[Çözüldü] Sürücüleri Güncelleme

Bu konuyu okuyanlar

ismail1424

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
Merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım. Bilgisayarıma format atalı 1 hafta filan oldu Driver Booster Programı ile taratma yapıyorum ve 7 tane güncel olmayan sürücüyü buluyor. Ben İnternet'te okuduğum yazılara, makalelere göre bu programa güvenmiyorum ve el ile güncellemek istiyorum size hızlı resim aracılığı ile fotoğraf çekip attım ona bakar mısınız? Teşekkür ederim..

Link şu;

https://i.hizliresim.com/QpZ0zk.png

Sistemim ise;

İntel İ3 7100
Asus H110M-K

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
full yap ondan sonra birsürü bulur. free si işe pek yaramıyo :)

küheylanTR

Doçent
Reaksiyon puanı
1,065
Aramıza hoş geldin :) Bu eksikleri Intel'in sayfasında ki sürücüleri kullanarak giderebilirsiniz.Bu Driver Booster'ı bende sevmiyorum.Donanımlarınızı tek tek aratın.Üretici firmaların sayfasından son yazılımları indirin ve Windows'u güncelleyin.Bunları yapmanız yeterli.

ismail1424

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
full yap ondan sonra birsürü bulur. free si işe pek yaramıyo :)

Merhaba şimdi Full yapıp tarattım sonuç aynı çıktı.
--- Gönderi Güncellendi ---
Aramıza hoş geldin :) Bu eksikleri Intel'in sayfasında ki sürücüleri kullanarak giderebilirsiniz.Bu Driver Booster'ı bende sevmiyorum.Donanımlarınızı tek tek aratın.Üretici firmaların sayfasından son yazılımları indirin ve Windows'u güncelleyin.Bunları yapmanız yeterli.

Hoş buldum. İntel'in sitesine Driverler sekmesine girdim çok seçenek var kafam karıştı . Windows Update zaten güncel tutarım hep.

ismail1424

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19

Hoş buldum. İntel'in sitesine Driverler sekmesine girdim çok seçenek var kafam karıştı . Windows Update zaten güncel tutarım hep
İşlemcinize ait indirme linklerini aşağıda sundum bu linkler Intel'in sayfasında alındı.İyi forumlar :)
Intel işlemci yardımcı programı
Intel grafik kartı sürücüsü(15.46)

Sizi son kez rahatsız edebilir miyim? Verdiğiniz linkler için sağ olun siteye girdim sol tarafta indirme seçenekleri çok var hangisini seçmeliyim?
Windows 10 Pro 64 Bit işletim sistemine sahibim.
Ayrıca 2 soru sordum farklı konularda günde soru sorma limiti var mı acaba? Bir kaç sorum daha var fakat aynı konu altında toplamak yerine farklı kategorilerde sormayı tercih ettim. İyi geceler..

küheylanTR

Doçent
Reaksiyon puanı
1,065
Hoş buldum. İntel'in sitesine Driverler sekmesine girdim çok seçenek var kafam karıştı . Windows Update zaten güncel tutarım hep

Sizi son kez rahatsız edebilir miyim? Verdiğiniz linkler için sağ olun siteye girdim sol tarafta indirme seçenekleri çok var hangisini seçmeliyim?
Windows 10 Pro 64 Bit işletim sistemine sahibim.
Ayrıca 2 soru sordum farklı konularda günde soru sorma limiti var mı acaba? Bir kaç sorum daha var fakat aynı konu altında toplamak yerine farklı kategorilerde sormayı tercih ettim. İyi geceler..
Estağfurullah ne demek istediğiniz kadar konu açıp soru sorabilirsiniz forumlar bunun için var bizde anladığımız kadarıyla yardımcı oluruz elbette :) Şimdi gelelim sorunumuza.Grafik kartı için attığım linkte soldakilerin ikisi de aynı sadece biri sıkıştırılmış.Karar sizin istediğinizi indirin.İşlemci yardımcı programı içinde soldakilerin hepsi aynı sadece dil değişiyor."pidenu46.msi" İngilizce olanı.Onu indirmenizi öneririm sonuçta az buçuk İngilizce'miz var :D :) Kolay gelsin,iyi forumlar :)

ismail1424

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
Estağfurullah ne demek istediğiniz kadar konu açıp soru sorabilirsiniz forumlar bunun için var bizde anladığımız kadarıyla yardımcı oluruz elbette :) Şimdi gelelim sorunumuza.Grafik kartı için attığım linkte soldakilerin ikisi de aynı sadece biri sıkıştırılmış.Karar sizin istediğinizi indirin.İşlemci yardımcı programı içinde soldakilerin hepsi aynı sadece dil değişiyor."pidenu46.msi" İngilizce olanı.Onu indirmenizi öneririm sonuçta az buçuk İngilizce'miz var :D :) Kolay gelsin,iyi forumlar :)

Eyvallah iyi ki üye olmuşum çok iyisiniz siz.

