[Çözüldü]Windows 10 Güncellemeleri Kapatma

Bu konuyu okuyanlar

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
Arkadaşlar ne kadar uğraştıysam kapatamadım bu güncelleştirmeleri. Hizmetler kısmına giriyorum Win updateyi durdur diyip özelliklerden devre dışı bırak yapıyorum ama pc yi kapat aç yapınca tekrar uyarı geliyor. hizmetlere giriyorum bakıyorum çalışır moda dönmüş tekrar. başka bir formülü yok mu bu işin?

cngzkyz

Profesör
Reaksiyon puanı
276
Ben bağlantıyı tarifeli olarak ayarlayarak çıktım işin içinden. Sürekli mobilde gezdiğim için bayağı fatura ödemiştim :D

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,369
Arkadaşlar ne kadar uğraştıysam kapatamadım bu güncelleştirmeleri. Hizmetler kısmına giriyorum Win updateyi durdur diyip özelliklerden devre dışı bırak yapıyorum ama pc yi kapat aç yapınca tekrar uyarı geliyor. hizmetlere giriyorum bakıyorum çalışır moda dönmüş tekrar. başka bir formülü yok mu bu işin?

Tabikide çözümü var şu siteden indireceğiniz kayıt defteri dosyasını açın onaylayın Windows bir dahakine güncelleme yapmaz
Windows 10 Otomatik Güncelleme Almayı Kapatmak - Windows Destek

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
Tabikide çözümü var şu siteden indireceğiniz kayıt defteri dosyasını açın onaylayın Windows bir dahakine güncelleme yapmaz
hemen deniyorum

---- Mesajlar birleştirildi ----

yaptım restart attım ama hizmetler kısmında yine çalışıyor görünüyor?

Ekran Alıntısı.JPG

Son düzenleme:

Ömer Canbaz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Merhaba;
Ayarlar / Ağ ve İnternet / Wifi ağına bağlı iseniz; bağlı olduğunuz Wifi'a tıklayın. Daha sonra Tarifeli bağlantıyı açın. Ama bu sadece Wifi ağları için geçerlidir. ;)

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
Merhaba;
Ayarlar / Ağ ve İnternet / Wifi ağına bağlı iseniz; bağlı olduğunuz Wifi'a tıklayın. Daha sonra Tarifeli bağlantıyı açın. Ama bu sadece Wifi ağları için geçerlidir. ;)

hayır desktop pc, kabloyla bağlıyım.

onaylandıktan sonra bilgisayarını yeniden başlattın mı Ayarlardan da kapatman gerekebilir Şuan arkaplan da indirme mi yapıyor?

başka hanggi ayarlar var ?

Son düzenleme:

Kemo006

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Windows 10 da En Son Güncleştirmeleri Yükledim Yavaşlama Yaptı Bazı Sorunlar Daha Çıktı 7 ye geri döndüm ve mutluyum :) Bi günde 12 kere işletim sistemi degiştirilirmi ben yaptım 10 dan 8.1 e ondan sonra 7 ye y den gene 8.1 gene 10 derken 7 mükemmel

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
Windows 10 da En Son Güncleştirmeleri Yükledim Yavaşlama Yaptı Bazı Sorunlar Daha Çıktı 7 ye geri döndüm ve mutluyum :) Bi günde 12 kere işletim sistemi degiştirilirmi ben yaptım 10 dan 8.1 e ondan sonra 7 ye y den gene 8.1 gene 10 derken 7 mükemmel

geçen gün microsoft açıklama yapmıştı, son güncelleştirmelerde 2015 öncesi pc lerde yavaşlama olacak demişti, aynı apple ın yaptığı gibi.

Ömer Canbaz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Bir de şunu deneyin.

1- Çalıştırı açın ve gpedit.msc yazın.
2- Bilgisayar Yapılandırması / Yönetim Şablonları / Windows Bileşenleri / Windows Update / Otomatik Güncelleştirmeleri Yapılandır açın.
3- Bunu etkinleştirin.
4- Aşağıda karşıdan yükleme ve kurma için beni uyar deyin ve tamam deyip çıkın.
5- Son olarak bilgisayarı yeniden başlatın.

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,369
geçen gün microsoft açıklama yapmıştı, son güncelleştirmelerde 2015 öncesi pc lerde yavaşlama olacak demişti, aynı apple ın yaptığı gibi.

Sistemi Güncellerseniz Yavaşlar güncellemezseniz hiçbir şey olmaycaktır

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
Bir de şunu deneyin.

2- Bilgisayar Yapılandırması / Yönetim Şablonları / Windows Bileşenleri / Windows Update / Otomatik Güncelleştirmeleri Yapılandır açın.
3- Bunu etkinleştirin.

eve geçince deniycem. teşekkürler :)

Kemo006

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Benim pc 2017 toplama parcalarda hepsi yeni parca windowsun hataları

tamer_ksmn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
hemen deniyorum

yaptım restart attım ama hizmetler kısmında yine çalışıyor görünüyor?

Ekli dosyayı görüntüle 33289
Windows update hizmetler özelliğinde başlangıç türünü devre dışı yap ve durdur butonuna tıkla ve daha sonra kurtarma kısmında birincil hata ve diğer hata türlerini eylem yürütme işlemini seç uygula tamam de sorun çözülmüştür.

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
Bir de şunu deneyin.

3- Bunu etkinleştirin.

senin dediklerini yapınca oldu hocam. güncelleştirmeleri denetle dediğimde en son güncelleştirmeler zaten alındı diyor. teşekkür ettim ^^

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,369
Kullanılan Windows Orjinal galiba o yüzden hemen durmadı :)

mLFy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Windows10 Update leri kapatmak için Hizmetlerden Kaldırmak gerekiyor.
Devre Dışı yaptığımızda ilerleyen günlerde tekrar açılıyor. Kapatmak için;

Hizmetlerden:
Windows Update ve Ochestrator Servis'i Durdur Diyoruz.

CMD'yi Yönetici olarak çalıştırıp aşağıdaki kodları yazıp Enter lıyoruz.
sc delete wuauserv
sc delete usosvc

Güncelleştirmeler tamamen kapanmış olacaktır.
Detaylı Video anlatım için;

newleonalttancizik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bende windows 10 update sorunu ile karşılaştım bilgisayarımın özellikleri çok düşük olduğu için (2 gb ram, i5 2 inci nesil işlemci) pc çok kasıyordu ama buradaki denilenleri uygulayıp yeniden başlattım sorun kalmadı.

misty rosetta

Profesör
Reaksiyon puanı
1,369
Size kökten çözüm(8.1'de denendi ve çalışıyor):
Görev yöneticisini açıp hizmetler sekmesine tıklayın.
Windows Update hizmetini bulup sağ tıklayın.
Durdur'u seçin.
Ancak kökten kapatmak istiyorsanız;
Görev yöneticisi > hizmetler > altta "Hizmetleri Aç" var ona tıklayın.
Oradan Windows Update'i bulup çift tıklayın.
Açılan pencerede "Otomatik (Gecikmeli Başlatma)" yazan seçeneği "Devre dışı" olarak işaretleyin ve Windows Update hizmeti çalışıyorsa "Durdur" düğmesine tıklayın. Ardından Uygula ve Tamam deyip hizmetleri kapatın. Bilgisayar yeniden başlatıldığında Windows Update otomatik olarak açılmayacaktır.