratın. Sorun düzelecektir.

by_modifiyeci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
sorun windows kurduktan sonra oluyor kullanımla alakalı değil bence ama deneyeceğim

Ömer Canbaz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
sorun windows kurduktan sonra oluyor kullanımla alakalı değil bence ama deneyeceğim
Driverler güncel değilken sistemden tam performans alamazsınız. Bilgisayarınızra gereksiz çöp dosyaları varken bilgisayar boşuna yavaşlar. Bu yöntemleri deneyin, olmaz ise geri dönüş yapın.

by_modifiyeci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
driverları en son şekiliyle güncellemiştim.
--- Gönderi Güncellendi ---
driverları en son şekiliyle güncellemiştim.

by efsane

Rektör
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Başlangıçta çalışan programları bir kontrol edebilir misiniz?

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Driverlar güncel olmayabilir ya da yanlış driverlar yüklenmiş olabilir. Yanlış driver dediğim şey Windows 10 ile uyumlu olmayan driver diyebilirim.
Amd'nin sitesinden ekran kartınızın Windows 10 ile uyumlu en güncel sürümünü yüklemenizi öneririm.

by_modifiyeci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Driverlar güncel olmayabilir ya da yanlış driverlar yüklenmiş olabilir. Yanlış driver dediğim şey Windows 10 ile uyumlu olmayan driver diyebilirim.
Amd'nin sitesinden ekran kartınızın Windows 10 ile uyumlu en güncel sürümünü yüklemenizi öneririm.
amd yi en sonra şekliyle yükledim kardeşim.
Başlangıçta çalışan programları bir kontrol edebilir misiniz?
baslangic.jpg

...Görkem...

Profesör
Reaksiyon puanı
779
Su windows 10'da sorun yasamayan kullanici sayisi, sorun yasayan kullanici sayisindan cok daha az. Samimi soyluyorum kime dokunsam windows 10'dan dert yaniyor. Windows 7 bugunun windows xp'si gibidir. Yahu gecis versiyonu olan windows 8-8.1'de bile bu kadar sorun yasamadi kullanicilar.

Oncelikle windows 10 kullanamaniz cok gerekli degilse windows 8.1 kullanin. Su sorunlar duzeltildikten sonra ileri tarihlerde 10'a gecis yaparsiniz.

Amd grafik birimini devre disi birakinca daha cabuk acilmasi cok normal. Sistemdeki en agir bilesenlerden biri harici gpu'dur. Siz bunu calistirma derseniz acilis performansinda cok fark gormeniz normal. Boyle bir farki antivirus'lerde de gorursunuz. Mesela antivirus'u kaldirin sisteminiz daha hizli acilir antivirus yuklu haline gore.

Bu arada verdiginiz gorselde sizin dahili gpu'da da unlem var. O neden oyle ? Normal sartlarda oyle olmamasi gerekiyor. Ona da bi dikkat edin.

Windows 10 uzerindeki hatalar surekli register uzerinden duzeltilmeye calisiliyor kullanicilar tarafindan ama bu durum eski olan windows 8.1 kullanmaktan daha riskli bir durum.

Ben 10'da epey sorun yasadiktan sonra suanda hala en kararli olan 7 kullanmaya devam ediyorum. Bi makinada da 8.1 kullabiyorum. Sorun yasamayan tabiki 10 kullansin ama yasayanlar en guncel sistem diye diretip sinir olmasinlar. Son surum olan windows 10 1709'u da incledim hala bircok sorun var. Sizin kurdugunuz sistem 1709'dan daha alt bir surum ise bide 1709'u deneyin. Hala sorun yasarsaniz bir onceki olan 8.1 kullanin.

by_modifiyeci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Hocam biraz araştırdım da internette AMD Radeon HD 7500M ve 7600M serisi GPU'larının Windows 10'da sorun yaşadığı hakkında bir sayfaya ulaştım.
Belki de bilgisayarınızdaki GPU'nun driverının Windows 10 uyumu ile ilgili bir sorun vardır.
AMD Radeon HD 7500M/7600M Series Driver Crashin... | Community
tam noktayı yakalmışssın hocam benim ki de 7670M modeli yani 7600 modeline giriyor sorunda orada ati devre dışı bırak köpek gibi çalışıyor bilgisayar ama etkinleştir sanki 98 daha iyi çalışır gibi yani o derece bekletiyor
çözümünü bulmak lazım yardımcı olur musunuz?

by efsane

Rektör
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
tam noktayı yakalmışssın hocam benim ki de 7670M modeli yani 7600 modeline giriyor sorunda orada ati devre dışı bırak köpek gibi çalışıyor bilgisayar ama etkinleştir sanki 98 daha iyi çalışır gibi yani o derece bekletiyor
çözümünü bulmak lazım yardımcı olur musunuz?

Hızlı başlatmadaki seçeneklerin tamamını devre dışı bırakır mısınız? :)

by_modifiyeci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
evet arkadaşlar sorunu an itibariyle çözmüş bulunmaktayım. sorun atinin windows 10 driveyle alakalı. ekran kartı modelim hd7670m bu modelin windows 10 driverı değil de xp driverını indirdim devid.info dan sorunsuz bir şekilde kuruldu önceki indirdiğim driverlarda aygıt yöneticisinde 7600 series yazıyor şimdi tam modeli yazıyor bu şekilde alt versiyon driverini indirdiğimde sorun çözüldü. herkese teşekkürler.

Son mesajlar