Frosa

Profesör
Reaksiyon puanı
1,414
Öncelikle hoşgeldiniz. Driver Booster'i önermiyorum. Bunun gibi çipset sürücülerini Windows Update üzerinden yani Güncelleştirme ve Güvenlik üzerinden yapmanızı öneririm. Zira WHQL logolu sürücüleri kuruyor yani Windows tarafından onaylanmış stabil sürücüleri...

ismail1424

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
Öncelikle hoşgeldiniz. Driver Booster'i önermiyorum. Bunun gibi çipset sürücülerini Windows Update üzerinden yani Güncelleştirme ve Güvenlik üzerinden yapmanızı öneririm. Zira WHQL logolu sürücüleri kuruyor yani Windows tarafından onaylanmış stabil sürücüleri...

Hoş buldum dediğiniz Windows Update'yi günde 2-3 defa kontrol ediyorum. Güncel tutmaya çalışıyorum.

Frosa

Profesör
Reaksiyon puanı
1,414
Belirttiğiniz güncellemelerini ufak çipset güncellemelerini. Henüz acelesi yok...
Fakat guncellemenizi öneririm...

ismail1424

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
Belirttiğiniz güncellemelerini ufak çipset güncellemelerini. Henüz acelesi yok...
Fakat guncellemenizi öneririm...

Yani sorun etmeyim mi? Ben de Update ile güncellemekten yanayım çünkü güvenilir. Bu tip sürücü güncelleme programlarına güvenim kalmadı.

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
driver booster full olunca daha çok seçenek çıkarır karşımıza ama siz zaten win 10 ile herşeyi güncellemişsiniz. daha başka bişey kalmamış :) artık güncellemeyi dert etmeyin, bi 1 ay filan sonra kontrol edin. rahat olun.

ismail1424

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
driver booster full olunca daha çok seçenek çıkarır karşımıza ama siz zaten win 10 ile herşeyi güncellemişsiniz. daha başka bişey kalmamış :) artık güncellemeyi dert etmeyin, bi 1 ay filan sonra kontrol edin. rahat olun.

Tamam Update aracılığı ile kontrol edeceğim.

Frosa

Profesör
Reaksiyon puanı
1,414
Bu gibi çipset güncellemelerini 3. parti yazılımlara güvenerek güncellemeyin. Şuanlık sorun edecek birşey yok... Zamanla güncelleme yaparsınız Windows Update üzerinden.

İyi Forumlar...

ismail1424

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
Bu gibi çipset güncellemelerini 3. parti yazılımlara güvenerek güncellemeyin. Şuanlık sorun edecek birşey yok... Zamanla güncelleme yaparsınız Windows Update üzerinden.

İyi Forumlar...

Zaten dediğim gibi bu programlara format sonrası hiç sıcak bakmadım. Sadece tarama amaçlı indirmiştim ve şuan sileceğim. Zamanla Windows Update'ye gelir güncellemeler değil mi? Sağ olun..

Frosa

Profesör
Reaksiyon puanı
1,414
Zaten dediğim gibi bu programlara format sonrası hiç sıcak bakmadım. Sadece tarama amaçlı indirmiştim ve şuan sileceğim. Zamanla Windows Update'ye gelir güncellemeler değil mi? Sağ olun..
Evet, hem de WHQL olarak gelecek... Windows onaylı olarak...

İyi Forumlar...

ismail1424

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
Arkadaşlar hepinize teşekkürler Driver Booster'in bulduğu sürücüleri yüklemedim ve sizin de dediğiniz gibi Windows Update ile daha sağlıklı olacağına inandığım için böylece bıraktım zamanla Update'ye gelecektir ve Driver Booster programını sildim hepinize teşekkürler..

Frosa

Profesör
Reaksiyon puanı
1,414
Rica ederim...

İyi Forumlar...